Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Premiere'de Hareketli Nesne Takibi Nasıl Yapılır? (Eklentisiz)

Ömer GÖKYAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.youtube.com

Daha önce bir bilgisayar monitörünün içerisine nasıl görsellerinizi yerleştirebileceğinizi bir başka videoda anlatmıştım. İlgili videoya ulaşmak için buraya http://bit.ly/2PMFAfs bakabilirsiniz.

Şimdi hareketli bir video içerisinde nasıl ürün yerleşimi yapabileceğinizi sizlere açıklayıcı bir biçimde anlattım. Bunu yapmak için yine Premiere Pro'da yer alan Corner Pin efektini kullanacağınız ancak bu sefer farklı olarak bir de takip işlemi yapacağız. Keyframe özelliğininden faydalanarak kolay bir şekilde nasıl ürün/ekran yerleştireceğimizi bu videoda sizlere detaylı bir şekilde gösteriyorum.

Ürün yerleştirme televizyon, dizi, reklam gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Genellikle çekim aşamasında tasarlanan ürün yerleşimi daha sonra kurgu aşamasında kurgucu tarafından birtakım teknikler kullanarak sahneye eklenmektedir. Televizyon ekranı, pano, afiş, bina, araç, aksesuar gibi birçok alana yayılmıştır. Genel olarak kamera ve hareket takibi gerektirdiğinden dolayı zahmetli bir iştir.

Ben bu eğitim boyunca gerçek bir video üstünde uygulama gerçekleştirdim. Bir takipçim tarafından gönderilen video normalde düğün / wedding için tasarlanmıştı. Sahilde kumların üstünde yer almakta olan birden çok çerçeve vardı. Bu çerçevelerin üzerlerindeyse fotoğraflar yer almaktaydı. Kamera hareketleri pan ve zoom olduğu için Premiere Pro Corner Pin bu projem için biçilmiş kaftandı. Sizler de aynı sahne tasarımlarının kombinasyonlarını bu proje üzerinde öğrendiğiniz tekniklerle gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=sLJUusIfeVQ&feature=youtu.be

Videoyu izlemek için tıklayınız

Kanala abone olmak için tıklayınız

Sorularınızı forumda konu açarak ya da varsa ilgili video üzerinde de sorabilirsiniz.

Son düzenleme: