Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Photoshop'ta eğik bir fotoğrafı düzeltmek

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Diğelim ki elimizde düzeltilmesi gereken eğik bir resim var.
Öncelikle Ruler Tool'u seçiyoruz. Çoğumuz onu cetvel olarak bilir; kısayolu "I" veya "i"...

rulerzs7.jpg

Daha sonra resmimizde referans olarak alabileceğimiz eğik bir çizgi ya da bize yardımcı olabilecek bir unsuru cetvelimizle belirliyoruz. Tıpkı uzunluğunu ölçer gibi... Veya ya da eğik bir çizgi çizer gibi.

olculemefj4.jpg

Daha sonra Yukarıdaki sekmelerden Image-Rotate Canvas-Arbitrary'i seçiyoruz.
Çıkan penceredeki yazılı olarak çıkan Angle bizim resmimizin eğim derecesidir. CW'yi seçersek resmimiz bu belirtilen derece kadar saat yönüne; CCW ise saat yönünün tersine çevirecektir resmimizi.

rotatecopyls5.jpg

İstediğimiz döndürme yönünü belirleyip, okeyleyince resmimizin düzeldiğini göreceksiniz. Ancak arkada boşluklar oluşacaktır. Bu boşluklardan Crop aracı ile de kurtulabilirsiniz. Size extra bir işlem gibi görünse de, bu aslında en doğru eğik düzeltme yöntemidir. çünkü göz kararı değildir.

dondudi6.jpg

İyi çalışmalar.

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
daha önce anlatılmıştı..
yine de eline sağlık bilmeyenler için tekrar olmuş oldu ;)

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
sağol arkadaşım ben b ilmiyordum öğrenmiş oldu. iyi çalışmalar.

jesika

🌱Yeni Üye🌱
paylasımıız ıcın tesekkurler anlattığınız fonksiyon elma+t ile de olabilir mi

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
ufak bir dip not: bu tür çalışma için kedinin altındaki ağacı alarak sadece düzeltme yapılırsa gerçeğe daha yakın bir görüntü elde edilebilir ... :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
paylasımıız ıcın tesekkurler anlattığınız fonksiyon elma+t ile de olabilir mi

elbette yapılır. bunun için background olmayacak ama fotoğrafınız. ve ölçülü değil göz kararı olur veya grid ya da rulers ten faydalanabilirsiniz.

ufak bir dip not: bu tür çalışma için kedinin altındaki ağacı alarak sadece düzeltme yapılırsa gerçeğe daha yakın bir görüntü elde edilebilir ... :)

bu fotoğraf zaten düzgündü ben çevirdim sonra tekrar eski haline getirdim yani en gerçek hal :) kedi işte cambaz hayvan.