Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşlar ilk öncelikle belirteyim anlatacağım ders yabancı bir siteden alınıp türkçeye çevrilmiştir.Herhangi bir yerde yanlışımız olursa uyarmyı ihmal etmeyin.Fırsat buldukça yeni çevirmeleri sizlerle paylaşacağım.Şimdi başlayalım.

Genellikle backgraund gradientle başlanır.Fakat ben radial gradient uygulayacağım.Renklerimiz:

Foreground Colour -> #2f2520
Background colour -> #1e1916

73553560qb0.jpg

Daha sonra yeşil bir yazı yazalım.Ben ''Jelly'' yazdım.Kullandığım font ise "Gill Sans Ultra Bold".Fontumuzun bold olması daha iyi bir görünüm verecektir.Bu fontu internet bulabilirsiniz..Yada başka bir bold font kullanabilirsiniz.

82730091zj8.jpg

Şimdi layerımıza sağ tıklayalım ve ''Blending Options'' a girelim.İlk önce ''Drop Shadow'' sonra ''İnner Shadow'' ''Contur'' ayarlarını default ayarlar da uygulayalım.

66514402mg6.jpg

Yüksek ışık oluşturmak için ''Bevel and Emboss'' uyguladım.Bu ayar da da default ayarları kullandım.

48078952wj7.jpg

Daha sonra ''Gradient Overlay'' ve ''Stroke'' uyguladım.''Gradient Overlay'' da aynı rengin açık ve koyu tonlarını kullandım.

95193230dk2.jpg

Yeni bir yazı katmanı daha oluşturalım.Buraya da ''Style'' yazalım.Bu sefer kırmızı gradient overlay uygularken kırmızının açık ve kapalı tonlarını kullanın.

26281540za8.jpg

Yazı katmanlarının altlarında yeni katman oluşturun.Yani sıralam şu şekil olsun.

Yazı Katmanı
Yeni Katman
Yazı Katmanı
Yeni Katman
Backgraund

Yazı katmanını seçin ve CTRL ye basılı tutarak katmana tıklayın.Böylelikle yazıları seçmiş olacaksınız.

85261980hu6.jpg

Select > Modify > Contract yolunu izleyin ve 4 px değer verin.Siz çalışmanıza göre farklı değerler verebilirsiniz.

24534720tv8.jpg

Şimdi Gradient Tool u seçin.Ayarlarını yukarıdaki menüden ayarlayın.İlk olarak Yarsı beyaz yarısı transparan bir degrade seçin.Radial gradient i seçin.Ve seçim üzerine aşağıdan yukarıya doğru uygulayın.

88970828xv9.jpg

10qu5.jpg

Şimdi Jelly yazısının katmanının altındaki yeni katmanda Eliptical Marquee Tool ile yazının yarısını kaplayacak şekilde daire oluşturun.Sonra seçimi silin.Ortaya plastik yazımış çıkmış olacak.Bu işlemi Style yazı katmanının altındaki yeni katmanda da uygulayın.Yani Jelly katmanında ne yaptıysak aynı işi Style katmanında da uygulayın.

11jw3.jpg

12dy4.jpg

Kolay Gelsin...

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
daha kısa yolu olması lazımdı hiç biyere dokunmadan ben bu çalışmayı yapabılırım ... blending optionstan yapabılıyorum... sanırsam yha photoshopu unuttum ya corellden sonra... :)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşım zaten çalışmanın çoğu Blending Options ta geçiyor.Konu ayrıntılı anlatldığı için böyle..

ensar_147

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok güzel tasarlamışsın arkadaşım. Emeğine sağlık

UnKnOwNReaL

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
daha kısa yolu olması lazımdı hiç biyere dokunmadan ben bu çalışmayı yapabılırım ... blending optionstan yapabılıyorum... sanırsam yha photoshopu unuttum ya corellden sonra... :)

iyi hoş güzel diyonda herkezin senin gibi ÇOK BİLMİŞliği yok ki ps yi aramızda çok profesyonelleride var yeni başlamışlarda var arkadasımız o yuzden ayrıntıya gırerek anlatmıs eline saglık guzel ve etkılı bır anlatımda olmus...

Red-Blooded

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grafikerler.net
iyi hoş güzel diyonda herkezin senin gibi ÇOK BİLMİŞliği yok ki ps yi aramızda çok profesyonelleride var yeni başlamışlarda...

Arkadaşlar ortamı germeye hiç gereği yok... Üstteki arkadaşımız çok bilmişlik yapmamış hemen yanlış anlaşılmasın... Sadece bildiğini ve daha kısa yoldan yapabildiğini belirtmiş...

Anlatan arkadaşımızın ellerine sağlık... Güzel Çalışma

the doctor

🌱Yeni Üye🌱
süper bi çalışma sunan arkadaşta sınıf arkadaşım:D:D ondan dolayı ayrıca beğendim mert eline sağlık kardeşim (mert temizkan)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Çalışma benim tarafımdan açıldı.Benim adım ise AliEmre.Birisiyle karıştırdınız herhalde...:)

silmarillion

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eline sağlık güzel anlatım.Ben denedim fakat beceremedim.Takıldığım yer şurası ;

Daha sonra ''Gradient Overlay'' ve ''Stroke'' uyguladım.''Gradient Overlay'' da aynı rengin açık ve koyu tonlarını kullandım.

Bende siyah renk çıkıyor yazı siyah oluyor.Stroke bölümünde olmuyor ama ordan seçebiliyorum renk.

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
pylaşım için sağl :D

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
Vay Be ! Bi Bakım dedım neler Olmus Neler :)
Arkadasım Kimse Çok Bilmiş Değildir Bana Bilgisayarı veya Programları aslında sorarsan hiçbirini bilmiyorum cunkü bendende çok bılmıslerı var ve devasal photoshop harikaları var yanı koyunu köpeğe çevirmek gibi değil neredeyse 3d tarzında ve ben çok bilmişlik yapmadım blending optiosndan seçmeden veya başka bişey yapmadan anında onun yapılabıldıgını dusundum ... fikrimi ortaya sundum... "Sen Birşey Bilsen Bile Karşındaki Hiç Bilmediği İçin Sen Herzaman Heryerde Profesynl Olursun..." Şimdi O ayrı bu Ayrı ..... :flower:

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
çok şekil oldu bu yaa çok teşekkür ederim :)

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar ilk öncelikle belirteyim anlatacağım ders yabancı bir siteden alınıp türkçeye çevrilmiştir.Herhangi bir yerde yanlışımız olursa uyarmyı ihmal etmeyin.Fırsat buldukça yeni çevirmeleri sizlerle paylaşacağım.Şimdi başlayalım.

Genellikle backgraund gradientle başlanır.Fakat ben radial gradient uygulayacağım.Renklerimiz:

Foreground Colour -> #2f2520
Background colour -> #1e1916

ilk basta paylaşım için tskler Ali Emre...ama ben bu background ve foreground olayını çözemedim yani farklı renk tonlarını senin verdigin örnekte rengi saglayamıyroum...