Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lisans mı iş hayatı mı ?

sodenoshirayuki

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle merhaba.
Ben grafik tasarımı birinci sınıf öğrencisiyim.Ön lisan tabi.Liseyi düz lise olarak bitirdim yani grafik tasarımı ile ilgili herhangi bir geçmişim yok.Aklıma takılan şu; dgs ile öğrenimimi lisansa tamamlamak mı yoksa direk iş hayatına geçmek mi daha avantajlı olur?
Şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

rokozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu konuda çok fazla değişken faktör var.
-Sosyal Çevreniz
-Ticari Beceriniz
-Karakteriniz
-Hayata bakış ve algılayışınız
-Maddi varlıklarınız ve iş dışı gelirleriniz

bunların hepsi bu kararda etken faktörlerdir.
örneğin; son maddede belirttiğim maddi varlıklarınız konusunda, aileden gelen sizi ömrünüzün sonuna kadar rahat ettirecek bir imkanınız varsa, stresli ve yıpratıcı çalışma hayatındansa, lisansınızı tamamlama hatta devamında belki bir akademik kariyer düşünmelisiniz.

yada..
Ticari beceriniz hayli yüksek, sosyal çevreniz geniş ve geneli ortadireğin üstünde ise, stres bağımlısı iseniz, Acil olarak para kazanmaya ihtiyacınız var ise; zerre kadar okul okumanızı gerek yok.. bu işin temel bilgilerini edinip hemen iş hayatına atılmalısınız.

sanırım anafikri ifada edebildim.

sodenoshirayuki

🌱Yeni Üye🌱
Evet rokozay anafikri kaptım çok çok mantıklı bunları hiç düşünmemiştim. Hocaya da danıştım olabildiğince eğitin kendinizi diyor. Şuanda sektöre ilgi var mutlaka dgs ile geçiş yapıp bir yere daha yönelin dedi. Animasyon, web, reklam, fotoğrafçılık gibi. Haklısın aresrisus öyle daha iyi olacak hatta stajlarımıza başladık birinci seneden. İkinize de teşekkür ederim kafam netleşti.