Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: araba kaputlarına carbon fibre yapalım hadıı

fixx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu dersimizde Bir lexusa karbon fibre kaput yapacağız.
carbonbonnet1.jpg

Karbon fiber kaputumuzu oluşturacağız önce.Yeni bir belge açın ve aşağıdaki değerleri girin.Sonrada maximum zoom yapın.(CTRL + 0(YANİ SIFIR))

carbonbonnet2.jpg

Ardından karbon fiber desenini oluşturmak için oluşturduğumuz yeni belgenin sol üst çeyreğini Rectengular Marque tool ile seçeceğiz.Sonra gradient fill toolu seçeceğiz.Daha sonra soldan sağa dikkatlice aşağıdaki gibi boşlukları dolduracağız.sağ alt köşeyede aynı işlemi uygulayacağız.(Ama bu sefer sağdan sola olacak şekilde.)Eğer doğru yaptıysanız aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz.

carbonbonnet3.jpg

Carbon fiber desenindeki son adımımız ise bunu tanımlamak.Edit>Define Pattern e gidin.

İsmini Resimdiki gibi koyun(Carbon Fibre) ve ok'e basın.Artık dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.Çünkü yaptığımız işlem artık photoshopta kayıtlı durumda.

carbonbonnet4.jpg

Şimdi arabamızın resimini açıyoruz.Daha sonra polygonal lasso tool ile dikkatlice arabanın stock kaputunu seçiyoruz.(yani kendinde olan orjinal kaputunu)sonra seçtiğimiz bölümü yeni bir layera kopyala yapıştır yapıyoruz

carbonbonnet5.jpg

Ardından yeni bir dosya açıyoruz.Dosyanın boyutu benim arabamın resmi 1024x768 olduğu için ben 1600x1200 yaptım.Siz de kendi resminize göre ayarlayın

carbonbonnet6.jpg

Yeni bir layer yaratın ve Edit>Fill yapın custom patterne deseninizi seçin(carbon fibre deseni) ve okeye basın

carbonbonnet7.jpg

Rectangular Marque tool ile bütün resmi seçin ve yeni bir layere kopyala yapıştır yapın.Bu yeni layer araba için fazla büyük olacak.Bu yüzden grab handles'ı kullanın ve yeni layer yerine oturacaktır.Şimdi resim aşağıdaki gibi gözükecektir

carbonbonnet8.jpg

Şimdi karbn kaputumuzun daha gerçekçi görünmesi için bütün CF layerini seçin ve Filters>Distort>Twirl e gidin

carbonbonnet9.jpg

Aşağıdaki ayarları yapın.
carbonbonnet10.jpg

Şimdi beceri isteyen bölüm geliyor.CF layerdayken ctrlye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.

carbonbonnet11.jpg

Şimdi layer blending modunu multiply olarak değiştirin

carbonbonnet12.jpg

Evet bitti sayılır.Son adımımız ise Carbon Fiber layerini kaput layerine flatten yapın.Ve işte karşınızda Carbon Fiber Kaputlu bir lexus duruyor.

carbonbonnet13.jpg

alıntıdır

med_cezir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel paylaşım,emeğinize sağlık.

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
gzl paylşm...

KaBuSsS

🌱Yeni Üye🌱
CF layerdayken ctrlye basılı tutun ve carbonu ekleyeceğiniz layerin üzerine tıklayın.Ve delete'ye basın.
gardaşım basıyorum ama hiç bir şey olmuyor kii ??? bi yardımcı ol da