Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mail Formu Karekter Sorunu

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
Merhaba tekrar, Mail formunda büyük bir sıkıntı yaşıyorum. Mail siteden gönderiliyor ve mail adresime ulaşıyor. Lakin mail aşağıdaki şekilde geliyor.

" <TEXTFORMAT LEADING=\"2\"><P ALIGN=\"LEFT\"><FONT FACE=\"00273\" SIZE=\"13\" COLOR=\"#FFCC00\" LETTERSPACING=\"0\" KERNING=\"0\">jkçk.hkĞi</FONT></P></TEXTFORMAT> "

Not: * PHP Dosyası Dil seçenekleri TÜRKÇE seçilmiştir.
* İletişim Form İnput Textleri, Use Device Fonts olarak seçili

Yardımlarınızı rica ediyorum ...

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
php formu unicode yada utf 8 formatında kaydetmeyi denermisin

Denedim ama değişen birşey olmadı. PHp tarafında değil de, flash kısmında bir sıkıntı var. Şu input text ve anti-alies,use device font larla bir ilgilisi olabilceğini düşünüyorum.

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bi kaç ihtimal var eğer kodları gönderirken tr charsetlerini kullanırsan sorun yaşamazsın ama bazı web maillerde tr karakter desteği yok sen ne kadar charset kullansanda web mailin desteklemedikce öyle çıkar.. squirrelmail de öle çıkıyo örn çünkü squirrelmail eng charsetli. kullandığın versiyona göre tr yapabilirsin ama senin maillerinin geldiği posta kutunu dene derim örn başka biyerden mail at o adrese hotmail gmail v.s. eğer sorun devam ederse php yada asp hanhisini kullanıyorsan charsetlerini tr karakter kullan utf-8 tüm diller için geçerlidir. onu kullanmanı tavsiye ederim..

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım yanlış anlamadıysam bu kod senin sorununu çözecektir sanırım;
System.useCodepage=true; //Eğer türkçe karakter olacaksa bu kodu kullanın
bu kodu flasha yaz sorun çözülecektir buna benzer bir sorun bende de vardı bi zamanlar.

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım yanlış anlamadıysam bu kod senin sorununu çözecektir sanırım;
System.useCodepage=true; //Eğer türkçe karakter olacaksa bu kodu kullanın
bu kodu flasha yaz sorun çözülecektir buna benzer bir sorun bende de vardı bi zamanlar.

bilgiğim kadarıyla bu kod dışarıdan xml yada txt içinden gelen karakterleri tr desteklemesi için kullanılıyordu yani input içimn çıkış için işe yararmı bilemiyorum fakat bi denemek lazım ;)

:iloveyou:

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
flashda fontları embed yapıp dahil edersen ozaaman çözülebilir hangi text de kullanıyorsan propertieste embed var orada altta eklemek istediğin karakterleri yaz düzelmesi lazım

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
İnput textlerin Yazı karekterlerini Verdana yaptım şimdi. Peki bu input textlerin özelliklerinde yer alan bir bölüm var

- Use device Font
- Bitmap Text
- Anti-alias for animation
- Anti-alias for readability
- Custom anti-alias

bunlardan hangisinin seçili olması gerek. Ve bu seçenekleri kısaca açıklarsanız çok sevinirim...

Buarada cvplarınız için çok saolun...Flashın kendi forumundan 2 haftadır bu konu hakkında cevap yazan oldu. Neyse yardımların devamını bekliyorum...

Son düzenleme:

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İnput textlerin Yazı karekterlerini Verdana yaptım şimdi. Peki bu input textlerin özelliklerinde yer alan bir bölüm var

- Use device Font
- Bitmap Text
- Anti-alias for animation
- Anti-alias for readability
- Custom anti-alias

bunlardan hangisinin seçili olması gerek. Ve bu seçenekleri kısaca açıklarsanız çok sevinirim...

yanlış yollarda gidiyosunuz sizin burada yapmaya çalıştığınız hatalı. içinde ne kadar yazı tipi seçsenizde size mail olarak seçtiğiniz yazı karakteri gelmiycektir. o yüzden sen önce php dosyana charsetleri yazmalısını utf-8 ve ardından web mailinde tr karakterli olup olmadını kontrol et. en başında dediğim gibi herhangi bir mailden kendine test maili atarsın (ŞşİiĞğÜüÇçÖöIı ) karakterlerinde sorun yoksa web mailin tr karakter destekliyodur. Hotmailden kendine mail attığında yine aynı sorun varsa senin webmailinde tr karakter desteği zaten yoktur ne yapsanda boşa gider....

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
yanlış yollarda gidiyosunuz sizin burada yapmaya çalıştığınız hatalı. içinde ne kadar yazı tipi seçsenizde size mail olarak seçtiğiniz yazı karakteri gelmiycektir. o yüzden sen önce php dosyana charsetleri yazmalısını utf-8 ve ardından web mailinde tr karakterli olup olmadını kontrol et. en başında dediğim gibi herhangi bir mailden kendine test maili atarsın (ŞşİiĞğÜüÇçÖöIı ) karakterlerinde sorun yoksa web mailin tr karakter destekliyodur. Hotmailden kendine mail attığında yine aynı sorun varsa senin webmailinde tr karakter desteği zaten yoktur ne yapsanda boşa gider....

Hata devam ediyor. Başka mail adresinden sorunsuz geliyor mailler. Yani sorun ya PHP dosyasında yada fla... kodları bir incelermisin...

