Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Movie clip butonlara link verme Yardım

B_E_Y_A_Z

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar bir site üzerine çalışıyorumve movie clip butonlarıma link vermeye çalışıyorum ma olmuyor sanırım farklı bir kod var...hep şu hatayı veriyor.

''Düğme eylemleri veya MovieClip örnekleri ActionScript 3.0'da desteklenmez. Nesne örnekleriyle ilgili tüm komut dosyaları yoksayılacak.''

sorunu bilen varsa yardım ederse sevinirim teşekkürler şimdiden..

Benzer konular

cikskarizma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
as3 ile çalışma yapıyosan button ve movie cliplere as2 de yazdığımız gibi kod yazamazsın bunun yerine movieclibe instance name atayıp kodu timeline verebilirsin ...

Örnek

function git(event:MouseEvent):void{
trace("Buttona tıklanıldı...");
}
tikla_mc.addEventListener(MouseEvent.CLICK,git);

B_E_Y_A_Z

🌱Yeni Üye🌱
as3 ila çalışıyoru arkadaşım ve verdiğin kodu denedim ama aynı sorun var beceremedim sanırım :=)

cikskarizma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kodu timeline verdin di mi ? eğer dediğim gibi yapıp hala bi sorunla karşılaşıyosan çalışmanı ekle buraya bakalım ...

cikskarizma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Link

Çalışmanın action script versiyonu publish ayarlarında as3 seçilmiş fakat çalışmada ben as3 ü andıran bi kod parçası bile göremdim sanırım bi yanlışlık üzerine öyle bi seçim yapılmış ... Nese ben as2 ile kullanabileceğin bi hale getirdim eğer sana as3 hali lazımsa onuda daha sonra ayarlarız ok ...

B_E_Y_A_Z

🌱Yeni Üye🌱
linkler çalışır halde olsun da as3 as2 fark etmez :) ben 2 sinin arasında bu fark olduğunu bilmiyordum valla :) teşekkürler :)