Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop`ta Yağmurlu Gün Yapalım

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1. İlk önce üzerinde çalışacağımız resmi seçelim.
yag1fb6.jpg

2. Yeni bir layer açın ve bu layer`ı Paint Bucket Tool(K) aracıyla siyahla tamamen boyayın. Sonra bu layer`a Filter/Noise/Add Noise filtresini alltakş değerleri kullanarak uygulayın.Siz bu değerleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
Diğer aşamada ise Filter/Blur/Motion Blur efektini uygulayın.Sonra bu layer`ın Blending modunu screen yapın. Çalışmamızın son hali aşağıdaki gibi olmalıdır.
yag2kf0.jpg

yag3ft2.jpg

3. Yağmurun daha gerçekçi olması için İmage/Adjust/Levels (CTRL-L) menüsünden ayarlarla oynayarak yağmuru daha gerçekçi hale getirebilirsiniz.Ben örnek olarak, aşağıdaki hale getirdim.
yag4eg8.jpg

4. Şimdi yeni bir layer açın ve bu layer`a siyah beyaz Gradient (G) uygulayın.Böylece havayı karanlık bir hale getirirsiniz.Sonra bu layer`ın Blending değerini Multiply yapın isterseniz Opacity ayarıyla oynayabilirsiniz.
yag5cb0.jpg

5. Çalışmamızın son hali yukarıdaki gibi olmalıdır .
6. En önemlisi +rep:angel::angel::angel::angel::rofl:

Alıntıdır.

Benzer konular

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
objektiftende bi kaç damla süzülseydi tam olucakmış elinize sağlık, kolay gelsin.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Güzel anlatmışsın, ders için teşekkürler.

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
hmm siz baya ilerdesiniz pardon biz o konulara gelmemişiz daha :sadsmile:

sahipckza8.jpg

şu çalışmalı ilk defa gördüm, öyle kalakaldım.

Düşünüyorum da;

"Kimileri ömrünü, dağılmış, savrulmuşları bir araya getirip bir çatı altında toplamaya çalışmış, kimileri ise o çatı altında olmaktansa çatıyı delmeye çalışıyor bilerek ya da bilmeyerek. Oysa o çatıdaki delik büyüdükçe ya da fazlalaştıkça bir gün yağacak yağmurun altında herkes ıslanacak. Hemde SIRILSIKLAM."

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şu çalışmalı ilk defa gördüm, öyle kalakaldım.

Düşünüyorum da;

"Kimileri ömrünü, dağılmış, savrulmuşları bir araya getirip bir çatı altında toplamaya çalışmış, kimileri ise o çatı altında olmaktansa çatıyı delmeye çalışıyor bilerek ya da bilmeyerek. Oysa o çatıdaki delik büyüdükçe ya da fazlalaştıkça bir gün yağacak yağmurun altında herkes ıslanacak. Hemde SIRILSIKLAM."

kardeş yanlış anlama ama belli sen ergenliği daha atlatamışsın xD o ne bicim bakıs acısıdır ya ona kalırsa herkez bi gün ölcek o zmn yasmanın ne anlamı var diyebilirmiyi<

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardeş yanlış anlama ama belli sen ergenliği daha atlatamışsın xD o ne bicim bakıs acısıdır ya ona kalırsa herkez bi gün ölcek o zmn yasmanın ne anlamı var diyebilirmiyi<

Tabii ki diyebiliriz düşüncene saygı duyarım. Neyse konumuz zaten photoshop ve yağmur efekti bu nedenle çok fazla konuyu dağıtmayalım.

Ders için tekrar teşekkür ederim.

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tabii ki diyebiliriz düşüncene saygı duyarım. Neyse konumuz zaten photoshop ve yağmur efekti bu nedenle çok fazla konuyu dağıtmayalım.

Ders için tekrar teşekkür ederim.

evet bencede böyle devam ederse 2mizde yamırlu bi günde günesin altında gökkusağına bağlanmiş bir iple ascaz kendimizi zuhaha :rofl:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar lütfen konuya yorum yaparak ve de dilimizi kirletmeyerek, anlaşılır bir şekilde konuşalım. Anlaşabilmek adına...

Ders için de teşekkürler, ama hatırladığım kadarıyla bu dersin benzeri forumda zaten mevcuttu. Bir dahaki sefere arama yapmadan konu açmazsanız forumda konu kirliliği de yaratmamış olursunuz.

İyi çalışmalar.

ahmetbroke

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar lütfen konuya yorum yaparak ve de dilimizi kirletmeyerek, anlaşılır bir şekilde konuşalım. Anlaşabilmek adına...

Ders için de teşekkürler, ama hatırladığım kadarıyla bu dersin benzeri forumda zaten mevcuttu. Bir dahaki sefere arama yapmadan konu açmazsanız forumda konu kirliliği de yaratmamış olursunuz.

İyi çalışmalar.

afedersim bi kac siteyle ilgileniyorum ondan kontrol etmedim soory

Bymela

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım emeğine Sağlık ama Sana Şöyle Bir eleştiride Bulunayım Hani Filimlerde Oluyor Ya GÜneşli Havada Yağmur Yağdırma bölümlerini Çok gördük Yani demek istediğim ŞU resme Biraz Koyu bir Effect Verdikten sonra İşlemi Yapsan inandırıcı olurdu....