Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop ta şeklin içine yazı yazma

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar photoshop ta çizdiğimiz şeklin içine nasıl yazı yazabiliriz....
foruma baktım ama göremedim...
yardımcı olursanız sevinirim...

fixx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cizdigin resmıde koyarmısın

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
resim diil...pen aracıyla çizdiğimiz herhangibir şeklin içine yazı atabilir miiz...yani yazının çizdiğimiz şekli almasını istiorum...

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaş bunda bişey yok ki şeklin içine yazı yazmak nrmal bi sayfaya yazı yazmak gibi işte yazı aracına tklıyon yazı yazmak istediğin yere basıp oraya yazıyon yok senin istediğin yazının içerisine resim yerlerştirmekse formda var diye düşünüyorum bi bak bulamazsan sormaya dvam et olmasa ben sana burdan anlatırım.....

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
yeni bir yazı layerı acık T kısa yol tusuna basıp yasınızı yazabilirsin...opasitisini düşürüp farklı seyler yaRATABİLİRSİN

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkdaş farklı bir şey demek istemiş.. Pen ile bir daire çizecek ve yazdığı yazı o dairenin içine yerleşecek bu şekil bişi istiyor :) T ile yazıp eğ bük bişiler yap büyüt küçült olur :O

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
babystopme beni anlamışsın saolasın ama ben bu işin illustrator'daki gibi bir yolu var mı photshopta onu soruyorum...yani örneğin pen aracıyla bir altıgen çizdim ve onun içerisine bir yazı yazmaya çalışacağım...ve çizdiğim altıgeni attığımda yazdığım yazı (makale(uzuuun bir makale)) altıgen bir form alacak...bunu bulamadım bir türlü...

protes_to

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadas sanırım alttakı resım gıbı bahsetmıs, ama ben corelde yaptıgım için yardımcı olamayacagım, sadece ne demek ıstedıgını anlatmak ıstedım, inş. bundan bahsetmıstır rezil olmayım :d

errrtz0.jpg

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel gibi vektörel programlarda o dediğim özellik var ama PhotoShop'ta o dediğimiz özellik yok malesef... Başka bir programda yapıp PS ye aktrabilirsin. İyi çalışmalar.

turkishdesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı şekli freehand de çizip flow inside path( araç çubuğundavar ikonu sarı bir daire içinde çizgiler var) yapıyosun sonra yazını yazıyosun yazın bittikten sonra copy paste la photoshop a atabilirsin ama photoshopta böle bir özellik var mı bilmiyorum umarım yardımcı olabilmişimdir.

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar hepinize teşekkürler...illustrator da yazıp photoshop a taşdım...kasmadan çözdük olayı...:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Evet photoshopta bu özellik var!!! pen tool ya da herhangi bir vektörel çizim aracı ile şeklinizi çizin. içi boş olsun. t ile yazıya geçin şekle yaklaşınca imlecin değiştiğini göreceksiniz. içe ya da dışa çizim yapabilirsiniz. ben hiç photoshopta yazı yazmadığımdan farklı birşey yapılmıyor diye hatırlıyorum. bakarım eğer faklı birşey varsa da söylerim yine... iyi çalışmalar.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
saol efoja ben de bakiim bi...!!!

tamam bakın... ancak eksik bilgi vermişim. şeklin içi dolu olabilir sakıncası yok. tam olarak izah edeyim şeklinizi çizin daha sonra t'yi alın şekle yaklaştırın. t imlecinde bir küçük çizgi göreceksiniz. o çıktığı zaman şekle göre dışsal olarak yazabilirsiniz.şeklin içine yazmanız için iç kısma gelince t nin iki yanında çizgi oluştuğunu göreceksiniz. bu şeklin içine yazılacağı anlamını taşır. ancak uyarı yapmakta fayda görüyorum... yazıları photoshop'ta yazmayın. özellikle baskıda sorun olabiliyor. web için de zorluk tabi sonuçta yazılarınızı text olarak web'e aktarmayla resim olarak aktarma arasında çok fark var. herkese kolay gelsin.
eğer anlaşılamayan birşey olursa sorun lütfen resimli olarak anlatırım.

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
efoja birz geç oldu ama yinede teşekkür etmek istiorum...tam olarak aradığım şeydi bu...saolasın...(not.:verdiğin ayrıntı bilgiye de katılıorum ve photoshopta neredeyse hiçbir zaman yazı işiyle ilgilenmiorum, o konuyu daha çok illustrator ile hallediorum ama bu konu ne zamandır aklıma takılıodu...tekrar teşekkürler...)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
efoja birz geç oldu ama yinede teşekkür etmek istiorum...tam olarak aradığım şeydi bu...saolasın...(not.:verdiğin ayrıntı bilgiye de katılıorum ve photoshopta neredeyse hiçbir zaman yazı işiyle ilgilenmiorum, o konuyu daha çok illustrator ile hallediorum ama bu konu ne zamandır aklıma takılıodu...tekrar teşekkürler...)

Ben teşekkür ederim.