Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Php Öğrenmek İstiyorum nerde Başalamlıyım???

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Selamlar Arkadaşlar,
PHP programlama dilini web çalışmalarında basit includelar olarak kullanıyorum, ama artıkprogramlama olmadan web işinde ekmek olayı kalmadı :)

Php öğrenmek istiyorum, nerden başlamalıyım ? ve kaynak için önerileriniz nelerdir ?

Benzer konular

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaş senin daha önceki mesajını gördüm , alışveriş sitelerinin yapımı için . Öncelikle php yi öğrenmek istiyorsan basit den internette araştırma yaparak geliştirebilirsin kendini helede ingilizcen de varsa oldukça fazla kaynak var.Ama eğer başlangıç yapmak istiyorsan internetten hazır scriptleri inceleyip ufak şeyler yazarak başlayabilirsin.

Ama e-ticaret konusuna gelince ; e-ticaret işide yazılım arasında başlı başına uzmanlık , tecrübe gerektiren bir konu . Çünkü e-ticareti yaparken sitenin içine sepete ekle gönder gibi fonksiyonu eklemekle iş bitmiyor yazılımsal manada , yazılımını bitirdikten sonra kac bit olacaksa yazılımının arkasında durup bit sayısınca ssl güvenlik yüklüyosun sunucuna , gerçi sunucuda çalışan e-ticaret kalmadı server kullanılıyor hep bu durumda server kurulum , güvenlik ve yükleme desteğide vermek durumundasın , artı yaptığın kişi bu e-ticaretin içine sanal pos koyabilmek adına bankaya müracat ediyo , banka yazılımını aç şifreni ver diyo , banka tüm yazılımını güvenliğini kontrol ediyo . Eğer yazılımsal güvenlik problemleri varsa müşterine postu vermiyo bu durumdada müşteriye sattığın e-ticaret olmuyo . Tabiki banka şuna da bakıyo içinde komple full kullanılmış hazır script varmıdır var ise baştan kaybediyorsun. Bu durumda oscommerce , magnento , preshop gibi hazır scriptler artık banka onayından geçemiyo . Hoş magnentonun türk destekli pos işlemi hala yok ama ...

Heleki şimdi bankalar sanal pos olaylarını dahada ilerletip 3d security sistemiyle çalışan ek pos sistemleri çıkardılar ki onun içinde yazılımında ki güvenliğinin tam olması gerektiği gibi ayrıca sana yani yazılımcıya şartname veriyolar bu şartnamedeki kurallara göre onların kontrolünde gerekli değişiklikleri yapmak zorunda kalıyorsun . Ayrıca her banka 3d security anlayışı farklı oluyor yani a bankasından aldığın pos için ayrı b bankasından aldıgın pos için ayrı işlemler yapmak zorundasın ve hiçbiri birbiriyle yazılımsal ve teknik manada çakışmaması lazım. E-ticaret yapmak istersen bu gibi daha da çoğaltabileceğim durumlarla karşı karşıyasın ...Yani yazılımının full a-z ye güvenliğine yazılımına tekniğine hatta serverına kadar arkasında durman gerekiyor.

Son düzenleme:

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
cevabın için teşekkürler
CMS ve E-Ticaret scriptleriyle uğraştığım doğrudur ancak amacım phpyi 0 dan başlayıp öğrenmek, ETicaretin zorluğunun farkındayım ama amacım ha dedinmi eticaret değil :) bir yerden başlamam lazım, eticarete gelene kadar çok yol var bunun farkındayım

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer istersen okuduğum okul gereğüince yurtdışındaki özellikle amerikan üniversite kütüphanelerinin uzaktan erişim şifreleri bende mevcuttur . Üniversiteler arası bilgi - kaynak değiş dokuşu yapabiliyoruz . Eğer ingilizcen varsa sana ordan kaynak indirip başlangıç - elementery ve uzman durumdaki kaynakları gönderebilirim php konusunda. Çünkü ben de bir şeyi öğrenmek istediğimde türkçe kaynaklar çok sınırlı ve çok detaylı olmuyor sorularımın cevabını gene yabancı kaynaklardan ve kişilerden bulabiliyorum .

Eğer istersen bu konuda yardımcı olabilirim.

Not : Kitaplar özel anlaşmalı üniversitelerin arasında resmi kaynak olduğu ve her kişi üniversite şifresi çatısı altında uzaktan erişime açıldığı için rapid gibi upload hizmetlerine yükleme yapamıyorum ama istersen email yada özel açtığım ftp ile alabilirsin.

Son düzenleme:

disayner

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.rehber54.net
Eğer istersen okuduğum okul gereğüince yurtdışındaki özellikle amerikan üniversite kütüphanelerinin uzaktan erişim şifreleri bende mevcuttur . Üniversiteler arası bilgi - kaynak değiş dokuşu yapabiliyoruz . Eğer ingilizcen varsa sana ordan kaynak indirip başlangıç - elementery ve uzman durumdaki kaynakları gönderebilirim php konusunda. Çünkü ben de bir şeyi öğrenmek istediğimde türkçe kaynaklar çok sınırlı ve çok detaylı olmuyor sorularımın cevabını gene yabancı kaynaklardan ve kişilerden bulabiliyorum .

Eğer istersen bu konuda yardımcı olabilirim.

Not : Kitaplar özel anlaşmalı üniversitelerin arasında resmi kaynak olduğu ve her kişi üniversite şifresi çatısı altında uzaktan erişime açıldığı için rapid gibi upload hizmetlerine yükleme yapamıyorum ama istersen email yada özel açtığım ftp ile alabilirsin.

Eğer Özel Deilse Bizimle Paylaşırmınsın Yararı Olacagını Düşünüyorum Hem benim Hemde Benim Gibi Kişiler İçin:smile:

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tabiki paylaşabilirim ama dediğim gibi rapid yada bu tarz uploadlara kaynaklar açık olmadığı için koyamıyorum . Ancak neyi istiyorsun php yada herhangi bi konu üzerinde seviyesiyle birlikte yaz ben email ile o kaynakları indirip yollayayım .

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım yardımın için teşekkürler, bende pmden mail adresimi yazıyorum,

djmatrak

🌟Usta Tasarımcı🌟

cix_81

🌱Yeni Üye🌱
bnde php de yeni sayılırım ,okulda hocalara soru önelttiğimizde biz size temeli öğrettik geliştirmek size kaldı die cvp aldık öğretmenlerin temel olarak öne sürdüğü 4modül var yinede bir göz gezdirmek isterseniz paylaşa bilirim
birde
php eticaret yapmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum görüşlerinizi alabilirmiyin :$

Dj_ASiaN

🌱Yeni Üye🌱
php öğrenmek istiyorum

:sadsmile:Bende php öğrenmek istiyorum, html bilgim iyi ama php nasıl bi başlangıc yapacağımı bilmiyorum. Bu konuda Yardım Ederseniz Sevinirim.