Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
Matematiğin Aydınlık Dünyası - Sinan SERTÖZ

Kitapta tamamen matematiğin günlük yaşantımızdaki önemi vurgulanmaktadır.
Matematik akademisyenlerin loş koridorlarında birbirlerinin kulağına fısıldadığı anlaşılmaz kavramlardan oluşan bilgiler değildir. Matematik yumağı hayatı dolu dolu yaşamış insanların sevinçleri, üzüntüleri, başarı ve yenilgileri ile oluşturdukları bir insanlık macerasıdır. Bu kitapta, bir kısmı topraklarımızda geçen bu büyük insanlık macerasının öyküsü bulunmaktadır.
Birbirinden binlerce kilometre ve yüzlerce yıl uzakta yaşamış bu insanlar ortak bir heyecanı taşımışlar ve aynı maceranın kahramanları olmuşlardır. Bu kitapta bu maceranın bazı kahramanlarını birbirleriyle olan ilişkilerini ve rahat hayatlarını bırakıp bu işlere neden soyundukları anlatılmaya çalışılmıştır.
Bu kitabın yazılımında çok tanınmış matematikçi ve filozoflar için kullanılan Türkçe popüler yazılımlar için Ana Britannica kılavuz olarak alınmıştır.
Ayrıca dört bölümde toparlanmış olan bu kitabın her bölümünün içerisinde bulunan öykülerin; okundukça çoğunun okuyucuyu okurken düşündürdüğü, düşünürken de öğrettiği söylenebilir.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Biyografilerden hoşlananlara bu kitap tavsiyem. Ayşe KULİN'in dili her zamanki gibi yalın ama etkileyici, bu kitapta da. Okurken zaman zaman aa öylemiymiş dediğiniz tarih sayfaları önünüze seriliveriyor. İlk kadın seramikçinin hikayesi olması ilgimi çekmesinde bir hayli etkili olmuştu. Okumam sadece bir günümü aldı. Akıcı ve güzeldi yani ...

post102661219968102zf1.jpg

* Kitabın Adı: Füreya
* Kitabın Yazarı: Ayşe KULİN
* Yayınevi ve Adresi Remzi Kitabevi-Cağaloğlu -İSTANBUL
* Basım Yılı 2000

KİTABIN ÖZETİ

Şakir Paşanın ikinci evliliğinden doğan altı çocuğundan Hakkiye'nin kızı olan Füreya, 1910-1997 yılları arasında yaşamıştır. Füreya zengin bir ailede şımarık ve mutlu bir hayat sürmektedir.

Büyük babası, annesi ve asker babasına konak bahçesindeki evi hediye ettiğinden, konakta çok kalabalık bir ailede büyümüştür. Bir kaza sonucu büyük babasını vuran büyük dayısı ailenin perişan olmasına sebep olmuş, savaşın başlaması bu perişanlığı arttırmıştır. Aile para açısından büyük bir sıkıntıya girmiş, hatta konağı satıp İstanbul'daki evlerine taşınmak zorunda kalmıştır.

Henüz umudunu kaybetmemiş, vatan sevgisi ile dolu gençlerden birisi de Füreya'nın babasıdır. Mustafa Kemal ile Harbiye'den sınıf arkadaşı olan babası, vatan kurtarılırken Büyük Önder'in yanında yer almış ve zaferden sonra ordu komutanı olmuştur. "Dame de Sion" daki tahsilini tamamlayan Füreya, üniversiteyi de bitirir.

Atatürk ve eşinin, evlerini ziyaretlerinde anı defterine "Millet sizden çok şey bekliyor. Siz çalışmalı ve memlekete bir şeyler vermelisiniz." yazması Füreya'yı derinden etkilemiştir.

Erken yaşta evlenen Füreya, eşinin kötü davranışları sonucu çocuğunu kaybederek bunalıma girer. Tedavi ile bunalımı atlatan Füreya ilk evliliğini bitirir.

İkinci evliliğini, Atatürk'ün çok yakın arkadaşlarından birisi olan Kılıç Ali ile ailesinin itirazlarına rağmen gerçekleştirir. Kılıç Ali yaşça kendisinden çok daha büyüktür. Bu evlilik onları protokol içerisine sokar. Ankara sosyetesinin ve toplantılarının en aranılan isimlerinden biri olur. 1938'de Atatürk'ün vefatı, Kılıç Ali'yi derin bir bunalıma iter.

