Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit çalışmam yorumlarınız lütfen Ceren Kuruyemiş

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.renklikalemreklam.com
arkadaşlar corelde 3-4 günlük bilgim var herhangi bir kursa gitmişliğim veya başka birisinden bilgi almışlığım yok tamamen forum sitelerindeki bilgilerden faydalanarak yapmış olduğum kartvizit hakkındaki yorum ve eleştirilerinizi
bekliyorum. Acemi corel'ci

Resim_1
resim522556295bd7.jpg

Resim_2
resim325356569ai5.jpg

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
azmine hayran kaldım doğrusu....
3-4 günlük bilgi ile gerçekten kutlarım seni....

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
sana tavsiyem kartvizitte mümkün olduğunca resim kullanmamaya çalış ve unutmaki sade ve en ufak bir oynamayla çok farklı tasarımlar yaratbilirsn.

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
yazı efektleri kullanılmış ve zeminde bi fotoğraf, başarılı bi çalışma değil grafik tasarım bilgin olmadan programı öğrensende faydası olmaz belli kurallar vardır hizalar olmalı sadelik olmalı renk uyumu olmalı bütünlük sağlanmalı vs.. bu bilgileri bu forumda ilgili konularda öğrenebilirisn kolay gelsin:)

black_angel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilgi güzel kapılmış ama yersiz kullanılmış kısma emi:D

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
yine kenarlardan 4 yada 5'er mm içeriden çalışmamışsınız ilk kartınızda söylenmişti. gelişme güzel ancak uyarıları dikkate almıyorsunuz. ;)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Programları kullanmaya başlamışsınız. Program kullanmanıza yorum yapacak olursak:

Evet programı yavaş yavaş kullanmaya başlamış hatta bir takım materyalleri bir araya getirmeyi başarmışsınız.

Tasarımınıza yorum yapacak olursak:

Kartvizit bu şekilde olmaz. Piyasada bu şekilde olan kartvizitler yok mu? Elbette ki var. Fakat kartviziti bu şekilde olan bir işletme benim ve bir çok insanın nazarında ciddiyetsiz ve işine saygı duymayan bir izlenim kazandırdığıda gözden kaçırılmaması gereken bir ayrıntıdır.

Unutmayalım ki; grafik tasarım sadece programları kullanmak değildir. Yorum yapan arkadaşlar bu ayrıntıyı gözden kaçırmayıp buna göre yorumlarını netbir dille ifade ederlerse bu iş ile uğraşmak isteyen arkadaşlarımızıda daha doğru yönlendirmiş oluruz.

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
yorumlarınız için teşekkür ederim.bu çalışmayı kuruyemişci arkadaşımın isteğine göre tasarladım zeminde resim olmasını kendi istedi canlı ve cansız resim olarak yapalım dedi bende bu şekilde yapmaya çalıştım. tasarımlar tabiki matbaya gidecek kapasitede değil çünkü daha çooook acemiyim tamamen kendimi geliştirmek için çalışıyorum. sizlerinde eleştiri ve yorumları ile hatalarımı öğreniyorum iyiki varsınız sizlerin eleştirileri bana çalışma azmi veriyor. thematrix kardeş geçenki çalışmamda söylemiştin matbaa paylarını ver diye ama bu çalışmamda her kenardan 0,5 cm boşluk verdim.yine vermemişsin diyorsunda acaba benmi yanlış yapıyorum. kartvizit için 9cm - 6cm lik çalışma alanı seçiyorum her kenardan 0,5cm boşluk bırakıyorum ama sen halen kenar paylarını vermediğimi söylüyorsun.acaba nasıl bir hata yapıyorum anlamadım. nerde hata yapıyorsam lütfen beni azarlayarak ta olsa uyar çünkü ben bu işi öğrenmeyi kafaya koydum. sen ve senin gibi uzman grafikcilerin desteklerini bekliyorum..Acemi corel ci. Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim

yazı efektleri kullanılmış ve zeminde bi fotoğraf, başarılı bi çalışma değil grafik tasarım bilgin olmadan programı öğrensende faydası olmaz belli kurallar vardır hizalar olmalı sadelik olmalı renk uyumu olmalı bütünlük sağlanmalı

