Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Jonathan Barnbrock

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
n6540394153891513337nb5.jpg

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Görsellerinizin amacını ve hitap edeceği kriterleri bize bildirmezseniz, hangi amaçla kullanıcağını bilmediğimiz için olumlu yorumlar yapamayız.
Lütfen görsel yüklerken nerede ve neden oluşturulduğundan bizi bilgilendirin:)

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Size katilmiyorum. Grafik tasarim bir ifade aracidir. Tipki resim sergilerindeki resimler gibi... Zaten Grafik tasarim sergilerinde de boyledir. Eserinizi ortaya koyarsiniz. Ve Grafik tasarim surecini bitirirsiniz. Hele ki Tipografi soz konusu ise... Ha, bunun altina afis mi yazdiniz? o zaman bu grafik tasarim ogesi barindiran bir advertorial calisma olur. Bu benim dunyada tipografi alaninda cok kabul gormus, ekol haline gelmeye baslayan cesitli akimlarin yaraticisi "exocet" ve "tomahawk" fontlarinin yaraticisi, Turkiye'de de cok populer bir okul arkadasimin tipografik calismasi. Tipografi basliginin altina koydugum icin bu urunu cok da fazla aciklama ihtiyaci gormedim.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
bahsettiği şahıs Jonathan Barnbrook sanırım yanlış yazmışsın...

Jonathan Barnbrook ve stüdyosu 1990’dan bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve grafik tasarım, endüstri tasarımı, harf tasarımı, film ve kişisel projeler dahil geniş bir disiplin yelpazesinde çalışma üretiyor. İngiltere’nin en çok etki uyandıran çağdaş tasarımcılarından olan Barnbrook, tasarımın pazarın taleplerinden bağımsızlığını sürekli vurgulayarak tasarımın gücünü toplumu yeniden şekillendirmekte kullanmıştır. Ticari tasarım dünyasında ise Barnbrook, hep karşımıza çıkan "Exocet", "Mason", "Bastard" ve "Prozac" harf karakterlerinin tasarımcısıdır. Sanatçı ayrıca Damien Hirst ile büyük beğeni toplayan I Want to Spend the Rest of My Life Everywhere, with Everyone, One to One, Always, Forever, Now/Hayatımın Geri Kalanını Her Yerde, Herkesle, Bire Bir, Her Zaman, Sonsuza Dek, Şimdi Geçirmek İstiyorum adlı kitapta beraber çalıştı. Barnbook’un kişisel yapıtları dünyanın önemli galerilerinde sergilenmiş ve koleksiyonlara dahil edilmiştir.

kaynak: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
bu amacı nedir? tiprografi sergisi mi göründüğünü neydi? pek algılamıyorum bile maaselef

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
bahsettiği şahıs Jonathan Barnbrook sanırım yanlış yazmışsın...

Jonathan Barnbrook ve stüdyosu 1990’dan bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve grafik tasarım, endüstri tasarımı, harf tasarımı, film ve kişisel projeler dahil geniş bir disiplin yelpazesinde çalışma üretiyor. İngiltere’nin en çok etki uyandıran çağdaş tasarımcılarından olan Barnbrook, tasarımın pazarın taleplerinden bağımsızlığını sürekli vurgulayarak tasarımın gücünü toplumu yeniden şekillendirmekte kullanmıştır. Ticari tasarım dünyasında ise Barnbrook, hep karşımıza çıkan "Exocet", "Mason", "Bastard" ve "Prozac" harf karakterlerinin tasarımcısıdır. Sanatçı ayrıca Damien Hirst ile büyük beğeni toplayan I Want to Spend the Rest of My Life Everywhere, with Everyone, One to One, Always, Forever, Now/Hayatımın Geri Kalanını Her Yerde, Herkesle, Bire Bir, Her Zaman, Sonsuza Dek, Şimdi Geçirmek İstiyorum adlı kitapta beraber çalıştı. Barnbook’un kişisel yapıtları dünyanın önemli galerilerinde sergilenmiş ve koleksiyonlara dahil edilmiştir.

kaynak: İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Evet yanlis yazmisim

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Konu her ne olursa olsun, sanat bile ele alınsa o eser in kullanılacağı yerler belirlidir.
Mutlaka bir amaca hizmet veriyordur. Bu sizin düşünceniz bile olsa onun bir amacı olmalı. Eğer siz herhangi bir sergideki eserlerin tümünü yada genelini amaçsızsa yapılan sanat eserleri zannediyorsanız yanılıyorsunuz, mutlaka o eserin bir amacı vardır. Demek istediğim şu , Görsellerinizi paylaşırken amacını yada düşüncenizi izah ederseniz ona göre olumlu yorumlar alırsınız.