Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Resimlerde İstenmeyen Bölümleri Kaldırma

dirty_child

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Photoshop'la beğendiğimiz bir resmimizi açıyoruz.
Resimlerde genelde görüntü güzeldir fakat resimlerdeki bazı bölümleri silmek isteyebiliriz.Bende bu direklerden hoşlanmadım ve onları temizliycem.

Clone aracını seçiyorum.

Çalışmaya başlayacağımız alanın büyüklüğüne göre fırça seçiyoruz. Çalışma süresince fırça boyutunu değiştirmek durumunda kalabilirsiriz.

Dokunun hangi geçirgenlikle taşınmasını istediğimizi opacity ayarından belirleyelim. Taşımak istediğimiz durumlarda ayarın 100% olması gerekiyor.

Bunları hazırlayınca, kullanmak istediğimiz dokuyu belirlemek üzere, clone aracındandayken, alt tuşu basılı tutarak seçtiğimiz bölüme bir kez tıklayalım. Daha sonra, faremizi dokunun taşınmasını istediğimiz bölüme götürelim ve basılı tutarak orada dolaştıralım.

İlk doku örneğini aldıktan sonra hangi yöne ve ne kadar uzaklığa gittiğimiz bellektedir. Parmağımızı kaldırdıktan sonra tekrar tıklayarak devam ettiğimizde aynı yön ve uzaklık geçerli olur. Bunu istemediğimiz durumlarda, tekrar tıklayarak yeni bir doku örneği almamız gerekir. Tüm bunlar Aligned seçeneği seçiliyse söz konusudur. Aligned seçeneğindeki işareti kaldırırsak, ilk doku örneğini aldığımız yer, çalışma boyunca geçirliliğini korur…

Ve son olarak işlemim bitti istediğim resmi elde ettim .
:rolleyes: :eek: ;)

Benzer konular

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tekniğin uygulanması açısından güzel bir çalışma, çok da anlaşılır anlatılıyor fakat, bence kompozisyonun sağlığı açısından o dikey elemaların kalması gerekiyordu...

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bencede ders olarak güzel ve açıklayıcı olmuş fakat son hali dersi görenleri caydırabilir biraz daha güzel sonlandırılabilirdi...

dirty_child

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eleştirileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel ders ellerine sağlık.burda tek takıldığım nokta sankı gökyuzeyle birleşik oldu.ılk halındekı gıbı bıraz daha sade olsa daha iyi olurdu dıye düşünüyorum..tekraradan ellrine sağlık..

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
kardeş ben senin kadar anlamam photoshoptan fakat biraz belli oluyor arkadaşlarıma katılıyorum o kayaları ilave etmesen belki daha ii olabilirdi

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
oceanuj8.jpg

Çalışma dosyamız bu.

oceancopysoncopy1ub4.jpg

Kabaca yapılan çalışma.

oceanuj8ck6.jpg

Biraz daha özen gösterilen çalışma.

Teknik aynı. Sonuç farklı.

Neden nedir ?

Photoshop stamp aracı kullanırken geçişleri çok iyi gözlemleyiniz. Küçük fırça darbeleri ile işlem yapın.

Detaylar önemlidir. Ben bir iki yerde detay bıraktım. Sizler çalışmalarınızda detaycı olun ve gerçeklikten uzaklaşmayın. İyi çalışmalar...

isacan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emeğine sağlık ben sana katılıyorum hakan kayasız daha guzel ...:)

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk çalışmada clone kullanıldığı çok belli..

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
cok teşekkürler gereklı olan bır derstı ellerınıze sağlık...