Eşini motive etmek için büyük bir çaba gösteren Füreya, verem teşhisi ile genç yaşta hastahaneye yatırılır. Adadaki evde bir yıla yakın süre tedavi amaçlı kalır. Hastalığı ilerlemeye devam edince İsviçre'deki bir hastahanaye yatar. Tedavi devam ederken ressam olan teyzesinin yönlendirmesi ile kendisini sanatın (seramik) içinde bulur. Önceleri çamur ile olaya başlar.

Tedavi için Fransa'ya nakledildiğinde seramik ile haşır neşir olur. Bir sergi açar, artık o ünlü bir seramik sanatçısıdır. Türkiye Cumhuriyetinin ilk bayan seramik sanatçısı olur. Hayatının devam eden günlerinde hem hastalığı ile hem de seramik ile uğraşır. Dünya çapında ödüller, burslar alır.

Güney Amerika'da Aztek ve Maya uygarlıklarını inceler. Atölyesinde pek çok öğrenci yetiştirir. Çok tehlikeli bir ameliyatla hasta ciğerlerinden birini aldırır. Bu arada Kılıç Ali ile ilişkileri kopma noktasına gelir. Erkek kardeşinin kızı olan Sara'yı gelinlerinin itirazına rağmen evlat edinir. Çocuklara duyduğu özlemi onunla dindirmeye çalışır. İkinci eşi Kılıç Ali'den paylaşacak bir şeyleri kalmadığı için ayrılır. Teyzeleri ve kardeşi maddî ve manevî olarak Füreya'ya her zaman destek olurlar.

Füreya da Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ölümsüz sanat eserleri yaratır. Birçok değerli seramik sanatçısının yetişmesinde büyük rol oynar.

Bundan sonraki yaşantısı tamamen sanata ve seramiğe yönelik olur. Seramik adına Türkiye'deki bir çok ilki gerçekleştirir. 1997'de vefat ettiğinde arkasında pek çok seramik sanatçısı, pek çok eşsiz eser ve büyük bir onur mücadelesi bırakır.

37583yi7.jpg

Kitabı okuyanlar veya okuyacak olanlar bu imajı ne için eklediğimi anlayacaklardır :)

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Şeytanın müridi bence sonderece sürükleyici bir kitap nefesimi tutarak okuduğum sayfalar oldu şiddetle tavsiye ederim...

Şeytanın Müridi
Glenn Meade

Çeviren: Cumhur Orancı

Kate Moran… bir FBI ajanı...
Ve Constantine Gamal… bir seri katil… Şeytanın havarisi…
Ritüeller… Kara büyü…
Her seferinde işlenen çifte cinayetler…
Bir kedi fare kovalamacası…
Gamal yakalanıp idam edildikten sonra da bu cinayetlerin arkası kesilmiyor…
Ritüel sonrası çifte cinayetler sürüyor…
Gamal’ı taklit eden biri veya birileri olabilir mi?
Yoksa… Yoksa Gamal hayatta mı?

“Meade’in korkutucu anlatımında özel olarak dikkat çeken şey üslubu ve karakterlerin ustalık ve beceriyle çizilmiş olmasıdır.”
Glasgow Herald

“Bu muhteşem dramatik aksiyon ve sürükleyicilik, bu heyecanı perçinleyen düşündürücü bir dönüm noktasıyla sonuçlanıyor.
The Sunday Times

Karaca Serin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Damla Hanım, anladığım kadarıyla roman bir tür Komiser Kolombo tarzı. İnsanın merakını celbeden kitaplardır bunlar. Eskiden pek okurdum. Ama daha sonra içinde biraz daha felsefe olanları tercih etmeye başladım. Örneğin, 'Gül'ün Adı" gibi...

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
meleklerveseytanlar9mctt3.jpg

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Herkese paylaşımı için teşekkür ediyorum
Özellikle lola arkadaşımızın tavsiyesi süper arkadaşlar!!!
Ömrümde okuduğum en sürükleyici kitaptı;
İnanın 3 gün boyunca bir an elimden bırakamadan; gece gündüz okudum
Şiddetle tavsiye ediyorum

NOt:bu kitap DAN BROWN 'ın 2.kitabı.Bundan önce DAVİNCİ'NİN ŞİFRESİ vardı.
Birbirnin devamı niteliğinde değil; birinciyi okumasanız olur.Sadece ana kahraman aynı
Bilginize
Saygılar

x-ir

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
iinsan.wordpress.com
giderkenbanabirseysoyle.jpg

İnsanların yolu iki şeye, aşka ve ölüme mutlaka düşer. “İnsanın Temel Acıları”
üçlemesinin ilk romanı Aynalar Koridorunda Aşk’ta yolu aşka düşenlerin ruhsal
durumlarını irdeleyen Psikiyatrist Mustafa Ulusoy, üçlemenin ikinci romanını
yolu ölüme düşen insanlar üzerine kuruyor. Ölümü anlatırken dönüp aşka bir
kez daha bakıyor. Aşkın güçsüzlüğüne karşın, ahlakın varlığa özen göstermek
olduğunu temel alan yazar, ancak özen gösterilen ilişkinin derin bir bağlanma
sağlayabileceğini söylüyor.

....

hürrem21

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Olasılıksız'ın yazarı Adam Fawer'dan Empati...
Çok güzel bir kitap 640 sayfa okurken sıkılırmıyım acaba dedim ama kitap öyle bir bağımlılık yaptıkı elimden bırakmadım. Aynı yazarın olasılıksız kitabını okuyorum şuan kitabın her sayfası şaşırtıyor...Tavsiye ediyorum arkadaşlar...

Yaşamınızın kontrolü sizde değil!
Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz.
Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz.
Bu kitabı kapatabilirsiniz.
O sandalyede oturmaya devam edebilirsiniz.
Ya da gözlerinizi oymak gibi çılgınca bir şey yapabilirsiniz.
Ne isterseniz yapabilirsiniz.
Ama sorun şurada: Ne isteyeceğinizi kontrol edemezsiniz.
Her davranışınızı önceden belirleyen arzularınız ruhunuzun o kadar derinlerine işlemiştir ki, onlara dikkat bile etmezsiniz.
Ve bu da sizi mükemmel bir köle yapar.
Bu nedenle, hayatınızı yaşamaya devam edin.
Ne isterseniz yapın.
Sadece 'isteklerinizin' tümüyle sizin kontrolünüzde olmadığı gerçeği üzerine kafanızı çok fazla yormamaya çalışın.
EDEBİYAT, BİLİM VE FELSEFE RUHUNUZA AKACAK,
OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ...
(640 Sayfa / Empati / Adam Fawer / April Yayinlari /

Sadgraf

🌟Usta Tasarımcı🌟
Polisiye ve Gerilim sevenlere

9789759918286.jpg

Gerçeği yeraltında keşfetmekle işe başlayın, cehennem oradan gökyüzüne yükseliyor.
Her şey aldatıcı bir görünümden ibarettir.
Diğer tarafa bakmak gerekir.
Kitaplardaki tarih yanıltıcıdır.
Ve kentler sanaldır…
Ezoterizm, gizli kodlar, binlerce yıllık tarikatlar, komplolar…Aynı konuyu işleyen Kötü Ruh, Zamanın Kanı adlı eserlerinden sonra Fransız gerilim romanları ustası Maxime Chattam bizi saate karşı, aynanın diğer tarafındaki ölüme karşı korkunç bir yarışın içine sokuyor.

Aynalarını gölgelerin işgaline uğradığında Yael’in hayatı kâbusa dönüşüyor ve şiddetle, karmaşayla iç içe bir yaşam başlıyor onun için. Dünyaya verilmek istenen bu mesajların sebebi ne? Dünyayı yok etmek isteyen insanlar kim ve bunu neden yapıyorlar? Paris’in dehlizlerinden Manhattan’ın kulelerine kadar, saate karşı, ölüme karşı bir yarış...​

Sürükleyici bir kitap,fakat bitirdikten sonra bir yan etki bırakıyor.Paronayak olmayı göze alabilirseniz buyrun okuyun :D

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
9789759918286.jpg

Gerçeği yeraltında keşfetmekle işe başlayın, cehennem oradan gökyüzüne yükseliyor.
Ve kentler sanaldır…
Ezoterizm, gizli kodlar, binlerce yıllık tarikatlar, komplolar…Aynı konuyu işleyen Kötü Ruh, Zamanın Kanı adlı eserlerinden sonra Fransız gerilim romanları ustası Maxime Chattam bizi saate karşı, aynanın diğer tarafındaki ölüme karşı korkunç bir yarışın içine sokuyor.

