Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Klas Oto Kuaför

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
klasotofl4.jpg

ALe..!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana kaLırsa fazLa bir özen yok..
Çünkü hep aynı amblem...
Amblemi küçültüm yanına farklı yazı puntolarıyla oynama yapmışsın.
Biraz daha amblem oLsaydı qüzeL bi çaLışma oLabilirdi..YanLış düşünüyo oLabiliirm daha Lise 3 gidiyorum...

kycdizayn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet katılıyorum kardes sana bnde lise 3 e gidiyorum :] biraz daha özen gösterilebilirdi özellikle de logoya.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
:) lise 3'e giden arkadaşlara teşekkür ediyorum :)
ancak Türkçe öğretmeninizin kulaklarını feci çınlattım haberiniz olsun
" Amblemi küçültüm yanına farklı yazı puntolarıyla oynama yapmışsın.
Biraz daha amblem oLsaydı qüzeL bi çaLışma oLabilirdi... "

bu ne çetrefilli bir yorumdur böyle adeta tekerleme gibi (!)

ALe..!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İnternet Kafede oLduqum için Klavyede el kaymaları oLabilir Alışık oLmadıqım bi klavye..
Sen orda Benim ne Msj vermek istediqimi gayet iyi anLadıqını Sanıyorum ;)
-1 tane loqo yapmışsın..
-KLAS ve Oto Kuaför yazısı hep aynı font'ta..
İnternet Sitelerinde font arayabiLirsin..;) İyi Çalışmalar..

Layer_17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyla amblemin renkler birbirine çok uymuş göze hoş görünüyo ancak amblem çok sade görünüyo sade olduğu kadar anlaşılmıyo hani oto kuaförya amblemi bakınca o mesajı vermesini bekleriz ama vermiyo,fontlada biraz oynarsan güzel olur renk seçimin iyi bence bana hoş geldi kolay gelsin

halilkayrak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dipnotiletisim.com
Her ne kadar 'Sürücü Kursu' nu andırsada Logo ve renklerin gayet güzel olmuş, 4 çeşit font var sanırım yanılmıyorsam, emeğine sağlık başarılar..

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Her ne kadar 'Sürücü Kursu' nu andırsada Logo ve renklerin gayet güzel olmuş, 4 çeşit font var sanırım yanılmıyorsam, emeğine sağlık başarılar..

Öncelikle ifade etmeliyim ki; bu çalışma olasılıklar üzerine kurulu, ticari kaygı taşımayan bir çalışmadır. Düşünce şeklime gelirsek, nasıl ki; mobilya, pvc, inşaat, emlak vb. logolarının kesişiminde 'çatı figürü' yer alıyorsa, otomobil temalı logolarda da 'direksiyon figürü' kullanılabilir diye düşündüm ve uyguladım. Çalışmayı size sunmamın amacı 'düşüncemin kullanılabilirliğini sınamak ve görüşlerinizi almak'tır. Eleştiride bulunan herkese teşekkür ediyorum.

gülümse_61

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence logo güzel olmuş eline sağlık,renk tonlamaları üzerinde biraz oynama yapılabilir :)

onerim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba,
Çalışmalarınızın kesinlikle kurumsal göründüğünü söylemeliyim.Emeğinze sağlık.Renk karmaşası olmayan logolar, kurumsal kimlik vurgusunu çok daha iyi vermekte olup firmanın reklam giderlerinde de belirli oranda düşüş sağlamaktadır.
Fakat bu çalışma genel anlamda bakıldığında oto kuaför etkisinden çok , oto parçacısı havası verdi.Sebebine gelirsem eğer , renkler açısından renault renklerine yakın (veya aynı) olduğundan oto alım satım veya parçacısı ve direksiyon logosunun da oto yedek parça vs. vs. hakimiyeti verdiğinden dolayı. Birde kullanmış olduğunuz font'da bana biaz sert geldi.Daha yumşak bir karakter olabilirdi ve en önemlisi yazıya tekerlek eklemediğiniz için teşekkür ederim :) .... Emeğinize fikrinize sağlık , paylaşım için teşekkürler.

schwarzmadchen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
oto üzerine bi çalışma olunca renkler bana hemen renault'un logosunu hatırlattı.genel anlamda güzel görünüyor fakat fontlarda sıkıntı var gibi.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
siz belirtinceye kadar farketmediğim bir benzerlik
eleştiren arkadaşlara tşk ederim...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle tebrik ederim sayın kopukhasan.

Akabinde;

Renault logosuna benzemiş demişler, sadece renkler yakın olmuş, şekilsen bir benzerlik söz konusu değil;

Renault-logo.jpg

Oto kuaför ne yapar diye düşünüyorumda; iç dış temizlik, kısmi rütuş olabilir vs vs...Siz direksiyon kullanmışsınız...Farklı ve güzel aslında :) ancak yanlış izlenimlere yol açmaya müsait gibi... Hani şöyle düşünelim;

Bir arabayı sembolize etmek istesek, direksiyon, tekerlek,far,emniyet kemeri,vites gibi nesneleri sembolize edebiliriz.

Arabanın en önemli kontrol mekanizması direksiyon,insanın kontrol mekanizması kafa. Kuaför kafayla iligileniyor diye düşünürsek direksiyon çok mantıklı ancak çok çok fantazi içerikli bir düşünce :) Oto Kuaför arabanın direksiyonunu bir silip geçiyor, paspaslarını temizliyor,pasta-cila yapıyor vs vs...

Nacizane bir fikir; Parfüm ile araba temasının empoze edildiği bir çalışma olabilir...Neden diye soracak olursan , ben arabamı oto kuaförden aldığımda ilk olarak içini girip koklarken bir yandan da gözlerimde tozlarına bakıyorum :) Hani temiz bir şeyin kendine has hoş bir kokusu vardır...parfümden bahsetmiyorum...

Nacizane fikirlerim bu yönde...Kolay gelsin

Son düzenleme:

Kazak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kopukhasan. şu amblemde çerçeveyi kaldırsan nasıl olur? hani kare içine almışsın ya, sola doğru giden tarafı kaldırsan, beyaz alan kalsa, bir tasarımda boşluk çok önemlidir. dikey kullanımda ise çervenin kalması mantıklı olur.

son olarak, "oto kuaförü" yazarken "ö"nün içine noktaları koyman cesurca olmuş. bence genel itibariyle güzel, çözülmüş bir çalışma. tebrikler.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar teşekkürler yorumlar için

Arabanın en önemli kontrol mekanizması direksiyon,insanın kontrol mekanizması kafa. Kuaför kafayla iligileniyor diye düşünürsek direksiyon çok mantıklı ancak çok çok fantazi içerikli bir düşünce
muhteşem bir beyne sahipsiniz ;) imrendim bakış açınıza

onerim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yosa arkadaşım,
Renault logosuna şekil olarak bi benzetme yapılmadı.Renkleri anımsatıyo denildi.