Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: 'Yuva yapımı'

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
1. 1000x1000 px kadar yeni bir döküman açalım…

2. Elliptical Merquee Tool ile Shift tuşuna basılı tutarak bir daire çizelim…

1copycc4.jpg

3. Path paletine gelip Creat New Path butonuna tıkladıktan sonra seçimimizi path’e dönüştürelim… (Ben adına yuva dedim)

2copyyi0.jpg

4. Daha sonra kendimiz bir Brush oluşturalım... Yeni bir döküman açalım… 100x100 px ebatlarında olsun... Brush Tool ile diagonal olarak bir çizgi çizelim... Edit – Define Brush Preset diyelim.... Brush menüsünden (F5) ayarları girelim…

brushcopynk6.jpg

brush1copymn0.jpg

3copyhf3.jpg

4copynm0.jpg

5copyxz2.jpg

6copyzu6.jpg

5. Yeni bir layer açalım ve Path paletine geri dönelim... Burada Stroke Path With Brush ikonuna tıklayalım... Aynı butona tıklayarak bir kaç kez işlemi tekrarlayalım... (Burada brush ölçüsü önemli… Brush ne kadar büyük olursa o kadar iyi sonuç alırsınız)

7copypb4.jpg

8copymp2.jpg

6. Aynı şekilde içe doğru boşlukları kapatmak için Stroke Patch With Brush uygulayalım... Bunun için oluşturduğumuz Path’i paletindeki daireyi Ctrl +T yardımı ile küçültelim... Tüm layerleri birleştirelim…

9copyiw8.jpg

10copyeh6.jpg

7. Burn Tool ve Dodge Tool kullanarak gölge ve ışık efekti verelim…

11copyqo9.jpg

8. Elliptical Tool ile resimdeki gibi bir daire çizelim... Mouse’la üzerine gelip sağ tuşla tıkladığımız zaman çıkan menüden Make Selection diyelim… Yeni bir layer açarak Gradient Tool ile siyah – beyaz renklerden oluşan Radial Gradient uygulayalım… Layer - Layer Styles - İnner Shadow

12copyzo2.jpg

13copylu8.jpg

innersahdowcopyog6.jpg

9. Daha sonra 100x100 px ebatlarında yeni bir döküman açalım ve resimdeki gibi Pattern oluşturalım... (Edit – Define Patern)

patterncopylk0.jpg

10. Tekrar bizim yumurtaya geri dönelim ve Layer – Layer Styles – Pattern Overlay ayarlarını girelim...

14copyep0.jpg

11. Oluşturduğumuz yumurtanın üzerinden bir kaç kopya daha alalım… Ctrl + T (transform) ile yumurtaların yönünü değiştirip yerleştirelim… İşte bu kadar basit… Kolay gelsin…

17copymt6.jpg

Çeviri:kasta095

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler Kasta sade ve doğru bi anlatım emeğine sağlık...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ben teşekkür ederim

photoshop programda en önemli nokta brush doğru ayarlamak diye düşünuyorum bunun için dersi sizinle paylaştım

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Rep veremiyorum ki!!! :) çok güzel ellerine sağlık :)

haketmedım demek:p

eğer en son bana rep vermşsin, işlem olmayacak. eğer aynı kişi rep vermek istiyorsun, ilk önce başka bir kişinin çalışma değerlendireceksin, daha sonra ilk ilk vereceğin kişi tekrar rep verebilirisin. yani arka arkaya (zaman geçerse bile) rep değerlendirme yapamıyorsun....

teşekkür ederim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
haketmedım demek:p

eğer en son bana rep vermşsin, işlem olmayacak. eğer aynı kişi rep vermek istiyorsun, ilk önce başka bir kişinin çalışma değerlendireceksin, daha sonra ilk ilk vereceğin kişi tekrar rep verebilirisin. yani arka arkaya (zaman geçerse bile) rep değerlendirme yapamıyorsun....

teşekkür ederim

senden sonra başakasına verdim ama... neyse bekleyelim bakalım :)

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Çok öğretici olacaktır...Teşekkürler.

tugba_ustundag

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslarben kendi photoshopumda Brush Presets die bir kısım yok
sadce Brush ve clone source halbuki o pencernin Brush Preset ve clone source olması lazım diye bliyorum onu nasıl bulablirim

saydams

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslarben kendi photoshopumda Brush Presets die bir kısım yok
sadce Brush ve clone source halbuki o pencernin Brush Preset ve clone source olması lazım diye bliyorum onu nasıl bulablirim

Window - Brushes yolunu da takip ederek ulaşabilirsin.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel bir ders olmuş, emeğine sağlık Kasta

cyberbrain

🏅Acemi Tasarımcı🏅
senden yine süper bi çalışma teşekkür ederim