Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Konya Grafikerleri İftar Yemeğinde Buluşuyor

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pardons pardons pardons arkadaşlar ben iki gün sanmışım yine sigara ve su ikilisi birleşmeyince benim akü şarz etmiyor sanırsam galiba iftardan sonra gün içerisinde yaptığım salaklıkları hatırlayabiliyorum ancak bi daha ki hafta geç olmuş be yaw

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
bişi dicem nene hatun parkı nerde desem abest olmaz sanırım :D bosnada oturuyorumda gelceğim sallantıda gerçi hala ama yinede soraym dedim

melek ata

🌟Usta Tasarımcı🌟
NENE HATUN PARKI RESTAURANT

575_1.jpg

dsc008220copyex2.jpg

şimdilik mustafanın dediği adres burası yanlışsam düzeltin oruç herkezi vurmaya başlamış:D

Adres:Feritpaşa Mah.Kerkük Cad.Nene Hatun Parkı

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
evet melek benim önerim burası tabi daha zamanımız var sizin önerilerinizde önemli
asit sen pekte konyada oturuyor sayılmazmışsın be:D:D bosna biraz uzak ama atla tranvaya gel kule sitenin orda in orda kime sorsam gösterirler zaten:)

saziye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nene hatun bu kadar güzelmişmiş yav :)

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
oo konyada iftar yemeği varmış bak bizim yeni haberimiz oluyor. erken haberimiz olsaydı bişeler yapmaya çalışırdık ben olamayı çok isterdim şimdi listeye ismimi eklemeyeyim desem gelemiyeceğim için ayıp olur. önceden söz verdiğim yer var tarihler çakıştı neyse bakalım başka bir buluşmaya inşallah. size iyi eylenceler

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
yenimi haberin oluyor feride ayıp yalan bari söyleme:)
neyse sen diğerlerini ek bizim yememeğe gel bak bidahaki iftar yemeği seneye artık iyi düşün:)

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürederim mustafa ama gerçekten tarih sıkıntılı benim için eke bileceğim bir yer olsa eksem ekemiyorumda. iptal falan olursa inşallah gelmeye çalışırım :)

farukcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fcagla.com
evet yusuf bir yer varda arkadaşı göremedim msnde bugun telefonumu evde unutdugum için görüşemedim akşam görüşürüm sizede uygun olursa sillede bir konak var harika bir köy lokandası yanında ud keyfi güzel bir yer tabi sizlerede uygun olursa orayı ayarlayalım diyorum

KONYALI GRAFİKERLERE;

Arkadaşlar Konya grafik piyasası olarak nasıldır?

Kayseri'de 2 yıl kaldım. 1997-1999 arası. Orada M Grup diye o zamanlar yeni açılan bir matbaada yöneticilik yaptım.

2000 yılnda Istanbula döndüm.

Sonra 2000 yıllarında 3 günlüğüne Karamana gittim. Kimpaş diye bir firmanın işlerini kısa bir süre için yaptım. Konyada Büyük Selçuk Otelinde kaldım.

Şimdi yıl 2008, ve internette Konya'dan Aktif Medya diye bir ajansı inceledim. Yapılanmasını ve kadrosunu beğendim.

Kısaca diyeceğim o ki;
1-Ben Istanbul'da adı grafiker olup kendisi tasarım bilmeyen yüzbinlerce gencin grafik amelesi olarak; binlerce işyerinde asgari ücretle çalıştığını biliyorum.
2-Kayserili reklamcı dostlarım ise ayda 900 milyon maaş verdikleri halde operatör bulamadıklarını, işin hamallığını yapmaya kimsenin istekli olmadığını, computeri iyi kullanan ama tasarımdan anlamayan adama 900 milyondan başlayarak iş vereceklerini söylüyorlar.
3-Kayseri'de 900 almak, İstanbul'da 1,200 almaktır. Istanbulun yol ve kira durumları daha ağırdır. Istanbul hissettirmeden cebinizdekini çeker ve hissettirmeden adamı yorar.
4-Kayserili dostlarıma, Istanbulda herkes grafiker olmuş, operatörlüğü kimse kabul etmiyor diyorum.Şaşırıyorlar.

Şimdi ben artık yaşlandım.Istanbul beni yordu....

Konyaya yerleşmeyi düşünüyorum. Konyada ajans mı açılır? Bir ajansta yönetici mi olunur? Selçuk Üniversitesinde ders mi verilir?
Organize sanayi sitesine gidip parça başı freelance iş mi alınır?
Özel grafik tasarım kursları mı verilir?
Veya grafik tasarım dersanesi mi açılır?
Grafik ve web ile multimedya birlikte mi yürütülür? vs.

İstanbul gibi herkes grafiker midir?

Kayseri gibi operatör mü bulunmaz?