Aynalarını gölgelerin işgaline uğradığında Yael’in hayatı kâbusa dönüşüyor ve şiddetle, karmaşayla iç içe bir yaşam başlıyor onun için. Dünyaya verilmek istenen bu mesajların sebebi ne? Dünyayı yok etmek isteyen insanlar kim ve bunu neden yapıyorlar? Paris’in dehlizlerinden Manhattan’ın kulelerine kadar, saate karşı, ölüme karşı bir yarış...​

Sürükleyici bir kitap,fakat bitirdikten sonra bir yan etki bırakıyor.Paronayak olmayı göze alabilirseniz buyrun okuyun :D

Katılıyorum ama o kitabı bana ver hıh sen okudun kuzum yeter:D

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
İleri Düzey Adobe Photoshop Tasarım Teknikleri

İleri Düzey Adobe Photoshop Tasarım Teknikleri

zBK980281VD912_250.jpg

$24.99
Author: Mehmet Güven
Publisher: Dost Kitabevi Yayınları
Published: Istanbul, Nov. 2000
Pages: 160

Son düzenleme:

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
9789759918286.jpg

Ve kentler sanaldır…

Chattam ın yine harikalar yarattığı bir kitap fakat yanlış tavsiye olmasın bu kitap diğer chattam kitaplarına göre çokda polisiye değil fakat gerilimi hissettirmekte... Ayrıca Kaosun Sırları'nda Chattam ilkkez tarzı dışına çıkıyor ve kitabda yakın tarihe ilişkin olaylarların komploların (bakın dikkatinizi çekerim komplo teorisi demiyorum) alıntılarını yayımlamakta...Son yıllarda Fransız Edebiyatının dünyaya kazandırdığı bu müthiş yazarın sadece bu kitabını değil ülkemizde çıkan diğer 4 kitabınıda okumanızı tavsiye ederim. Özellikle ilk 3 kitap birbirine bağlantılı müthiş bir polisiye...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir Çift Yürek

Bir Çift Yürek

B%C4%B0R+%C3%87%C4%B0FT+Y%C3%9CREK.bmp

KİTABIN ADI : Bir Çift Yürek
KİTABIN YAZARI : Marlo MORGAN
BASIM YILI : 2000

KİTABIN KONUSU

Aborjin yerlilerinin yaşamlarını ve bu yaşantının aslında bütün insanların ortak bir yaşantısı olduğunu fakat bizim buna ne kadar yabancı olduğumuzu anlatıyor.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
Herkese paylaşımı için teşekkür ediyorum
Özellikle lola arkadaşımızın tavsiyesi süper arkadaşlar!!!
Ömrümde okuduğum en sürükleyici kitaptı;
İnanın 3 gün boyunca bir an elimden bırakamadan; gece gündüz okudum
Şiddetle tavsiye ediyorum

NOt:bu kitap DAN BROWN 'ın 2.kitabı.Bundan önce DAVİNCİ'NİN ŞİFRESİ vardı.
Birbirnin devamı niteliğinde değil; birinciyi okumasanız olur.Sadece ana kahraman aynı
Bilginize
Saygılar

rica ederim nedemek.şimdilerde filmi vizyonda inş.gidicem biranönce bakalım kitaptaki o hazzı filmden alabilecekmiyim:)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İyice anlaşılır ve Türkçe'leştirilmiş olarak tavsiyemdir.
375959f0419a48aab3dda80.jpg

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
st86206br.jpg

Seni doğuracağıma taş doğursaydım...
Senin çocukların da aynısını sana yapsın inşallah...
Hep babanın tarafını tut sen...
Benim günahım neydi de...
Bana anne deme!..
Kanser ettiniz beni...
Kızdım mı adım kızdı oluyor...
Öleyim de kurtulun benden...
Sen de kulağını buraya verme...
Gün yüzü göstermediniz bana...
Kime çektin sen bilmem ki...
Onu, beni azarlarken düşünecektin...
Seni alan üç gün sonra geri getirir...
Yaptığın banaysa, öğrendiğin sana...
Sen dururken ben mi gideyim ekmek almaya...
Seni dokuz ay karnımda taşıdım ben...
Kimin çocuğuna gülüp, kimin çocuğunu kınadıysam başıma geldi...
Hep sen yüz veriyorsun buna...
Sana da iyilik yaramıyor... vs...
Bu serzenişlere maruz kalmış...
Kola almak için para istediğinde ?ne kolası karpuz var dolapta? cevabını duymuş...
Hava kararmadan evde olması gereken...
Bereketi kaçıyor diye misafire hazırlanan sıcak köftelerin, böreğin yanından kovulmuş...
Aynısından evde var veyahut da dönüşte alırız yalanlarıyla kandırılmış...
"Patates o patates" denilerek her defasında kereviz yedirilmeye çalışılmış...
"Babası şuna bir şey de" ile sarı kart gösterilmiş...
Annesini ihmal etmiş, üzmüş çocukların kitabıdır Meğer Annem Haklıymış...
Bir nevi toplu özürdür...
"Anneleri Anlama Kılavuzu"dur diğer yanıyla...
Ne ister anneler?..
Ne beklerler?..
Neyi niçin yaparlar?..
Hem anneye hem çocuğa, geçmiş yıllarda kalan anıların toparlamasıdır zaman hızla akıp giderken...
Annesinin söylediklerinin doğruluğuyla tek tek karşılaşıp, annesine hak veren çocukların kitabıdır Meğer Annem Haklıymış...
wwwturkkitapde.jpg

Madde 39- "Misafirlere hoş geldin dedin mi?.." çocuğa yaşatılacak en büyük kabuslardan biridir... Gelen misafire, ebeveyne göstere göstere "hoş geldin" deyip, kabustan kurtulmak gerekir...

