Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okul Logo Çalışmam

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle ilk bakıldığında gözü yoran renk kombinasyonu sıkıntısı mevcut.
Renklendirme de birbirini tamamlayan renk tercihleri yapmanı öneririm..

İkinci olarak kabartmaları kaldır, logoda her zaman sadeliğe gidilmeli abartı algıyı zorlaştırır.

Son olarak stroke vermişsin, ziyadesiyle göze batıyor, bunu çok ince veya rengin farklı tonunu kullanarak daha yumuşak rahatsız etmeyecek boyutlara indirebilirsin..

Bir şey daha.. Başak kullanmanın amacı nedir? Okulda başak mı yetiştiriliyor.. Başakla öğrencilere göndermemi yaptın.. Nedir merak ettim?

Son kez ufak bir not düşeyim izninle.. Renk tercihi yaparken logonun temsil edeceği sektörü göz önünde bulundurarak renk tercihini yapman tasarımında hayrına olur ;)

Kolay gelsin..

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
benim görüşüm lisenin ismi sönük kalmış, biraz daha ismi ön plana çıkar derim...

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
logo kullanım alanlarını da düşünmelisin. mesela arma olarak kullanılacağını düşünelim kıyafetlerin üzerinde.. o kabartma efektleri gölgeler kontürler vs hiçbir anlamı kalmayacak. value nin de dediği gibi sade ve şık herzaman kullanışlıdır ve göze hoş gelir bence de.. ve renkleri de gözden geçirmelisin..

ensarbilgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle ilk bakıldığında gözü yoran renk kombinasyonu sıkıntısı mevcut.
Renklendirme de birbirini tamamlayan renk tercihleri yapmanı öneririm..

İkinci olarak kabartmaları kaldır, logoda her zaman sadeliğe gidilmeli abartı algıyı zorlaştırır.

Son olarak stroke vermişsin, ziyadesiyle göze batıyor, bunu çok ince veya rengin farklı tonunu kullanarak daha yumuşak rahatsız etmeyecek boyutlara indirebilirsin..

Bir şey daha.. Başak kullanmanın amacı nedir? Okulda başak mı yetiştiriliyor.. Başakla öğrencilere göndermemi yaptın.. Nedir merak ettim?

Son kez ufak bir not düşeyim izninle.. Renk tercihi yaparken logonun temsil edeceği sektörü göz önünde bulundurarak renk tercihini yapman tasarımında hayrına olur ;)

Kolay gelsin..

Başağı MEB'in logosunda aldım.Okulla alakası yok.Kabartmasız bence gösterişsiz oluyo bilgisayar ortamında ama tişörte falan basıldığın gider tabi onun için de ayrı bi tane yaparım.Bu arada renk seçiminde serbest bırakıldım.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Başağı MEB'in logosunda aldım.Okulla alakası yok.Kabartmasız bence gösterişsiz oluyo bilgisayar ortamında ama tişörte falan basıldığın gider tabi onun için de ayrı bi tane yaparım.Bu arada renk seçiminde serbest bırakıldım.

Hahahaha pardon yaaa işine mi karıştım :D:D:D:D:D

Arkadaşım, okulla alakası yoksa niye kullanıyorsun başağı, amacı nedir?
Kabartmanın özellikle logolarda riskli olduğu kanısındayım risk sevenler için lafım yok..
Kaldı ki logo logodur buroşür için ayrı web sitesi için ayrı veya kartvizit için ayrı hazırlanmaz..
Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak amaçlı en başında bunlar düşünülmeli..

Son olarak renk sana bırakılmış olabilir bu kafana göre fırçayı daldır ne gelirse mantığı yanlıştır.

Sen tasarım eğitimi aldın mı cidden merak ettim?

Renklerin hangi alanlarda neyi ifade ettiğine yönelik ufak bir araştırma öneririm :wink:

https://www.grafikerler.net/renklerin-dili-t2525.html

https://www.grafikerler.net/grafik-tasarimda-kullanilan-ogeler-t38100.html

ensarbilgi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hahahaha pardon yaaa işine mi karıştım :D:D:D:D:D

Arkadaşım, okulla alakası yoksa niye kullanıyorsun başağı, amacı nedir?
Kabartmanın özellikle logolarda riskli olduğu kanısındayım risk sevenler için lafım yok..
Kaldı ki logo logodur buroşür için ayrı web sitesi için ayrı veya kartvizit için ayrı hazırlanmaz..
Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak amaçlı en başında bunlar düşünülmeli..

Son olarak renk sana bırakılmış olabilir bu kafana göre fırçayı daldır ne gelirse mantığı yanlıştır.

Sen tasarım eğitimi aldın mı cidden merak ettim?

Renklerin hangi alanlarda neyi ifade ettiğine yönelik ufak bir araştırma öneririm :wink:

https://www.grafikerler.net/renklerin-dili-t2525.html

https://www.grafikerler.net/grafik-tasarimda-kullanilan-ogeler-t38100.html

Durumumu özetliyim.Okulda logo yarıması var dediler girdik yarışmaya.Tasarım eğitimi de almadım.Okulda resim/müzik seçmelidir.Malzemesi azdır diye müziğe girmişimdir.Grafiklerle fazla bi bağlantım yok yani.Bu logoları arkadaşlarıma gösterdiğim zaman kesin birinci olursun diyorlar.Yani olaya ciddi bakan yok.Bu foruma da yeni üye oldum.Belki bir şeyler kaparım diye.İlk logomun ortasında insan resmi vardı resimci logoda resim olmaz dedi :D 1. olursam söyleri :D :D

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Durumumu özetliyim.Okulda logo yarıması var dediler girdik yarışmaya.Tasarım eğitimi de almadım.Okulda resim/müzik seçmelidir.Malzemesi azdır diye müziğe girmişimdir.Grafiklerle fazla bi bağlantım yok yani.Bu logoları arkadaşlarıma gösterdiğim zaman kesin birinci olursun diyorlar.Yani olaya ciddi bakan yok.Bu foruma da yeni üye oldum.Belki bir şeyler kaparım diye.İlk logomun ortasında insan resmi vardı resimci logoda resim olmaz dedi :D 1. olursam söyleri :D :D

Ha anladııım.. Sen buraya logonun çok güzel olduğunu duymaya geldin...
Üzgünüm... :wink:

Madem buraya bir şeyler bulmayı umarak geldin ki en doğrusunu yapmışsın, Şu yazdıklarımdan payına düşeni almanı öneririm..

Unutmadan birinci olursan kart atmayı unutma :wink:
Kolay gelsin..