Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

“Niye Ben?” diyen herkes için

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
“Niye Ben?” diyen herkes için

Brenda, yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı.

Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini taktı, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslenebileceği bir oyuk buldu. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Brenda’nın gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.

Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens, yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah’a dua edebilirdi yalnızca... Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı. “Allah’ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et.”

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri “Aranızda lens kaybeden var mı?” diye bağırdı.”

Brenda’nın sonradan öğrendiğine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmişti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazacaktı:

“Allah’ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...”

“BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM” demeyin...

demoN

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güzel bir paylaşım teşekkürler:)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
"Niye ben" dediğim zamanlar çok geride kaldı. Ama hikaye çok güzel. Her şeyin biz farketmesek de bir sebebi, bir diğer kişiye ya da olaya bağlantısı var. Bunu bilmek bile huzur veriyor. Karınca da lensi taşımış işte. Allah kimseye kaldıramayacığı yükü vermiyor.
Güzel bir yazı. Teşekkürler.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel bir yazı teşekkürler...

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Allah'ın hikmetine sual olmaz. paylaşım için teşekkürler

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Karıncalar kendi ağırlıklarının 50 katı fazlasını taşıyabilirler. Neden bu karıncacık bu kadar zorlanmış ki? :p

Güzel ve etkileyici bir hikaye.
Paylaşım için teşekkürler.......................

yeşim (")

🌟Usta Tasarımcı🌟
gerçekten bu çok güzel bir hikayeydi. paylaşım için çok teşekkürler...

(",)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Harika bir hikaye bu...
:artipuan:
Çok teşekkürler
Saygılar