Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Saç rengini değiştirmek istiyorum ve bunun için Qick Mask moduna geçip brush ile boyamaya başlıyorum daha sonra moddan çıkınca alan seçili oluyor fakat renk vermek için New Layer ve farklı renk verme alanlarına gelince seçili alanın dışını boyuyor bunu nasıl düzeltebilirim ?..

Belki Yanlış yaptığım biryer vardır diye tektek resmini çektim.Bunlarada bakarsanız belki daha güzel cevap verebilirsiniz..

81516007.png

adszmzw.png

54069844.png

92490199.png

teletabi

🌱Yeni Üye🌱
Qick Mask ın ayarları vardır birinci ayar seçili alanı boyadır diğeri ise seçili alanın dışını boyadır..O ayarına bi bak derim...Ben farklı bir program kullanıyorum ama bi fotoğrafa bak...

Umarım anlatabilmişimdir...:)

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Qick Mask ın ayarları vardır birinci ayar seçili alanı boyadır diğeri ise seçili alanın dışını boyadır..O ayarına bi bak derim...Ben farklı bir program kullanıyorum ama bi fotoğrafa bak...

Umarım anlatabilmişimdir...:)

İlgilendiğin için teşekkürederim ama Adobede bulamadım böyle bir ayarı.En azından bir fikir sahibi olmamı sağladın :)

teletabi

🌱Yeni Üye🌱
Bi şey değil...:)...Benimkide adobe ama elements 6 seninki cs2 ya da cs3 sanırsam seçemedim ama bu seçeneğin mutlaka olması lazım..Sağ tuş felan yap üstünde belki çıkar..:)...Eğer çok lazımsa..Sende saçın olmadığı alanı tara öyle yap...:p...:D

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bi şey değil...:)...Benimkide adobe ama elements 6 seninki cs2 ya da cs3 sanırsam seçemedim ama bu seçeneğin mutlaka olması lazım..Sağ tuş felan yap üstünde belki çıkar..:)...Eğer çok lazımsa..Sende saçın olmadığı alanı tara öyle yap...:p...:D

Öyle çopk zor oluyor kesim çözüm çıkmıyoe onuda denedim :)

lemaket

🌱Yeni Üye🌱
ctrl shift I yap istediğin alanı seçmene yardımcı olur :)

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sorun halledildi.çift tıkladın mı ayarlar geliyormuş.teşekkürler...