Tasarımcının hakkı tasarımcıya, Sezarınki Sezara mı verilir? Yoksa Brütüsler çok mudur?

Nasıldır? Ne tavsiye edersiniz? Görüşlerinizi almak isterim.

İyi iftarlar.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
faruk hocam söylediklerinzi bu konu başlığı altında konuşmak çokta doğru olmaz.
ama kısaca şunu söyleleyeyim konya gelişmiş ve sürekli gelişmekte olan bir şehir ve sizin gibi bu işe yıllarını vermiş profesyonel insanlara ihtiyacı var.
bu konuyu yeni açtığım Konya Grafikerler Grubu başlığı altında tartışabiliriz ve elimizden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalışırız
incelediğiniz ve ismini verdiğiniz ajanstanda arkadaşlar iftar yemeği buluşmasında aramızda olacaklar müsait olursanız sizide aramızda görmeyi çok isteriz...

farukcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fcagla.com
faruk hocam söylediklerinzi bu konu başlığı altında konuşmak çokta doğru olmaz.
ama kısaca şunu söyleleyeyim konya gelişmiş ve sürekli gelişmekte olan bir şehir ve sizin gibi bu işe yıllarını vermiş profesyonel insanlara ihtiyacı var.
bu konuyu yeni açtığım Konya Grafikerler Grubu başlığı altında tartışabiliriz ve elimizden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalışırız
incelediğiniz ve ismini verdiğiniz ajanstanda arkadaşlar iftar yemeği buluşmasında aramızda olacaklar müsait olursanız sizide aramızda görmeyi çok isteriz...

Tamam o dediğiniz başlık altında tartışalım.
O başlık altında bir önceki sorularıma cevap verirseniz sevinirim veya özelime yazınız.

İftar yemeği istanbulda mı, nerede?

DeaDMaNWaLKinG

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Faruk Bey;

Aktif Medya' da çalışıyorum...

Konya ve Konya reklam piyasası hakkında Mustafa kadar iç açıcı olabilmeyi isterdim ama sanırım daha detaylı konuşabilmek için iftar yemeğinde bir araya gelebiliriz..Zira Konya da reklam piyasasına niyetlenmek uzun uzun konuşulması ve sonrasında da uzun uzun düşünülmesi gereken bir konu bence..

farukcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fcagla.com
Faruk Bey;

Aktif Medya' da çalışıyorum...

Konya ve Konya reklam piyasası hakkında Mustafa kadar iç açıcı olabilmeyi isterdim ama sanırım daha detaylı konuşabilmek için iftar yemeğinde bir araya gelebiliriz..Zira Konya da reklam piyasasına niyetlenmek uzun uzun konuşulması ve sonrasında da uzun uzun düşünülmesi gereken bir konu bence..

İftar yemeği İstanbulda değilse gelemem. Hatta İstanbulun neresinde olduğuna bile bağlı.

Ama gerçekten şu konuyu bir yerde ve bir şekilde konuşalım. Çünkü Bu konu; Konya özelinde Anadolu reklamcılık algılamaları ile Istanbul reklamcılık algılamalarının bir kıyaslamasını yapacak ve önemli tahliller ve sonuçlar elde edilecektir.

Ayrıca benim buradaki fikir ve yazılarıma Konyalı grafikerlerden de katkı beklediğimi belirtirim.

melek ata

🌟Usta Tasarımcı🌟
NENE HATUN PARKI RESTAURANT

575_1.jpg

dsc008220copyex2.jpg

LİSTE:
1.wolphin
2.seruvenist
3.alirıza (akınsoft reklam ve halkla ilişkilier müdürü)
4.melek ata
5.DeaDMaNWaLKinG + Eşim ( iki kişiyiz )
6.Asit işallah aksilik çıkmazsa oradayım
7. hondarslan (Mustafa ARSLAN) "Tek kişilik ordu halinde ordayım"
8.şaziye

Tarih: 20 Eylül 2008 Cumartesi Saat:18.45

Adres:Feritpaşa Mah.Kerkük Cad.Nene Hatun Parkı

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
LİSTE:
1.wolphin
2.seruvenist
4.melek ata
8.şaziye
9.aşkın+eşi

ben teşekkür ederim aşkın senide aramızda görmek güzel:)

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Konya da olsam kesin gelirdim Sizlere afiyet olsun. Aynı zamanda Allah kabul etsin.

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
LİSTE:
1.wolphin
2.seruvenist
4.melek ata
8.şaziye
9.aşkın+eşi
10.Tahir (akınsoft web sorumlusu)

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu yemekte sizlerle olmak için davetimin tarihini değiştirdim. şimdi den herkeze iyi eylenceler :)

LİSTE:
1.wolphin
2.seruvenist
4.melek ata
8.şaziye
9.aşkın+eşi
10.Tahir (akınsoft web sorumlusu)
11_Feride