Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kontur sorunu

cyberxx

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar biz sorunla karşılaştım şimdi bir dörtgene kontur verildiginde
örnegin bir cm kontur verelim kesim çizgisi yani saç teli olan çizgimiz bir cm kontur alıyor ama yarım santimi içe yarım santimi dışa ben bunu sadece içe vermek istiyorum konturu bunu yapabilen arkadaşlar varmı acaba

yani alınan bir ölcü bir santimlik konturle yükseliyor buda işimize gelmiyor

sizden çözüm istedigim konu çerçeveye verilen konturü tamamiyle içe aktarmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim tşkler

Benzer konular

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazı veya çizimlerinde içe veya dışa vereceğin kontur ü, Interactive Contour Tool aracından daha kolaylıkla verebilirsin.

cyberxx

🌱Yeni Üye🌱
mesele o degil cogu insan belki farketmemiştir bunu verdiginiz kontur bir düz çizgiiye iki yana eşit olarak pay ediliyor benimde istedigim içe olsun tüm contur dışa degil bilen vrmı acaba :==

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir şekil veya yazı yazdın, diş çizgi rengi veridin yarısı içe yarısı dışa çıktı.

Şekil e Ctrl+Shift+q yapar şeklimizden ayırırız,

Sonra ayırdığımız çizginin çizimhalini ve şeklimizi birlikte seçip, Intersect yapar şeklin içinde kalan kısmı kadarını elde etmiş oluruz.

alimyus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yapıcağını iş sadece Ctrl+F9 a basıp açılan panelden inside seçeneğini seçip değer vermek okadar.

muratz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bahsettiğğiniz problemin çözümünü arkadaş aslında yukarıda yazmış ama ayrıntı vermemiş..Malum interactive contour tool ile objeye dış hat verdiğinizde bunu manuel olarak içe veya dışa doğru vermek elinizde, kalınlık incelik ayarını da aynı şekilde ilgili panelden giriyorsunuz.İnteractive... aracılığıyla bir dörtgenin üzerine işlem yapın, kendiniz göreceksiniz.