Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: "Sigara İçilmez" Tabelası Yapalım.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
1800136-35b.jpg

Adım1) 300×300 pixel 300 resolution değerlerinde bir dosya açıyoruz.

1799731-b30.jpg

Adım2) Şimdi bir adet sigara görseline ihtiyacımız var isterseniz bunu kullanabilirsiniz ya da Google Grafiklerde “cigarette” olarak arama yaparak başka görsellere ulaşabilirsiniz. Ben bunu seçtim:

no_smoking.jpg

Adım3) Sigara layer’ımızın üzerine yeni bir layer oluşturup Eliptical Marquee Tool ile bir yuvarlak çiziyoruz. (Shift tuşuna basılı tutarak yuvarlak yaparsanız orantılı tam bir daireye sahip olursunuz)

no_smoking1.jpg

Adım4) Paint Bucket Tool yani boyama aracımızı seçip (Kısayol tuşu: G) kırmızı renkle (ff0000) yuvarlağımızın içini boyuyoruz.

no_smoking2.jpg

Adım5) Select menüsünden -> Modify -> Contract seçeneğine girip Contract değerini 20 pixel (kırmızı çerçeveyi daha kalın isterseniz rakamı büyültebilirsiniz) veriyoruz. Ardından delete (del) tuşuna basıp, kırmızı çerçevemizi oluşturmuş oluyoruz.

no_smoking3.jpg

Adım6) Yeni bir layer daha açıp bu sefer Rectangular Marquee Tool ile çerçevemizin tam ortasına iki tarafı da birleştirecek bir çubuk çiziyoruz. Ve sonra yine içini kırmızıya boyuyoruz.

no_smoking4.jpg

Adım7) Move Tool‘u seçip (Kısayol tuşu: V) çubuğumuzun kenarlarında döngüsel oklar çıktığında çubuğumuzu yasaktır işaretini oluşturmak için döndürüyoruz.

no_smoking5.jpg

Adım8) Güzel bir font seçip (Örnekteki fontun adı: Myriad Pro) artık duyurumuzu yapabiliriz. “Sigara İçmek Yasaktır” , “Sigara İçilmez” …v.s.

1800136-35b.jpg

alıntıdır.

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
pyllaşm için saol : )

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Ali Emre, güzel anlatımın için kutlarım.

Serjean

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynısından birde bende:D yaptım hem sigaraya karşı olduğum için hem de can sıkıntısından :)

fixx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tksler usta sgl bu sekılde kendınıze avatarda yapabılırsınız :=)