Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kara kalem calismasini bilgisayara aktarmak

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar ben evimde cizdigim kara kalem calismalarimi scanner yardımıyla bilgisayar ortamina gecirdim fakat cizgilerim hala kursun kalem ile çizilmis gibi bunu photoshop ile duzeltmeye calistim ama beceremedim :smile: Bu konuda yardimci olurmusunuz?

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
sanırım yanlış yer açmışsın bilgisayar yazılım photoshop bölümü.. falan katogrisi açmalısınız arkadaşlardan yardım eder umarım

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kurşun kalemle çizilmiş bi resmi başka neye benzete bilirsiniz ki? Filter kısmıyla uğraşarak bişeyler yapabilirsiniz ama sonuçta karakalem çalışması.
Orjinal resimler haline getirmek için tablete ihtiyaçınız var, clipart tarzı şeyler yapmak istiyorsunuz sanırım.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşımızın demek istediği şu sanırım. karakalemle çizip bilgisayar ortamında daha gerçekçi bir hale getirmek istiyor sanırım.
bunun için tabletle illüstratörde çizim yapılsa daha doğru olur sanırım. yada yine karakelemlerinizi illüstratörde vektörleştirebilirsiniz, geliştirebilirsiniz.

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşımızın demek istediği şu sanırım. karakalemle çizip bilgisayar ortamında daha gerçekçi bir hale getirmek istiyor sanırım.
bunun için tabletle illüstratörde çizim yapılsa daha doğru olur sanırım. yada yine karakelemlerinizi illüstratörde vektörleştirebilirsiniz, geliştirebilirsiniz.

Bahsettigim buydu orada ilk cevapta azarlandım ama benim anlatmak istedigim photoshopu nasıl kullanacagımı ogrenmek degildi photoshopu ornek olarak verdim ben :( Tesekkur ederim bilgi icin

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaslar ben evimde cizdigim kara kalem calismalarimi scanner yardımıyla bilgisayar ortamina gecirdim fakat cizgilerim hala kursun kalem ile çizilmis gibi bunu photoshop ile duzeltmeye calistim ama beceremedim :smile: Bu konuda yardimci olurmusunuz?

arkadaşım böyle birşey mümkün değil.
senin istediğin şuna benzer “ben bir fotoğraf çıktısı aldım ama çıkış aldığımda neden karakalem çizimi gibi olmuyor ;)
yani yapmak istediğin şeyi photoshopun “filter” menülerindeki efektleri deneme yanılma yolu ile yapmanı öneririm. veya tablet ile yeniden dijital ortamda çizebilirsin..
kolay gelsin.. :angel: