Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kart Vizit Çalışması

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Tasarımı görünce ilk başta Doğalgaz işleri ile uğraşan bir işletmeye ait olduğunu düşündüm. Diğer arkadaşların olmamış yorumunu biraz daha açayım istedim ki bir daha ki tasarımda neden olmadığını bir nebze anlayıp daha doğru bir çalışma yapmanıza vesile olmak istedim.

Arkadaşlar... Yapılan tasarımlarda tasarımın şıklığı kadar bir çizginin bile amacına hizmet etmesi yapılan işi anlatmasını sağlamak gibi çok önemli bir mesleğimiz var. Bu ayrıntıları göz önünde bulundurursak yaptığımız işlerde başarıyı yakalamamız için doğru sonuca bir adım daha yaklaşmış oluruz.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
sadece ismini yazdıgın yazı karatkerini begendim

akinwebtasarim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kendime Ait Kartvizit Çalışmam ( Düzeltilmiş )

Yorumlarınızı Bekliyorum...

kartvizitsn3gi1.jpg

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Kartvizitte fotoğrafını çıkarmalısın,
bilgi fontların çok ufak geldi bana ve
tasarımda karışıklık söz konusu çok detay var daha sadeleştirmeni öneririm.

saygılarımla

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle diğer çalışmana göre daha iyi olmuş.ancak akın tasarım hizmetleri fonda kaybolmuş.beyaz yaparak ön plana çıkartabilirsin.fontlar çok küçük 8-9 punto kartvizit için idealdir.daha şık ve okunaklı bir font kullanabilirsin.fotoğrafı da çıkartmanı tavsiye ederim.renkleride biraz daha açık tonlarda kullanırsan çok daha hoş bir çalışma olur.site içerisindeki kartvizit çalışmalarını incelemen senin için yönlendirici olabilir.kolay gelsin...

sedhat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben arkadaşım düzeltişmle eskisi arasında pek fark göremedim.Bu alev simgesi gibi orada ne anlatmak istedin merak ediyorum, renk konusunda yine aynı renkte ısrar ediyorsun, punto olarak yazılar küçük okunmayacak derece ayrıca çok güzel estetik fontlar var onlardan seçebilirsin vb. şeyler. Ayrıca imsakiye ve takvim yazmışsın her zaman yapılan işler değilki onlar onlara genel olarak "promosyon" yazabilirsin.Msn yazmışsın yani sana ulaşmak isteyenler mail atamaz mı?ben onuda anlamadım.Arkadaşım yine olmamış belki eleştirim ağır oldu kusura bakma olurmu.Son kez eğer bana bu kartviziti versen emin ol ben sana iş vermem buda ayrı bir not:) saygılarımla

