Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Kartvizit Tasarımı Hakkında Bir Kaç Sorum Olucakdı;

•Karvizit Tasarlarken İdeal Boyut Nedir ? (px Olark) (Ben Tasarım Aşamasında Orjina Boyutlarından Daha Büyük Çalışma Alanında Tasarlandığını Duymuşdum Fakat Tam Standart Boyutlar Hakkında Bilgimyok)

RGB mi Yoksa CMYK mı Olması Gerekir Baskıda Herhangi Bir Problemle Karşılaşmamak için.

•Aramızda Bidiğim Kadarıyla Kartvizit Tasarımı Yapan Arkadaşlar Var. Sadece Tasarımın Yani Baskı, Kağıt Falan Hariç Yaklaşık Fiyatlandırması Nedir.

Biraz Fazla Sorum Olmuş Olabilir :) Teşekkürler İyi Çalışmalar.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/kartvizit-sablonu-t2905.html?t=2905&highlight=kartvizit
buna bir bak istersen
bi örnek verilmiş
orda ilk soruna cevap bulursun
forumda bi şablon daha olacaktı onada bakabilirsin bulursan
cmyk kullanmalısın
tasarımı fiyatlandırmanın bi standartı olduğunu sanmıyorum maalesef
genelde ya daha önce yapılmış bir kart üzerine çalışırsın yada tasarım ücreti almazsın

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
He Bide Kartvizitleri PS Ve FW De Yapıyorum Bu Baskıda Bir Sorun Çıkartırmı ?
Corel Gibi Bir Programdamı Yapmam Gerekir ? Yada İdeal Programlar ? =)

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben corel kullanıyorum diğerlerinde kartvizit hiç yapmadım. corelde herhangi bir sorun olmuyor. bence corel bildiğim için bana en ideali corel gibi geliyor..

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kartvizit için, 8x5, 8.5x5.5, 9x5 gibi değişik ölçüler verilebilir. Bunların dışında müşterinin istediği ölçüyüde verebilirsiniz. Örneğin kare de isteyebilir. Kesinlikle CMYK olmalıdır. Aydınger yerine film almanız çok daha faydalıdır. Şu anda matbalarda kalıbını 10-15-20'ye basan var bu birazda hatır gönül işi tabi. Freehand, Corel ile yapabilirsin. İstersen Quark ile kartvizit yapabilirsin ama tavsiye etmem quark'ı.

mustafacetin

🌱Yeni Üye🌱
genellikle herkesin ortak oldugu konu vektorel programların kullanılmasıdır ..genellikle de corel ve freehand kullanılır cmyk sorunlu ve film almak gerekli olmakla birlikte tek renkde olabilir yada iki renkde olur ama aydıngerle alıcaksan basan adamın zılgıtını basım suresınce yersın o zılgıt olmayada bilir tabi..! olcu genelde 8x5, 8.5x5.5, 9x5 turevleri olmakla birlikte piyasada bastıracaksan oranın olcusune donusturmek gerekir buarada 9x5 bence sık duruyor..

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Peki PS De Yapmamın ÇALIŞMANIN Sağlığı Açısından Bi Sakıncası Varmı?
CORELİ ve FreeHandi PS Kadar Bilmiyorum Yapdığım Kartvizitlerde Tasarım Olarak Piyasadakilerden Farklı .

vefalı

🌱Yeni Üye🌱
ben cok samimiyim belki tuhaf gelebilir size ama dogru

acesur

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba bu forumda ilk cevap olacak yanı sezonu açtık... Hayırlı olsun :)

ps dediğin piksel tabanlı biri programdır. Yani Görevi resim işlemek, grafik tasarlamak değil. Sen inat edip grafik tasarlarsan tasarımı yaparkenki zorlukları biryana onca takla attığın yetmiyormuş gibi bastırdığın işte ÖZELLİKLE YAZILARDA KIRIKLIKLAR görürsün ve kaydettiğin dosya normal grafik tasarım programlarından daha fazla yer kaplar buda sabit diskinin çabuk dolmasına sebep olur. Gel sen inat etme de bir an önce fireehand veya coreldraw öğren :)

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben ps de yapmaya calşıyorum:( inat ettim..:p

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
Baskıya Gidecek Dosyanın Uzantısı Ne Olmalı. (PS, Aİ, Corel, Freehand, vb Programlar İçin)

acesur

🌱Yeni Üye🌱
Baskıya gidecek dosyanın uzantısını çalıştığım matbaalarla kararlaştırır daha sağlıklı olur. Sonuçta piyasada her matbaa aynı programı kullanmıyor.

seboist_tr

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bence ebat olarak bir standart kullanılamaz. önemli olan müşterinizin neyi beğeneceğini bilmek. kaç renk olduğu yada ebatları pek önem taşımıyor. kartvizite bakıldığında kartvizit sahibinin neci olduğu anlaşıldıktan sonra ve kaliteli bir görünüme kavuştuktan sonra isterse 3 cm olsun ne önemi var.

ayseen

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşım

kartvizit tasarlarken ideal kullanılan boyut 8x5 cm dir.

Çalışmanı eğer dijital baskıdaalıcaksan RGB çalışman mantıklı.
Ama çalışmanı matbaa ofset olarak bastıracaksan. CMYK çalışman gerekir.

İşinde kolaylıklar

ayseen

🌱Yeni Üye🌱
Baskıya Gidecek Dosyanın Uzantısı Ne Olmalı. (PS, Aİ, Corel, Freehand, vb Programlar İçin)

selam

söylediğin formatların hepsi zaten grafik tasarım yapabileceğin programlar. Dolayısıyla baskıyla bir alakası yok. Olması gereken doğru boyutlar. Doğru renkler.Kısacası işi düzgün yapman. Hangi programda yapmış olman önemli değil. Sonuçta baskı yapabilmen için ofsetse film alman grekiyor. Reprodüksiyon atölyelerindede bu prg.zaten yüklü. hangi programdaysa onda açıp işi filme hazırlayacaklar. Ondan sonrada kalıp ve baskı aşaması.

selam arkadaşım

kartvizit tasarlarken ideal kullanılan boyut 8x5 cm dir.

Çalışmanı eğer dijital baskıdaalıcaksan RGB çalışman mantıklı.
Ama çalışmanı matbaa ofset olarak bastıracaksan. CMYK çalışman gerekir.

İşinde kolaylıklar

flood yasak

Moderatör tarafında düzenlendi:

hummerkick

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kickboksmugla.com
neyse kaynatmayalım konuyu arkadaş ps de sorun olurmu diye sormuştu bende uğraşıyorum amatör olarak biligi sahibi olmak isterim...ps de hazırlanması sorun olurmu