Fla içerisindeki gönder butonuna;

on (release) {
form.loadVariablesNum("email.php",0,"POST");
}

email.php dosyasının içeriği ise ;

<html>
<head>
<title>Untitled Document</title>
<**** http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>

<body>
<?php

$sendTo = "xxxx.xxx@xxx.com.tr";
$subject = "xxxxxxxx";
$headers = "From: " . $_POST["adi"] ." ". $_POST["soyadi"] . "<" . $_POST["email"] .">\r\n";
$headers .= "Reply-To: " . $_POST["email"] . "\r\n";
$headers .= "Return-path: " . $_POST["email"];
$mesaj = $_POST["mesaj"];
mail($sendTo, $subject, $mesaj, $headers);

?>
</body>
</html>

Son düzenleme:

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gönder butonum :)

on (release) {
form.loadVariables("spexion.php", "POST");
}

php dosyam

<?php

$sendTo = "info@spexion.com";

$subject = $_POST["subject"] ;

$headers = "From: " . $_POST["firstName"] ." ". getenv("REMOTE_ADDR") . "<" . $_POST["email"] .">\r\n";

$headers .= "Reply-To: " . $_POST["email"] . "\r\n";

$headers .= "Return-path: " . $_POST["email"];

$message = $_POST["message"];

mail($sendTo, $subject, $message, $headers);

?>

Bana tüm karakterler normal geliyorlar...

Bunlarda index.html ve php dosyamın head lerii
<html xmlns="https://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en">
<head>
<**** http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254" />
<**** http-equiv="Content-Language" content="tr">
<title>Spexion.com Flash web and Art Design</title>
<**** name="keywords" content="spexion, spx, bursa, web design, flash design">
<**** name="description" content="Web design, Flash Web design and Art design.">
<script language="javascript">AC_FL_RunContent = 0;</script>
<script src="AC_RunActiveContent.js" language="javascript"></script>
<style fprolloverstyle>A:hover {color: red; font-weight: bold}
</style>
</head>

Son olarak sende bu şekilde dene indexine ve php dosyana bu headleri düzenleyerek ekle. eğer sorun devam ederse birde outlookta test yap belki senin web mailinde olabilir. ben bunun testini 3 mailde yaptım

Plesk Web Mail Client (tr karakterler normal)
https://www.spexion.com/squirrelmail (soru işaretleri ve noktalar çıkıyor)
Welcome to RoundCube Webmail (hiç göstermiyo :D:D)

sana tavsiyem sen maillerini outlooktan kontrol et bide senin kodlarında bi sorun yok sorun şuanlık sadece maillerini okuduğun posta kutularında var ;)

iiii çalışmalar..

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
sana tavsiyem sen maillerini outlooktan kontrol et bide senin kodlarında bi sorun yok sorun şuanlık sadece maillerini okuduğun posta kutularında var ;)

iiii çalışmalar..

Öncelikle ilginden ötürü çok saol. Webmailim üzerine başka mail formlarıda yönlendirdiğim için hiçbir sorun olmadığını söyleyebilirim. O eleyebilceğimiz ilk alternatif. PHP Dosyam seninkisi ile birebir. Head taglarınıda gönderdiğin şekilde düzenledim. Ama maalesef sorun devam ediyor.

Kafamı yukarda da sormuş olduğum bir konu karıştırdı. Yani flashdaki input text özelliklerinde bir sıkıntı olabilceğini düşünüüyorum. Bana deneme amaçlı düzgün çalışır durumdaki bir Fla gönderirmisin...

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilgiğim kadarıyla bu kod dışarıdan xml yada txt içinden gelen karakterleri tr desteklemesi için kullanılıyordu yani input içimn çıkış için işe yararmı bilemiyorum fakat bi denemek lazım ;)

:iloveyou:

Yine aynı kodu yazıcam ama kusura bakmayın aynı hata bende de oldu. mail adresime tr karakterler gelmiyordu.Bu sorunu şöyle çözdüm , 1. frameden sonuncu frameye kadar şu kod geçerliydi;
System.useCodepage=true;
bu kodu yazdıktan sonra tr karakter sorunu çözdüm.

ben_romeo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
Yine aynı kodu yazıcam ama kusura bakmayın aynı hata bende de oldu. mail adresime tr karakterler gelmiyordu.Bu sorunu şöyle çözdüm , 1. frameden sonuncu frameye kadar şu kod geçerliydi;
System.useCodepage=true;
bu kodu yazdıktan sonra tr karakter sorunu çözdüm.

Saol o kodla çözdüm işi. Ama hala mail adresime HTML kodları geliyor. Bunları nasıl ayıklıcam

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dizaynplus sana php kodlarını vermiş onları kendine göre uyarlarsan sorunu çözersin.html kodların geliyorsa giden mesajın içine büyük bir ihtimalle html kodları gömmüşsün demektir anladığım kadarıyla kodların çalışıyor ama html kodları geliyor sanırım. neyse fazla konuştum :D dediklerimi yaparsan sorunu çözebilirsin.

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer sana html kodları da geliyorsa 2 sebebi vardır

1. html kodlarını yazarken ufak bir kod hatası yaşamışsındır. düzenleyici programında renklerin uyumuyla bunu kontrol edebilirsin FrontPagede test etmen tercihimdir.

2. ( banada saçma geliyor :)) Belkide formunda kullanmadığın eşitsizlikler yüzünden htmlleri sana gönderiyor olabilir. Flash içinde mesaj, soyadi, adi, email formları varmı aralarında eksik bir form olupta php içine eklediğinde olabilir..

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
$eski = array("ı", "ç", "ğ","ü","ş","ö","İ","Ğ","Ü","Ş","Ö","Ç"," ","\r");
$yeni = array("ı", "ç", "ğ","ü","ş","ö","İ","Ğ","Ü","Ş","Ö","Ç"," ","<br>");
$comments = str_replace($eski, $yeni, $comments);
$fname = str_replace($eski, $yeni, $fname);

php de replace.gelen değerleri değistiriyorsun. php sayfanın en üstüne ekle bunları