Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Php İle Üyelik Sistemi Yardım...

hyffae

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle Selam Arkadaşlar.

Ben basit bir wep tabanlı oyun yaptık bedava host aldık bedava host php falan fttp yükleyicisi kabul ediyor. Ama üyelik sistemi yapamadım Yani siteye girince hemen oyun açılıyor yani üye olupta oynanmıyor.
üyelik sisteminde böğle birşey varya atıyorum kulanıcı 5.bölüme geldi orda otomatikman kayıt edermi o üyelige nerde oldugunu. Yani benim isteğim üyelik sistemi nasıl yapabilirim yada bana kod verebilirmisiniz.Yardımlarınızı Bekliyorum Yazım Biraz Uzun Oldu Kusura Bakmayın...

Rıfat Özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) oyun web tabanlımı yoksa flash benzerımı eger web tabanlı ıse profesyonel arkadaslardan yardım alman gerekır hos flash olsa ısın daha zor ya

hyffae

🌱Yeni Üye🌱
Flash yapamayız çok zor bana mutlaka üyelik sistemi lazım oyun bitti :S

brstasarim

🌱Yeni Üye🌱
önce üye formu oluşturmyla başla sonra veritabanında uyeler die tablo oluştur tablonun alt başlıklarını yani kul.adi şifre email.vs onları oluştur formdan bu tabloya kayıt yap
sonra oyunun php dosylarının başına ye kontrolü koy "php de session" die arattır çok kaynak bulursun ben şahsen ödevimi böle yapmıştım 100 almıştım

tuNc

🏆Pro Tasarımcı🏆
kod verin demişsiniz sizin istediğiniz işlem öyle 2 satır kodla yapılcak iş değil ilk önce arkadaşın dediği gibi form ve veritabanı olusturup üye olma olayını yapmanız lazım ki yaptıgınızı varsayarsak session(oturum) öğrenmeniz gerek ayrıca anladıpım kadarıyla uye hangi seviyede kaldıysa o kaydedilip daha sonraki girişlerde kaldığı yerden devam etmesini istiyorsunuz bunu da veritabanında üye tablosunda seviye isimli sütun olusturup level atladıkca seviye alanını da update ederek yapabilirsiniz