Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Power Clip'de Dikkat Edilmesi Gereken Konular.

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Corel'de Çalışan Arkadaşlarımızın En Çok Dikkat Etmesi Gereken Konulardan Birtanesi PowerClip'tir 1000'de 1'de Olsa Çıkan Bu Hata Bir Grafiker İçin Çok Büyük Bir Risktir CTP Kalıp Makinasında ve Film'e İşi Gönderirken TİF yada PDF Olarak Gönderiyoruz PowerClip yapıyoruz Decupe ettiğimiz resmi sanıyoruzki artık zemin yok ama Programın içinde zemin duruyor ve Bazen Bu Hatayı Gösterip Zeminle birlikte Export oluyor

Ders Notunun Corel ve jpg Halini İsterseniz İndirebilirsiniz..

BURADAN İNDİRİN

45092860zf8.jpg

96447293lw3.jpg

63875911uu8.jpg

15563953cs8.jpg

63838792ke3.jpg

59693023ys4.jpg

71437054ap8.jpg

96169417un3.jpg

17177307ht4.jpg

30233062vx9.jpg

24691171fc7.jpg

42042474yl1.jpg

32029336sy3.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

Ebru ANIL

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok güzel bir konuya deyinmişsiniz herkezin dikkat etmesi gereken birşey

eyub47

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzel bir bilgi. Teşekkürler

dozi2582

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla inanılmaz bir konu çok teşekkürler hemen notumu aldım filme gidecekler arasında yapılacaklar diye.

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler Arkadaşlar Eğer Size Azda Olsa Birşeyler Verebildiysem Ne Mutlu Bana..

C-Ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım tşk paylaşım için ama bu benim bildigim yönteme göre baya uzun yol ben bu şekilde yapıyorum oval çerçeveyi resim üzerinde istedigin yere getirip ovali sonra resimi tutularak resimde görüldügü gibi keşişme aracı cıkar ona basıldıkdan sonra istediğimiz bölümünü alabiliriz resimde görüldügü gibi yanlış anlamış olabilirim belkide sizinki farklı birşeydir saygı duyarım

zamanım olmadığından kabalama bir ss oldu :) soldaki parça alınmış olan bölüm

Son düzenleme:

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım tşk paylaşım için ama bu benim bildigim yönteme göre baya uzun yol ben bu şekilde yapıyorum oval çerçeveyi resim üzerinde istedigin yere getirip ovali sonra resimi tutularak resimde görüldügü gibi keşişme aracı cıkar ona basıldıkdan sonra istediğimiz bölümünü alabiliriz resimde görüldügü gibi yanlış anlamış olabilirim belkide sizinki farklı birşeydir saygı duyarım

zamanım olmadığından kabalama bir ss oldu :) soldaki parça alınmış olan bölüm

ilk Önce Konu Başlığını Okursan Sevinirim ve Konuya Dikkat Etmiş Olsaydın Corel 12'de Senin Kullandığın Yol Yok X3 ve x4'de var Yani Demek İstediğim Gelişmiş Programlarda var ve Lütfen Konu Başlığını ve Konuyu Okumadan Ne Anlatıldığına Dikkat Etmeden Lütfen Rica Ediyorum Flod Yapmayın...

C-Ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Power Clip'de Dikkat Edilmesi Gereken Konular. <<< Nerede yazıyor x2 diye ? göremedimde canım cigerim konu başlıgında öyle bişe yok sen bence yazdıgın cümlede hata oldunu farket hemde buna flot denmez ayrı ayrıca buda farklı bir bilgi dikkat et

AlPeR3834

🌱Yeni Üye🌱
valla inanılmaz bir konu çok teşekkürler hemen notumu aldım

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Power Clip'de Dikkat Edilmesi Gereken Konular. <<< Nerede yazıyor x2 diye ? göremedimde canım cigerim konu başlıgında öyle bişe yok sen bence yazdıgın cümlede hata oldunu farket hemde buna flot denmez ayrı ayrıca buda farklı bir bilgi dikkat et

Bak Arkadaşım Ben Senin Canın Değilim İlk Başta Buna dikkat et. ve Başlığı Doğru Oku ve Corel'de X2 diye Bir Sürüm Yok "12" var Resimlerin Sol Üst Köşesine Bakarsan Görürsün ve Ayrı Bir Bilgiyi Ayrı Bir Konu Altında Açarsan Daha Makbule Geçer Lütfen Tartışma Çıkmasını İstemiyorum Bilgilendirmek İStiyorum Geçenlerde Bende Bir Arkadaşımız İle Tartıştım Yalnış Bilgi vermek Kötü Birşeydir Ben Birdaha yalnış Bilgi vermek istemiyorum ve Sende Sanırım Bu İşe Yeni Başladığın İçin Biliyorum Tavırlarında Geçiniyorsun İlk Önce Öğren Sonra Biliyorum de Lütfen Benim Konuma Yorum Yapma Rica Ediyorum..

truant34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kısaca bitmap yapalım diyosunuz güzel bilgi bilmiyodum saolasın

gülsümce

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler,gerçekten çok önemli bir konu corel'i yeni öğreniyorum öğrendikçe sizlerin
sayesinde seviyorum.

