Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logolarda Gizli Anlamlar

suzani

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunuda çok beğendim:D:D

Mosleep.jpg

Bu logoda da Mosleep logosunda 'M' harfi yatakla ne kadar da güzel uyumlu hale getirilmiş.Uyku problemleriyle ilgili mesaj açıkça veriliyor.

alıntıdır ...

uyku ilgi alanına giriyo belli :rofl:

suzani

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
nasıl yani belli :anlamadim:

buarada bitane logo da ben yapıyorum babam için , bitince burda paylaşırım gizemlerini :p

mesela bnm uyku problemim var her sabah ister istemez tatil bile olsa 6 da ayaktayım o yüzden nerde uykuyla ilgili amblem veya logo hatta yatak resmi bile görsem yüzümn ifadesi değişiyo o bakımdan :angel:

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok güzel bir konu.
Hergün gördüğümüz, sürekli karşılaştığımız logoların bazen derin anlamları olabiliyor.
Zevkle takip ediyorum, teşekkürler.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir tane de benden olsun Wolksvagen logosunu ters çevirince bi adam çıkıyor karşımıza. :D
Kim bu adam? :D:D:D

vMDDn.jpg

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir tane de benden olsun Wolksvagen logosunu ters çevirince bi adam çıkıyor karşımıza. :D
Kim bu adam? :D:D:D

vMDDn.jpg

Hahaha çok yaratıcı olmuş gerçekten hayran kaldım diyebilirim :D
Yani logoya anlam yükleyip bir de ters çevirmek dahiyane :D:D:D

Ama bişeyden eminim o da bu abinin bizim gezegenden olmadığı :D:D:D

Son düzenleme:

SARI KARTAL

🌱Yeni Üye🌱
Gerçekten Hayret Bırakıcı Özellikle ' de Hayvanat Bahçesi

graphicer25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayvanat bahçesi logosu asla paha biçilemez..

plenty

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Paylaşım için teşekkürler..

erishim

🌱Yeni Üye🌱
carrefoura harbi fena şaşırdım C harfi vayy bee

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
picture.php

çok uzaklara bakmaya gerek yok VolkanTEKiN kardeşimizin yaptığı logoda son derece başarılı bence ancak Balcıoğlu Yapı nın resmi sitesine baktım, saçma sapan bir logo kullanıyorlar hala , son derece güzel olan bu çalışma şirket tarafından tercih edilmemiş sanırım, ilginç...

Son düzenleme:

Alleyezonme

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yıllardır FedEx in logosuna hayranlığım vardır ama o oku hiç farketmemişim :) güzel paylaşım

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
images

gizli anlamlar demişken subliminal mesajlar konusuna mı girsek acaba diye düşünüyordum taaa en başından beri ama vazgeçtim sonra...subliminal i saçma bulabilirsiniz ama araştırın derim... neyse konuya döneyim burda birbiriyle dans eden bi kız bide erkek var ilk bakışta ama gece 12 den sonra başka şeylerde oluyo sanırım ...başarılı olduğu kesin ama subliminal bi mesaj işte...doğru olmadığı da ortada!!!!

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑

Logoya bakınca “backspace” tuşuyla yazıyı silip düzeltmek istiyorsunuz.

“Bar” kelimesi koyu renkle yazılmış.

Tanımsız duyguları ifade ediyor.

Kahvenin buharı mouse işaretleyicisi şeklinde yapılmış.

Soru işareti kemer şeklinde tasarlanmış.

Elbise askısı ördek şeklinde tasarlanmış.

“i” harfi öldürülmüş gibi yatıyor.

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
273b6-30-06-haci.png

afrika kıtası’ndan hareketle sağda bir yetişkini, solda ise bir çocuğu birbirine bakarken görebilirsiniz...

enhanced-buzz-26533-1333394662-1.jpg

Londra Covent Garden Ajansı tarafından dizayn edilen bu logo tamamen 8 rakamının parçalarından oluşmaktadır. Logo markasını yaratmıştır.

enhanced-buzz-27564-1333394890-141.jpg

Sun Microsystems Logosu kullanılan U ve N harflerinin simetrik oyunları sayesinde sürekli bir SUN yazısı olşuturulmuştur.

enhanced-buzz-1572-1333394937-10.jpg

Elefont logosuna bakıldığında e karakterinin ortasında yer alan beyaz alan fil hortumundan başka bir şey değil.

enhanced-buzz-5177-1333394957-6.jpg

CNBC’nin logosunda yer alan tavuskuşunun 6 farklı renkte ki tüyleri, NBC’nin bölümlerini aktarırken tam ortada bulunan beyaz alan ise yüzünü izleyiclere çevirmiş tavuskuşunun kafasıdır.

enhanced-buzz-5180-1333394999-7.jpg

Logoda yer alan marka adının ilk iki harfi olan C ve O harfleri, markanın ürünü olan otomobil lastiği şeklindedir.

enhanced-buzz-5184-1333395015-6.jpg

Unilever dünya üzerinde binlerce farklı ürünü ve markayı barındırır, logoyu oluşturan U harfini meydana getiren semboller ise ürünlerin tüketiciye ne anlam ifade ettiğini gösterir.

enhanced-buzz-5184-1333395032-8.jpg

Bu logo Cluenatic isimli bir bulmaca için oluşturulmuştur. Bu oyun çözülmek için 4 farklı ipucu içerir. C, L, U ve E harfleri bir labirent oluşturucak şekilde sıralanmıştır. Bunun yanında uzaktan bakıldığında ise logo bir anahtar gibi görünmektedir

enhanced-buzz-26543-1333395045-1.jpg

Families okuyucular tarafından düzenlenen bir dergidir. “İLİ” karakterleri aileyi temsil edecek şekilde düzenlenmiştir.

enhanced-buzz-5156-1333395085-13.jpg

Sparta Golf Club’ın logosuna bakıldığında golfçünün sopasını sallaması ile ortaya çıkan rüzgar bir Spartalı miğferi oluşturmaktadır.

enhanced-buzz-1636-1333395097-5.jpg

Bronx Hayvanat Bahçesinin logosunda yer alan zürafaların bacaklarının arasında modern şehir görünmektedir.

enhanced-buzz-27562-1333395113-8.jpg

Snooty Peacock bir mücevher markasıdır. Yüzün içinde gizli bir tavuskuşu bulunmaktadır

enhanced-buzz-1645-1333395171-2.jpg

Logoda yer alan M ve Y harfleri aslında bir el şeklindedir.

Son düzenleme: