Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PHP den zerre kadar anlamayan biri olarak...lütfen yardım edin

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir web sitesi hazırladım.Güzelde oldu photoshop flash dreamweaver karışımı bişey oldu.Tamamen görselliğe hitab eden bi site kısacası.Kişisel bir site yani portfolyodur kendisi ancak ben bu siteye birde ziyaretçi defteri eklemek istiyorum.Ama sorun şu PHP DEN ZERRE KADAR ANLAMIYORUM ARKADAŞLAR

Bi tane ziyaretçi defteri buldum tam istediğim cinsten hoş bişey ama lütfen bana adım adım mümkünse detaylarıyla anlatın ben bu işi nasıl yapıcam.

Bi eğitim cd si indirmiştim php hakkında..yes ler no larla başladı anlatan amca sonrasında bıraktım kod benim işim diil gibi geliyor :sadsmile:

Lütfen yardım edin !

edit : bulduğum kodun adı Php Ziyaretçi Defteri V5.0 Tr miş

Erdem Pasa

Kişisel Rütbe
🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.
önizleme - indir
Tavsiye edebilirim gayet hoş ve şirin bir yapısı var bence.İstersen daha farklı bir ziyaretçi defteri de bulabilirim.

MehmetRecepOzdemir

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür ederim ancak siz yazdıklarımı okumadınız sanırım
benim sorunum ziyaretçi defteri bulmak değil onları kullanmak,bağlamak

Abdlsmt!

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.abdulsamet.im
Merhaba,

Hocam biraz daha açıkalyıcı olabilsen yardımcı olmaya çalışırız.
Benimde anladığım kadarıyla indirdiğinizi nasıl kullanıcaksınız; o konu hakkında bi fikriniz yok galiba.
Şöyle anlatayım size;
İndirdiğiniz kod; scripttir. Ve tek bir dosyadan ibarette değildir. + Genellikle çoğu MySQL veritabanına bağlıdır.
"Php Ziyaretçi Defteri V5.0 Tr" genel kurulumu şöyle oluyor;
Dosyalarınızı atın FTP'ye örneğin "zdefteri" klasörüne. Daha sonra o indirdiğiniz klasörün içinde ki .sql uzantılı dosyayı PhpMyAdminden upload edin; kullanacağınız hesabın veritabanına. Daha sonra FTP'ye attığınız dosyaların arasında db_baglanti.php var. Not Defteri ile açın ve orada ki bilgileri düzenleyin, sonrada kaydedin çıkın. Scriptiniz muhtemelen kurulmuş olur.

Ama(!) size anlattığım kabataslaktır. Mümkün mertebe anlatımı bulunan scriptler kurun.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Tüm dosyaları eğer rarlı ise rardan çıkartıp FTP de "defter" isimli klasöre kopyalayın.

Ardından dosyalar içinde SQL uzantılı veya isminde bir dosya olur.Sitenizin PHP MyAdmin hizmetine ulaşıp bir veritabanı oluşturun.Ardından yukarıdaki sekmelerde bulunan "IMPORT" u seçin.Açılacak sayfada bir dosya upload alanı var.O ksımdan SQL dosyasını seçin OK deyin ve En altta sağda bulunan Git butonuna tıklayın.O deftere ait tür tablolar otomatik olarak o dosyadan çağırılıp veritabanına yazılacaktır.

Son olarak yine dosyalar arasında bulunan "config.php" , "ayar.php" gibi isimlerde olabilecek dosya bulunur.O dosyayı notepad ile açın ve orada ki

Sunucu ayarınızı (Genelde $dbhost olur), Veritabanı adınızı (Genelde $dbname olur.Buraya ilk adımda oluşturduğunuz veritabanının ismini verin), Sunucudaki veritabanı kullanıcı adınızı (Genelde $dbuser olur) ve Sunucudaki veritabanı şifrenizi (Genelde $dbpass olur)

ayarları kendinize göre değiştirip o dosyayı kaydedip FTP nize aynı yere tekrar kopyalayın.Artık herhangi bir linke "/defter" şeklinde ilişkilendirmeniz yeterli olacaktır.