Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kartvizit tasarımında sorun -acil-

bademkontes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
SELAM ARKADAŞLAR. BEN UZUN SÜREDİR PHOTOSHOP KULLANIYORUM AMA COREL'E İŞİM İCABI GEÇMEK ZORUNDA KALDIM. YENİ YENİ ÖĞRENİYORUM. BENİM SORUNUM ŞU. Bİ KARTVİZİT TASARLIYORUM ÖRNEĞİN. RESİM EKLEMEM GEREKİYOR RESMİN KENARLARINDAN KÜÇÜLTÜP SIĞDIRIYORUM BOYUTA AMA BASKIYA GİTTİĞİNDE KÜÇÜLTÜLMEMİŞ OLARAK ÇIKIYORMUŞ. KARMAKARIŞIK BİŞEYMİŞ YANİ. ONCA EMEĞİM BOŞA GİDİYOR. PCDEN ALDIĞIM BİR RESMİn KARTVİZİTTE SORUN ÇIKARTMADAN ARKA PLANINI NASIL SİLEBİLİRİM. SADECE KULLANICAĞIM NESNE KALSIN İSTİYORUM.. BUNUNLA İLGİLİ BİLGİ BULAMADIM DURUM ÇOK ACİL CVP YAZARSANIZ HAYATIMI KURTARICAKSINIZ :puke:

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Uzun zamandır photoshop kullanıyorsan bilmen lazım nasıl silineceğini.

bademkontes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neden bilmiyorum ama corel de kala kaldım. biri yardım ederse sevinirim

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
photoshopta temizle corele öyle import et resmi.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Corel'de resmi dekupe etmek, blirli bir şeklin içine sığdırmak veya o şekle uygun hale getirmek gibi işlemler birden fazla şekilde yapılabilir. Siz ne şekilde bir şekil değişikliği yaptınız bilemiyorum ama resmin şeklini değiştirdikten sonra son olarak Crop Bitmap seçeneğini seçerseniz resim son haliyle kalacaktır . Ayrıca sizin bir müddet programdan uzak kalmanız Corel'i karışık yapmaz bu işlemleri ben neredeyse gözün kapalı yapıyorum ... (mecbur kalmadıkca resimlerle Corel üzerinden değişiklik yapmam)