Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma

Edizce

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar eğimli bir yüzeye (örneğin insan vücudu gibi) yazı yazıldığı zaman, yazının yüzeyin şeklini almasını nasıl sağlayabiliriz?

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bunu ne için kullanıcaksınız?Gazetede mizampaj içinse indesign programında bunun için özel seçenek var.Yine ıllustrator'de yazıyı path in etrafına sarma seçeneği var yani yazısının şekil alıcağı objeyi pen aracı ile seçip yazıyı bu pathin etrafına sarıyoruz..Bu tür işlemler photoshopta varmıydı hatırlamıyorum ancak yaparsan dediğim gibi ıllustrator ve indesign da daha iyi sonuç alırsın.

Edizce

🌱Yeni Üye🌱
1206986494francescobiasuy5.jpg

Aslında istediğim buna benzer bir şey. Yazının, koyacağım zeminin üzerinde zeminin hatlarını alarak durmasını istiyorum.

Bir kaç farklı işte buna benzer şeyler yapmam gerekti ve yapamadım :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
peki ... PS içinde pen yolu yapın...daha sonta Text Tool ile bu pen yolu üzerine tıklanın, yazın...

bunun gibi mı bir şey yapmak istiyorsunuz

adsz01tl0.jpg

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Yazınızı yazdıktan sonra yazı katmanına sağ tıklayın ve Rasterize Type ı seçin.Bu yazımızı şekle çevirecek.Edit >> Transform >> Warp aracını seçin.Seçtiğiniz zaman yazı şeklinin üzerleri hatlı bir yapıya bürünecek.Sonra istediğiniz yerinden tutarak yazıyı uygun yerlere taşıyın.Katmanın blend modunu Overlay yapın.Eraser aracı ile son rütüşları verin.Belki iyi bir görünüm çıkmadı ama blend modlarını deneyerek ve geliştirerek daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.(5 dk lık sonuç)

43045251ve5.jpg

56542632ce7.jpg

75942003we2.jpg

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
illla p.shopta yapıcam diorsan bak layers ta normal bölümü oradan o normali değiştirerk değişik renkeler vurgulayabilrsin birazda opacity değerini düşür oyna yane renklerle tamamen isteidğin kıvama mutlaka gelir sonrada filter-blur- ya blur ya blure more yada gussian blur bunlardan istediğin hangisiyse resme göre uygula gusel görüntü veriri.kafana bişi takılrsa elmden geldiğince yard. olrum...

Edizce

🌱Yeni Üye🌱
Ben Warp ile yapmaya çalışmıştım ama sonuç hoşuma gitmeyince başka bir yöntemi olabilirmi acaba diye düşündüm yani işin kolayına kaçmaya çalıştım sanırım:smile:

yuzeyft3.jpg

üsenmeden üzerinde çalışmak gerekecek en iyi sonuca ulaşmak için.
Bu arada Warp dediğimiz zaman çıkan hatları çoğaltmanın yolu varmı?

Ve unutmadan, çok teşekkür ederim ilginiz için.

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
my.php
[/URL][/IMG]

Aslında istediğim buna benzer bir şey. Yazının, koyacağım zeminin üzerinde zeminin hatlarını alarak durmasını istiyorum.

Bir kaç farklı işte buna benzer şeyler yapmam gerekti ve yapamadım :)

Bu çalışma ıllustrator de yapılmış sanırım çünkü nerdeyse aynı çalışmayı zamanında ben yapmıştım :smile:

Edizce

🌱Yeni Üye🌱
Illustratorde nasıl yapıldıgını anlatırsan çok minnet duyarım gerçekten. Biraz uğraştım onda ama beceremedim.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Bu arada Warp dediğimiz zaman çıkan hatları çoğaltmanın yolu varmı?
Ve unutmadan, çok teşekkür ederim ilginiz için.

Malesef warp aracı ne kadar hat verirse onu kullanabiliriz.Zaten bu hatların yoğunluğu şekle göre değişiyor.

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Illustratorde nasıl yapıldıgını anlatırsan çok minnet duyarım gerçekten. Biraz uğraştım onda ama beceremedim.

Tabiki:wink:

-Sayfamızı açıyoruz ve File/Place ile resmimizi sayfamıza alıyoruz.
-Pen aracı ile yazımızın olmasını istediğimiz yerleri seçiyoruz(örn:Mesela kadının elbisesi)
-Sonra Araç kutumuzdan text tool aracının üzerine gelip basılı tutuyoruzve alt menüsünün açılmasını sağlıyoruz.
-Açılan menüden Area Type Tool u seçiyoruz
-Çizdiğimiz pathin üzerine tıklyoruz ve çizimin içerisinde imleç yanıp sönmeye başlıyor ve yazımızı yazıyoruz..İşlem bukadar.Hertürlü vektörel çizime uygulanabilir yıldız vs.
-Area Type Optionsa(işlem ile ilgili özellikler kenarlardan boşluk vermek vs.) gelme için işlem bittikten sonra Araç kutusunda Area Type Toola çift tıklanır.Ve options menüsü açılır..

Bir vektorel çizmin içine değilde dışına(yani onun şeklini alıcak biçimde) yazı yazmak istersek Type on a path Tool şeçilir.Diğer seçenekleride kurcalıyarak öğrenebilirsin..Vertiacal Area Type Tool,Vertical Tye on a path tool vs.Bunların farkı dikey yazması veya speral şeklindeki çizimlere yazıyı paralel yapması vs.

Ornek:

ornekpw6.jpg

15 20 saniyelik bir işlem..Tabi kenarlara sıfırlamak vs yani kusursuz olması için biraz uğraşılması gerekir..

Son düzenleme:

fidan2508

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben böyle bi resim olustrmak istyorum yardımcı olursanız sevnirim :)