Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ofset Kağıt Özellikleri

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ofset baskıda kullanılan kağıtlar çeşit ve kalitelerine göre pek çok türde bulunurlar. Genel olarak basılacak işe göre değişirler. Ofset baskı sisteminde kullanılan kağıtların kaliteli ve kalitesiz oluşları baskıda avantaj ve dezavantajlı durumlarla karşılaşmamıza neden olur. Genellikle ofset baskıda yumuşak ve sathı parlak düz kağıtlar en uygun olanlarıdır. Herşeyden önce baskının düzgün olmasını temin eder. Şayet kağıt yüzü grenli pürüzlü olursa basılacak işin kağıdın sathına iletilmesi için büyük bir basınç gerekir. Fazla basınçta koparma, tozlanma, kırışma ve buruşma gibi olumsuzluklar meydana getirir. Sathı cilalanmış kağıt yapısında birçok avantaj sağlar. Baskıya daha dayanıklı olmasını daha iyi renk tutmasını kağıt içerisindeki dolgu maddelerinin mürekkebi daha iyi emmesini sağlar. Basınca dayalı, mürekkebi daha iyi alır, fazla sudan satıhlarda kabarıklık meydana getirmez. Satine kağıtlar daha az neme ihtiyaç gösterikleri gibi uzun müddet baskı yapma imkanı verirler. Tozlu kağıtlarda kauçuğun sık sık temizlenmesi problemi doğar. Genel olarak ofset baskıda satine parlak yüzlü kağıtlar kullanılmalıdır.

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
412 kardeş haklısın. Ama günümüzde kağıt kaliteleri o kadar değiştiki. Neredeyse kaliteli kağıt kalmadı gibi.. Matbaamızda kağıttan çektiğimizi bizler biliyoruz. Şimdi genelde kağıtlar otokopi kağıt dahil bobinden kesiliyor, buda kağıdın suyu, yönü kalmıyor. Baskı problemleri de başlıyor. Normalde kağıdın suyu yönü haricinde baskı yapılmaz. Kağıt açmaya başlar, ikinci renge girildiğinde de iş oturmaz. Problem sürer gider...
Nerde o eski kağıtlar...
Kolay gelsin.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
o konuda haklısın. Özellikle kağıt sektöründeki çin mamülleri kaliteyi çok alt seviyelere düşürdü. Aslında sektörel yönden bakıldığında müşteriler de dahil olmak üzere kalite ile rekabet dönemi sona erdi. Artık fiyat ile rekabet ediliyor. Bu yüzden de maliyet düşürme çerçevesinde ucuz ve kalitesiz ürünlere yönelmekteler. Kağıt üreticileri de bu tür isteklere yanıt vermek için kaliteyi düşürüyorlar...

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
ofsettede artık şuan ilerleme var kağıttada baskıda problem yaşamak istemiyen abilerimiz arkadaşlarımız makinalarını alkole çevirebilirler ozaman pek bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum sudan çok bahsetmişinizde ben o açıdan bunu söyledim

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
burada bahsedilen kağıdın su yönüdür. Baskı makinesinin su veya alkollü modeliyle alakası yoktur.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
burada bahsedilen kağıdın su yönüdür. Baskı makinesinin su veya alkollü modeliyle alakası yoktur.

abicim sen biraz topikleri şaşırmışın heralde kağıdın su yönü topiği ileriki sayfalarda zaten var burdaki topik başlığı ( Ofset Kağıt Özellikleri ) iki konuyuda açan sensiz zaten yoksa benmi yanlış okuyorum :D

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yukarıda burhanhora kalitesiz ürünlerin kağıdın su yönüne olan tesirinden bahsetmiş. Ben de o mesaja binaen o tür bir cevap yazdığınızı düşünerek önceki mesajımı gönderdim. Hangi konu başlığına mesaj yazdığımın farkındayım...

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
yok abicim ben açtığın topiğe binaen yazdım onu birde kalitesiz çin sektörünün ülkemizde matbaacılık sektöründede kullanıldığını söylemişsiniz konuyu biraz daha açabilirmisiniz bizde biraz bilgi edinelim benim bildiğim kadarıyla çin daha kağıt işine girmedi bildiklerimi yazıyorum makina boya ajanda birde promosyon ürünler zaten promosyon ürünleri saat olsun digital kalemlikler olsun ilk üreten onlar zaten ama kağıt konusuna kafam takıldı ve bilgilenmek istiyorum bi mahsuru yoksa birazdaha açarmısınız

KOMORI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk mesajim bu konuya nasipmis.