YoL_GezeR

🌱Yeni Üye🌱
Birincisi rengi dışarı atıp kartvizitine baktığımda çok dağınıklık görüyorum. Kartvizin ortasındaki büyük S gibi olan şekil Sakarya üniversitesinin logosunu andırıyor. Ben kartvizitlerde büyük boşlukların olması taraftarı değilim.Mesela *web tasarımı *logo tasarımı vb yapabildiklerinizin hem solunda hem sağında büyük boşluklar var bana göre ve açıkçası dizimi daha farklı olabilirdi. Tel: E-mail: Msn: Web: Çok dağınık olmuş bence. Açıkçası bi kartvizit yaptığım zaman msn koymam. mail adresin var orada farklı bir adresse eğer mail yazan msn adresini mailin yanına yaz. Çünkü insanlar anlayabiliyorlar artık msni filan ekleyen ekleyecektir seni msnine ;) Resim konusuna gelince ben değil kendi kartvizitime müşterinin kartvizitine bile resim koymam büyük konuşmayayım yinede :) Abest bence. Şık durmuyor ;) Akın tasarım hizmelerinde Hizmetleri kelimesinde ki H ve sondaki İ haricinde ortada kalan harfler Akın Tasarımdaki harflerden küçük mü yoksa bana mı öyle geliyor :)
Şimdi eleştiriden sonra önerilerde olacak.Bir kere o resmi ve büyük S harfi gibi olan şekli komple kaldır Hizmetlerinin üzerindeki Serkan Akınıda kaldır. Akın tasarım hizmetlerinin yazı şekli hoşuma gitti. Akın Tasarım Hizmetlerini ortalayacak şekilde Serkan AKIN yaz. Akın Tasarım Hizmetlerinin altında bi çizgi geçiyor ya onu kaldırma Akın Tasarım Hizmetlerinin sağına sağ altta duran logonuzu koyun. Serhat akının altına msnide yazacaksan 2 şerli grup halinde iletişimi yazın. Şimdi o büyük s gibi bişekil vardı ya onun ufağını 2. yatay çizgiye gelecek kadar yapın ama ilkindeki gibi kaba durmasın biraz daha zarif dursun. O Snin sağ tarafına yapabildiklerinizi yani web tasarımı logo tasarımını vb. yazın. Bunlar 5 tane artık bunun gruplandırmasını siz yapacaksınız ki tahminimce alt alta durmasından başka bi çareniz yok. Kartvizin ortasında ikinci çizgi geçiyor ya o kartvizitin altına gelecek şekilde koyun ama onun altındada tasarım sanattır yazısı olacak aynı blok olacak şekilde olsun. yani şöyle çizgi bir santim yada yarım santim boşluk tasarım sanattır onun altındada bir yada yarın santimlik boşluk ve o boşluk en üsttede olsun.
Birde tasarım sanatsa sanatsal bi şekilde bi yazı tipi şeç ;) Valla dilimin döndüğünce anlatabildiklerim bu kadar ben sadece şu anki kartviziti kendimce bi şekle sokmaya çalıştım. Aklımdan geçen farklı şekillerde var :) Yazı tiplerini yazı tiplerinin boyutlarını kendin seçip beğeneceksin

sphere

🌱Yeni Üye🌱
Çok mavi mavi olmuş resim olmamalı bide çok büyük geldi bana :)

mercyful

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadasim eline saglik oncelikle.

birincisi bu tasarimin kartivizit olmamis. el ilani gibi olmus. fotograf senin tercihindir, ama bence olmamali. degradeler, golgeler her sey var. olmamali. (tamamenkisisel fikrimdir) hem baski icin hem maliyet icin gereksiz kulfet. ayrica tasarim yapan bir insanin, tasarimlarini satmasi iyi bir seydir, umarim basarili olursun, ben kendi adima bu kartvizite sahip birine is yaptirmam, yaptirana da mani olmam. bu sekilde bir reklamla kendini tanitan bir tasarimci benim yapabilecegimin en iyisi budur der. daha iddiasiz ve sade bir tasarim, olayi anlatan bir kartvizit her zaman daha etkilidir. ufak dokunuslar tasarimi belirler, seytan ayrintida gizlidir. kör parmagim gözüne olmasi o kadar iyi degildir.

umarim yazdiklarim yanlik anlasilmaz. tekrar basarilar dilerim herkese.

ahmee4

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ahmee4.com
öncelikle kartvizitten çok personel kartına benzemiş :) fotoğrafını kaldırmalısın bence.
tamamını mavi tonları kullanmışsın. bunalımdaymışsın gibi bir görüntü sergiliyor... ben tasarımcıyım ama bıktım ara sıra eserse güzel şeyler çıkartıyorum gibi bir havası var
iletişim bilgilerinin olduğu bölümü küçültmen veya yazıları büyütmeni öneririm çünkü çok boş duruyor...
birazcık turuncu çok azcık yeşil eklesen bazı yerlere göze daha hoş gelir. :)

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çoğu arkadaşın söylediği renk bozuk, olmamış kelimelerinin arkasında aslında bir şey var. Bizler CMYK renge aşina olduğumuz içib RGB renkler acayibimize gidiyor. Zaten kartvizitin bu renkte basılma olasılığı %0. RGB yerine CMYK çalış ayrıca yaptığın kartviziti eline alan okumadan ne iş yaptığını anlayabilsin. Kartvizit renklendirilmiş bir dikdörtgenin orasına burasına yazı yazmak değil bence. Kendi reklamını yaptığın en etkili ve en ucuz yöntem.