Madde 60- Düğün salonunda halay ekibi, önce pistte çember oluşturarak coşar. Ardından masaların arasından geçerek halaya yeni kişiler alınır. En sonunda düğün salonunun duvarları boyunca halay çekilir. Ve nihayet halaydan kopmalar başlar... Halay ekibi dağılsa da, 2-3 kişi şuurunu kaybetmiş şekilde halay çekmeye devam eder... Çok sonra anlaşılır ekibin dağıldığı...

Madde 72- Belediyenin yaptığı kazı çalışmalarında kullanılan iş makineleri, etrafında kalabılığın toplanmasını sağlar. İş makinelerinin temposuna hayran olan fertler, saatlerce kazı çalışmalarını seyredebilirler... Bazılarının çalışmaya katılıp "topla gel, indir, kaldır, hoppp dur"... demesine az kalmıştır...

Madde 75- Sokak ortasında aşka gelip sevişen, kedi, köpek, at gibi hayvanlar öncelikle "hoşt, kışt, pişt, aloooo" denilerek uyarılır... Sevişme halinin devam etmesi durumunda hayvanlar sopa benzeri bir cisim kullanılarak ayrılır.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Lola tavsiyene katılıyorum Zeki Kayahan'ın farklı bir tarzı var.Çıkardığı her kitabı okudum.Ve farkettim ki okurken kitap su gibi akıp gidiyor...

06031075r.jpg

Ne demeli?..
Nasıl anlatmalı?..
Ne yazmalı bu dar ve parlak yüzeye?..
Sıradan bir yalnızlık benimkisi...
Kiminkinden farkı var?..
Kelimelerden cümle kurma yeteneğim,
benim yalnızlığımı sadece belgelenmiş bir "anı" yapar...
Herkesinki gibi bir yalnızlık bu...
Yangın yerinde hareket edememek gibi...
Hiçbir teselliye boyun eğmeyen...
Laftan, sözden anlamayan bir yalnızlık bu da...
Asi... Onurlu... Ümitsiz...
Hiç kimseninkinden farkı yok...
Sabah ezanından hemen sonra...
Durduk yere arabanın camını açıp...
İstanbul'un tam ortasında, sesim kısılasıya
geceye O'nu bağırmak...
"Seni seviyorum"u öfkeye dönüştürmek...
Bu koca kente O'nu haykırmak...
Dudaklarımın önce titremesi...
Sonra gözlerimin dolması...
En fazla ağlamak ıslak caddelere...
Elimin ayağıma dolaşması...
Salaklaşmak...
Farklı mı yapar benim yalnızlığımı?...
Duysaydı... Belki...
Duymadı... Duyulmadı...

karkurdu.jpg

Stalin’in aklî dengesinin bozulduğu ve dünya barışını tehlikeye atabileceği yolunda istihbarat alan Eisenhower, cesur bir karar alarak "Kar Kurdu" operasyonunu onaylar. İki CİA ajanı operasyonu yürütmekle görevlendirilir. Fakat onlar daha Moskova’ya varmadan, KGB planı öğrenecektir...

953sonadaw.jpg

Livaneli'den alegorik ve sarsıcı bir roman... Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir.

Önceleri sıradan görünen bu müdahaleler, sonunda düşmanı düşmana kırdırmaya dek varacaktır. Başta martılar olmak üzere, ada halkı dahil tüm canlılar Başkan'ın acımasızlığından payını alacaktır. Bu arada durdurulamaz görünen bu gidişe direnen bazı sesler de vardır... Livaneli Son Ada'da, düşsel bir ülkede yaşanan aslında hepimizin aşina olduğu olayları alegorik bir anlatımla verirken, politik ve kişisel ihtiraslarla topluma ve doğaya müdahalelerin sonuçlarını da gözler önüne seriyor.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
aa zekinin o kitabını hiç duymadım almam lazım:Ddamla zekinin programınıda dinliyosundur sen:D