Cin dünyanin 3. byük kagit üreticisidir.

En kalitelisi olarak Gold East Paper ala gelir.

Yillik 2 milyon ton kagit üretiminin 800000 tnunu ihrac etmektedir.

Kendine ait Limani ve termik Elektrik santrali vardir, ISO 9001 OHSAS 18001 ve ISO-14001 Cevre dostu üretim ve FSC zertifikalarida bulunmaktadir.

biraz reklam gibi oldu, hepimiz Cin malarini kötü biliyoruz, ama parasina göre kaliteli mallarida fevkalade üretebilmekteer.

---------------

Konuya gelirsek, kagidin özelligindenmi bahsediyoruz yoksa su yolundanmi cikaramadim.

Kagidin özelligi ile, su yolu problemi bence ayri bir konu

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle hoşgeldin diyorum sonra o dediğin kağıt markasını hiç duymadım sen endonezyayla karıştırıyo olmayasın bak sana biyerden bi alıntı yapıyım oku

Ormanlar

Çin’de şu an 158.94 milyon hektarlık ormanlık alan vardır. Ülkenin ormanlarla örtülü alanının oranı yüzde 16,55. Çin ormanların az olduğu bir ülkedir. Dünyanın ortalama yüzde 30.8’lik orman alanıyla kıyaslandığında arada büyük fark söz konusudur. Çin’in doğal ormanları kuzeydoğu ve güneybatı bölgelerinde yoğunlaşmaktadır. Nüfusun yoğun ve ekonominin gelişmiş olduğu doğudaki ovada ve geniş kuzeybatı bölgesinde ise ormanlar çok azdır.

biraz mantıklı düşünmek gerekirse çin kendi kağıdını bile üretmekte zorlanıyo gibi düşünüyorum ben hee çok kaliteli kağıt üretimi yapıyodur o ayrı mevzu o olabilir

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel bir araştırma yapmışsınız, tebrik ederim. Endonezya'dan büyük miktarda otokopi kağıdı ihraç ediyoruz. Çin'de bildiğim kadarıyla ülkemize kağıt ihraç ediyor. Ayrıca kağıdın ilk olarak Çin'den dünyaya yayıldığını da unutmayalım.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆

demirden yapılmıyor be kardeş hee xerox %80i naylondan yani plastikten kağıt icat etti yakında piyasalarda boy göstermeye başlar oda çin malı değil bide verdiğin o linki okuyamadım kardeş kusura bakma çincem yok

412 sadece otokopi değil ülkemizde kulandığımız a4 birinci hamur olsun 70x100 birinci hamur olsun %70 ve üzeri endonezyadan ithal ediliyor oradada bir türk iş adamımızın fabrikaları bulunuyor buda güzel birşey hiçdeğilse kağıda verdiğimiz para bi şekilde ülkemizde kalıyor şunuda dikkate alırsanız kağıt ülkemizde okadarda pahalı değil avrupa piyasasını araştırırsanız aradaki farkı sizde görebilirsiniz

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆

burhanhora

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Konumuz bu muydu acaba, nerelere geldik. Türkiyede ki kağıtçılık zavallı bir durumdadır. İthal edilen kağıdın Çinden mi, Endonezyadan mı, Fillandiyadan mı geldiği önemli değil bence. Kağıt kalitelimi, değilmi önemli. Tabiki Kaliteli değil. Kağıdan suyu muyu kalmadı. Herşey Kapitalizm oldu. Nerde ucuz, beşpara etmeyen malzeme...
Hepsi bize doğru hucum etmiş durumda. Sevgiyle kalın arkadaşalar...

Siba1453

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok güzel bilgiler vermişsin. Teşekkür ederim. İşte biz hep böyleyiz. Arkadaşımız burada kağıt özellikleri veriyor. Sizlerse bu güzel konuya artı bir şeyler ekleyeceğinize. Hiç alakası olmayan konulara giriyorsunuz. işte sizin gibi okumayan kültürlü olmayan müşteriler. reklamı 3 kuruşa ucuza alayım diyor. Bundan dolayı fedekarlıklar yapılıyor. Lütfen bir kişi bilgi girişi yaptıysa polemik cevapler veripte o kişinin bilgi vermesini soğutmayın.