Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark Alt Bilgi-Üst Bilgi- Sayfa Numaralandırma

blackday

🌱Yeni Üye🌱
Merha quark kullanmaya yeni başladım. Yalnız altbilgi ve üstbilgiler nasıl hazırlanıyor bir türlü yapamadım.. Tek tek çok zor olacak.. Özellikle derginin üst bölümünde kategoriler için çok önemli aynı yere denk gelmesi lazım. Sayfa numaralandırmayı da bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim:))

Benzer konular

blackday

🌱Yeni Üye🌱
henüz cevap gelmedi ama bir sorum daha var. Bir text dosyasıo açtığımda yazıları wordden kopyalıyorum ama text alanı yetmiyor yan sayfaya devam etmesini istiyorum bi türlü olmadı. Uzun uzun uğraşıyorum text dosyasının sonuna kadar kopyalamak için..

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Word'deki gibi alt ve üst bilgi 6,5 versiyonuna kadar yok olduğunu biliyorum 7 ve 8 versiyonu için bilemem. Yalnız bu alt ve üst başlıkları master sayfanda oluşturman gerekiyor. Sayfa numaralandırmasıda yine master sayfada oluşturuluyor. Herhangi bir yazı kutucuğu oluşturup cntrl+3 tuşu yada mac ise elma+3 tuşu ile sayfa numarası oluşturabilirsin. Yazıların akması içinde yine master sayfa oluşturmadan automatic text box'u işaretlemelisin...

blackday

🌱Yeni Üye🌱
ben 8 kullanıyorum bulamadım altbilgi üstbilgi.. bu master dediğiniz olayı nasıl oluşturcaz ya da bu tekrarlatma olayı hakkında biraz daha açıklama yapabilmeniz mümkün mü? teknik dergi terimlerine yeni yeni alışıorum

muratsfx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar quarkta sayfa numarası verme ve otamatik teks akıtma ile ilgili çalışmalar var umarım işinize yarar.

1. www.pcdonanim.com

2. www.pcdonanim.com

adresinden yararlanabilirsiniz.

Son düzenleme:

IsCosH

🌱Yeni Üye🌱
Master sayfasından yapacaksın, dizdiğin sayfalarda ellmemeyeceksin oraya...