Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac ortamında çalışmak nedir?

ArzuAvci1

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, ben birşeyi merak ediyorum. İş ilanlarında gördüğüm "MAC ORTAMINDA ÇALIŞACAK ELEMAN" derken ne kastediliyor?

ismail038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
MAC kelimesi Ortam Erişim YÖnetimi anlamına gelir ve kısaltma terimini de İngilizce olarak yazılan anlamının yani Media Access Control baş harflerinden almıştır

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Mac OS (Macintosh İşletim Sistemi ) Apple firması tarafından piyasaya sürülen bir işletim sistemidir. (windows dan farklıdır)

ismail038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
VEJDİ mac os demiyo MAC diyo sadece

salieris

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Mac OS kast ediliyor bence boşuna kasma istersen. :)

Konuyu açan arkadaş için;

Mac bildiğin Apple Bilgisayar'larıdır. Mac modeli kasa, iMac modeli ise Kasa/Monitör tek olan modellerinden.

Mac OS ise işletim sistemidir. Windows, Linux, Pardus gibi.

Windows'a alışık olanın Mac'e alışması yaklaşık birkaç gün alabilir.

Klavyede kısayollar farklıdır, CTRL yerine Elma tuşuna basarsın, Uygulama dosyaları Windows'da exe iken Mac OS da .app'dır. Windowsta Setup.exe kurulum dosyası olurken Mac OS'da .dmg'dir.

Windowsda kapatma, küçültme, büyütme tuşları pencerelerin sağ üst köşesinde iken Mac OS'da sol üst köşededir. Çeşitli farklılıklar var ama alışmanın çok uzun süreceğini zannetmiyorum.

Teşekkürler.

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Iphone u üreten markanın ürettiği bilgisayarda çalışmaktır. :)

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️

İSMAİL038
profilinden Grafiker yazıyor , siz MAC denildiğinde "....Ortam Erişim YÖnetimi anlamına .... Media Access Control baş harflerin ... vs vs " anlıyorsan zaten bize söz düşmez !!!

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
[sıze="4"]ismail038
[/sıze] profilinden grafiker yazıyor , siz mac denildiğinde "....ortam erişim yönetimi anlamına .... Media access control baş harflerin ... Vs vs " anlıyorsan zaten bize söz düşmez !!!

:d :d :d :d