Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Denemem

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yeni bir logo denemem.. Sanal bir çizme-bot mağazası hedeflenerek yapıldı.. Eleştirilerinizi bekliyorum..

arknbotizmeda3.jpg

Benzer konular

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
renk tonları va karakterler çok basit durmuş ayrıca bot çizimin net deil ve gereksiz anlamsız ayrıntılar kulanmışsın daha sade bir şekilde daha güzeli yakalayacağına eminim kollay gelsin

ahmet-i-nur

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bot çocuklara hitap eden bir ürün değil ağırlı olarak genc ve genc üstüne hitap eden bir ürün bod çizimin papatya ve üzerinde ateş efecti anasınıfı öğrencisinin pastel boya ile kağıda çizimi gibi durmuş..

sade bir bot resmi ile daha güzel fonta bir yazı kullanmanı öneririm

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler eleştirileriniz için.. font konusunu hala oturtamadım kafamda farkındayım.. ama logoyu şunu düşünerek yaptım; bot ya da çizme seçiminde benim için önemli olan iki şey var.. biri estetik olarak güzel görünmesi, diğeri de sıcak tutması.. estetiği simgelemesi için çiçeği, sıcaklığı simgelemesi için de alevleri yaptım ama ilk bakışta bunu veremediysem zaten logo başarısız demektir :) çizimler konusunda iyi değilim ama umarım zamanla o da düzelir.. tekrar teşekkürler..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu işi kaç senedir yapıyorsunuz ve ayrıca kaç senedir bu camiaa nın içindesiniz ? sizi tanıyabilirmiyiz ? yorumlar buna nazaran değişecektir. Sizi tanımak istememiz profesyonel olarakmı uğraşıyorsunuz yoksa amatör olarakmı ilgileniyorsunuz ?

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu işi kaç senedir yapıyorsunuz ve ayrıca kaç senedir bu camiaa nın içindesiniz ? sizi tanıyabilirmiyiz ? yorumlar buna nazaran değişecektir. Sizi tanımak istememiz profesyonel olarakmı uğraşıyorsunuz yoksa amatör olarakmı ilgileniyorsunuz ?

ben iki ay kadar önce grafik tasarım kursuna başladım ve yarın son dersim olacak kursta.. ondan öncesi malesef yok :\ mezunu olduğum üniversiteyle hiçbir alakası yok bu işin ama ben başından beri bunu yapmak istiyormuşum gerçekten.. yolun çok başındayım ve ciddi şekilde çabalıyorum.. umarım kullanıcı adımın altındaki sıfatı hakederim bir gün :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
ben iki ay kadar önce grafik tasarım kursuna başladım ve yarın son dersim olacak kursta.. ondan öncesi malesef yok :\ mezunu olduğum üniversiteyle hiçbir alakası yok bu işin ama ben başından beri bunu yapmak istiyormuşum gerçekten.. yolun çok başındayım ve ciddi şekilde çabalıyorum.. umarım kullanıcı adımın altındaki sıfatı hakederim bir gün :)

Eminimki hak edersiniz o sıfatı bir süre sonra... Logo çiziminin bazı unsurları vardır bu konuları defalarca forumlarımızda paylaştık, konuştuk, tartıştık biraz onları incelemenizi tavsiye ediyorum... İleride önünüze çıkacak kurumsal işlerde font seçimi ve çizgi biçiminizi değiştirecektir bu konular... Daha yolun başında sayılırsınız. Çizgilerinizi belirlerseniz ve kendinizi geliştirirseniz sizin için daha iyi olur...

Bu logo denemenizi font seçiminiz yüzünden pek olumlu görmüyorum... Başka çalışmalarınızı da görmek isterim. Ayrıca botun içinden çıkan alevler bot çiziminizide basit göstermiş...

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

Saygılar...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tasarım Bilinci

Tasarım insan yaşamının vazgeçilmez bir olgusudur. Yaşamın kendiside bir tasarımdır. Günlük yaşamımız hep bir şeyler tasarlamakla geçer, günümüzü, yarınımızı tasarlamakla geçer ömrümüz. Eğer işin içine estetik olgusu katılırsa bu tasarıma biz basitçe sanat deriz. Grafik ise plastik sanatların, iletişim işlevi geliştirilmiş bir alanıdır. Toplumsal işlevi güçlü olan bu sanat dalının kökeninde resim yatmaktadır. Resim eğitim alanında kabul gören bireylerin kişisel gelişimine katkısı bütün toplumlarca bilinen araçtır. Çocukluk çağından başlayıp belli aşamaları katetmesi gereken bu alan üzülerek söylüyorum'ki toplumumuzda gözardı edilen bir olgudur. Toplumuzda her alanda ihmal edilip hafife alınan bu alan aslında bireyde tasarım bilincinin oluşmasında bir numaralı etmendir, tüm tasarım alanları bu etmen üzerine inşa edilir, eğer bu alanda sağlıklı bir gelişim süreci yaşanmamışsa ilerki yaşlarda bireyde bir tasarım bilinci oluşturmak çok zordur, alınan kurslar ve bireyin çabası çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Bir tasarım programını çok güzel hatta profesyonel bir şekilde kullanmak maalesef o insanı başarılı bir tasarımcı yapmaz. Birey program bilgisini estetik birikimleriyle birleştirmediği sürece, o bireyden bir tasarımcı çıkmayacaktır. Belki sözlerim size biraz umut kırıcı olarak gelebilir ama profesyonelliğe giden adımlar zorlu yokuşlarla doludur. Eğer tüm olumsuzluklara karşı kendinize grafik tasarımcı olma hedefi koyduysanız. Yukarda saydığım etmenlerin önemini kavramalı ve ona göre adımlarınızı atmalısınız.
Bu tespitlerimin ışığında çalışman için tek şey söyleyeceğim, eğer o çizmeyi bir yerden almayıp kendiniz çizdiyseniz, sizin gözlem yapmaya hemde herşeyi gözlemlemeye ihtiyacınız var.

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam çok teşekkür ederim yorumunuz için.. her kelimesi ışık oldu emin olun.. çizim benim değil ama ben çizseydim de benzer bir sonuç ortaya çıkarırdım sanıyorum.. iyi bir iş çıkarmak için iyi bir fikre, teknik bilgiye ve yeteneğe ihtiyaç var ve ben işin yetenek kısmına sahip olduğumdan çokça şüpheliyim.. yine de elimden geleni yapacağım sonrası için.. çok sağolun..

xtrax

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir kaç çalışman sonrasında birşeylerin daha da iyi olduğunu göreceksin...Bu çalışmana net olarak logo diyemiyorum,bu haliyle kalmayıp üzerinde bir kaç çalışma daha yapar ve bizimle paylaşırsan seviniriz,hadi bakalım iyi çalışmalar.

murattt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kusura bakma ama gerçekten olamamış çizme yerine kulladığın şekil çok kötü denilecek kadar olmamış çalışmayı bozmuş arkın yazısı aynı şekilde olmamış daha iyisini bekliyoruz senden iyi çalışmlar

filizzz

🌟Usta Tasarımcı🌟
çizme gerçekten olmamış çok basit duruyo ama daha iyisini yapacağına inanıyorum başarılar

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bot çiziminda gerksız ayrıntı

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Derİm Ben BİŞİ Demene Gerek Yok ArkadaŞim YapacaĞini YapmiŞsin GÜzel OlmuŞ Elİne SaĞlik

datrom

🌱Yeni Üye🌱
bence çalısmaların baya güzel ve hoşuma gidiyor çalısmalarını inceledim daha temin dediğim gibi güzel ama birazdaha gayret göstersen daha iyi olacağına eminim :)

datrom

🌱Yeni Üye🌱
olsun ama ginede mantık güzel ve bence bu işe yeni baslayan biri açısından çizimleri güzel arkadasımızdaha yeni ama bir yerler gelcek

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
derim ben...

bu ıse yenı baslıyorsun. sadece sunu soyleye bılırım "kendini ifade ederken yazı, şiir, şarkı, söz... aklına ne gelırse. sen de bizim gibi birazcık kendını ıfade etme yontemı ıcın grafıgı secmıssın.

cok guzel bır secım. essız bır anlatım gucu vardır grafıgın. bunu kullanmak ta cok uzun yollardan gecebılır.

ama bunu hıc yapamazzsın demek degıldır tabıkı.

bence burayı ıyıce bır ıncele. bız elımızden geldıgınce sana bu konuda
ıfade yetenegının ortaya cıkmasında sana yardımcı olabılırız...

buyuk bır sabır dılıyorum sana cunku bu aşamaları bende gectım. sen cok sanslısın. benım zamanında calıstıgım bılgısayar (mac classic) kuöucuk bır disketle calısıyor du (1.44 mb disketin buyuklugu. su an kullanıdgım cep telefonun 4 gb hafıza kartı takılı) sen dusun gerısı.

en azından ınternet gıbı bır denız var GRAFIKERLER.NET gibi bir kaptanın var....

kolay gelsın arkadasım

mhfzduman

🌱Yeni Üye🌱
bu sektöre daha girmedim ama geçekten fazla ugraşılmadan basit bir iş yapılmış oldugunu görüyorum ve dışardan bakan birinin bu tabela veya her nerede uygulancaksa bir çekicilik olcagını düşünmez ve bu markayla pek ilgilenmez ve almak aklından geçmez!daha iyi olabilirsiniz içinizdeki hayalleri yansıtın!