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
gerekli bir bilgi teşekkürler..

beyhanok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Paylaşımın için teşekkürler ama ben yıllardır powerclip kullanıyorum. Bu konu ile ilgili Ctp makinasında da hiç hata ile karşılaşmadım. Ben powerclip yaptıktan sonra powerclipin içine girip bitmap yapıyorum.
Eğer senin dediğin gibi yaparsak müşteri yarın bir gün gelipte ben bu resmi biraz aşağıya inmesini resmin yukarıdaki alanın görünmesini istiyorum derse nasıl olacak...Şekil oval, kolay bir şekil ama öyle şekilller çiziliyorki...Bunları bitmap yaparsak olmaz..tekrar tekrar çizmek gerekir...

Bana kalırsa en güzeli... Powerclipin içine girip resmi convert to bitmap yapmak ve resulasyon baskı sistemine göre 300 dpi olur. 300 dpi da convertlemek gerekir...
Asla bunun altına ve üstüne çıkamaz...

Yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler....

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Paylaşımın için teşekkürler ama ben yıllardır powerclip kullanıyorum. Bu konu ile ilgili Ctp makinasında da hiç hata ile karşılaşmadım. Ben powerclip yaptıktan sonra powerclipin içine girip bitmap yapıyorum.
Eğer senin dediğin gibi yaparsak müşteri yarın bir gün gelipte ben bu resmi biraz aşağıya inmesini resmin yukarıdaki alanın görünmesini istiyorum derse nasıl olacak...Şekil oval, kolay bir şekil ama öyle şekilller çiziliyorki...Bunları bitmap yaparsak olmaz..tekrar tekrar çizmek gerekir...

Bana kalırsa en güzeli... Powerclipin içine girip resmi convert to bitmap yapmak ve resulasyon baskı sistemine göre 300 dpi olur. 300 dpi da convertlemek gerekir...

"Bana kalırsa en güzeli... Powerclipin içine girip resmi convert to bitmap yapmak ve resulasyon baskı sistemine göre 300 dpi olur. 300 dpi da convertlemek gerekir...
Asla bunun altına ve üstüne çıkamaz..."

Zaten Çekilen Resimler Yada İnternetten İndiriğimiz Resimler "RGB" Olduğu İçin "CMYK" yapmak İçin Zaten Bitmap Yapmamız Gerekiyor Sen PowerClip'in İçine Girerek Bu İşlemi Yapmana Gerek Yok PowerClip Yapmadanda yapabilirsin Bugüne Kadar Çıkmamış Ama Bugünden Sonra Çıkabilir Dikkatli Olmanı öneririm sana.
ben meslek hayatımın 4. Yılında Yaşadım Bu Olayı 7. Yıla Giriş Yaptım

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟

"Bana kalırsa en güzeli... Powerclipin içine girip resmi convert to bitmap yapmak ve resulasyon baskı sistemine göre 300 dpi olur. 300 dpi da convertlemek gerekir...

Zaten Çekilen Resimler Yada İnternetten İndiriğimiz Resimler "RGB" Olduğu İçin "CMYK" yapmak İçin Zaten Bitmap Yapmamız Gerekiyor Sen PowerClip'in İçine Girerek Bu İşlemi Yapmana Gerek Yok PowerClip Yapmadanda yapabilirsin Bugüne Kadar Çıkmamış Ama Bugünden Sonra Çıkabilir Dikkatli Olmanı öneririm sana.

Daha önce böyle bir konu açılmıştı ve orada yorum yapmıştım. Corelin bu tip sıkıntıları mevcut ama şunu unutmamak gerekir corel bi resim işleme programı değildir. Bunun için photopaint gibi bir programı yada photoshopu kullanmamız gerekir. Bazı arkadaşlarımız dekupe işlemini corel içinde powerclip ile yapıyolar dolayısıyla bu tip sıkıntılar o zaman daha çok yaşanıyor. Ben de beyhanok gibi genelde powerclip içinde bitmape çeviriyorum resimleri ama tabi aldığım resimler zaten uygun çözünürlükte cmyk ve tiff formatında oluyor. Kısaca arkadaşlar resimleri düzgün işlersek ve birazda baskı kurallarına uyarsak sorun çıkma ihtimali dahada azalır.

beyhanok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Convertto bitmakrgb yi cmmyk yapmak değildir sadece ...
RGB CMYK olmasından ziyade onun baskı sistemine uygun olması gerekir...300 dpi da konvertlemediğin bir resmi, filmde yada kalıpta bozuk olarak görebilirsin...
powerclip ne için kullanılır biliyomusun.. İstediğin bir kalıba koymak için .. örneğin ben çizgilerle bir şekil olurturdum ve içine resim yerleştiricem. Resmi powerclip yapıp içine koydun. Sonra powerclipe girip resmi seçip Convert to bitmap 300 dpi ve CMYK yapman gerekir... Zaten RGB olsada işin 300 dpi yı önemlidir. Corel otomatik olarak cmyk ya çeviriyor...

belki ajanslar farkında değildir ama matbaaya gönderilen iş elden geçer. Resimlerin dpi na cmyk sına taşmasına bakılır...

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben Ajans Grafikeri Değilim Zaten Beyhanok.