freedesing kardeşim yorumun için teşekkür ederim. kesinlikle haklısın. tavsiyen üzerine CorelDraw 10 kitabını aldım ama ben CorelDraw X3 kullanıyorum. sayenizde kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

dogukan2002_01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kutlay gerçekten öğrenme siteğine hayran kaldım... kartvizitlerde genel olarak ölçü 8,5x5 cm olarak alınır kesme payı olarakta ben 3mm bırakıyorum. çalışmalarında başarılar diliyorum.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
herkes ayni seyi söylüyor sanırsam, su anda yaptığın ise yorum yaparsak sana haksızlık olur, gerci daha iyi egitimle ancak senin yaptığını yapanlarida gördük biz, öyle yada böyle bu işin egitimini al, ister kursa git ister bir grafik atölyesinde calis ama egitim mutlaka al, egitimde neymis ben bunu bi gecede çözerim yanılgısına düşersen hata edersin, yolun açık olsun

yourwin

🌱Yeni Üye🌱
yazı effekctlerini bıraz daha iiyi ayarlasn daha guzel şeyler yapabılırsın
renk uyumunu aklında hayal ede unutmaki hayaller güce dönüştürüle bilir....!

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
kartvizitin iletişim bilgisi içeren bir materyal olduğunu göz önüne alarak tasarım yapalım. onun için gereksiz fotoğraf kullanımı isimlerin yada adreslerin efektli felan yazılması çok ama çok gereksiz birşey. kartvizite bu tip atraksiyonlar yapmak aldığınız arabayı incik boncukla süslemek gibi birşey. daha iyi çalışmalar görmek dileğiyle. kolay gelsin

kutlay006

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
öneri ve yorumlarınız için teşekkür ederim (dogukan2002_01) ve (burhandmr) kursa gitme veya bir grafikerin yanında öğrenme amaçlı çalışma imkanım yok. devlet memuru olduğum için zaman ve maddi açıdan illaki bir şekilde kendi başıma öğrenmem lazım. kursun tabiki çok büyük katkısı olur. ankarada yaşıyorum tanıdığım herhangi bir grafikerde yokki gidip yanında öğreneyim. sizlerin desteği ile kendi başıma öğrenmeye çalışacağım artık ne kadar öğreniriz ne derecede yaparız bilmiyorum. şu bir gerçek ki siz ve sizin gibiler olduktan sonra bu işin içinden çıkarım gibime geliyor. Hepinize teşekkür ediyorum sağolun

ttuba

🌱Yeni Üye🌱
Acemi olduğun belli bence de bir kursa git ve forumdaki tasarımları incele sana ivme kazandıracaktır....

saha_h

🌱Yeni Üye🌱
dostum iyi olmuş bnce bnde senin gibi amatörüm birlikte bildiklerimizi paylaşabilirz bnce ve bize yardımcı olcak üstatlar bu msnim konuşabiliriz yane e-mail adresi yasak anladınız gerisine site izin vermio

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lucienne

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önemli olan program bilgisi değil, zevk meselesi. Diğer kartvizitlere gözat derim...

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
1. kartvizit için,
sol bölümden gelen efekt kötü baskıda kötü durur
kesim payı vermen lazım çok kenarda
isim çapraz yazılmaz
adres tel kısmını ortalayabilirdin karta
2 kartvizit için,
ortadaki yazıyı şekillendirmen olmamış
kesim payı vermen lazım

3-4 gunluk bilgiye göre yorum yaptım..

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
1. kartvizit için,
sol bölümden gelen efekt kötü baskıda kötü durur
kesim payı vermen lazım çok kenarda
isim çapraz yazılmaz
2 kartvizit için,
ortadaki yazıyı şekillendirmen olmamış
kesim payı vermen lazım

3-4 gunluk bilgiye göre yorum yaptım..

:D:D:D. Tam bir kartvizit yorumu üstüne tanımam. :D..
Eee nede olsa Türmatsan işiniz gücünüz kartvizit :).

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
3 - 4 günlük çalışma olduğu belli. Ustalarımızın yorumlarına katılıyorum, başka ne denebilir ki?