Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXPress 6.5 tan worde aktarma sorunu

demidevran

🌱Yeni Üye🌱
arkdaşlar macos x te QuarkXPress 6.5 kullanıyoruz ben de QuarkXPress 6.5 ta yapımış yazıları worde aktarırken türkçe karakter sorunu yaşıyorum. wordun türkçe yaması yapılmıştır. yazarken sorun yok ama QuarkXPress 6.5 sayfasından koyaladıgımda sorun oluyor neden olabilir?

Benzer konular

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
arkdaşlar macos x te QuarkXPress 6.5 kullanıyoruz ben de QuarkXPress 6.5 ta yapımış yazıları worde aktarırken türkçe karakter sorunu yaşıyorum. wordun türkçe yaması yapılmıştır. yazarken sorun yok ama QuarkXPress 6.5 sayfasından koyaladıgımda sorun oluyor neden olabilir?

o sorun bildiğim kadarıyla sadece internetten copy paste yolu ile alınan metinlerde oluyor dilersen bir deneme yap wordde yazıp quark'a aldığın yazılarda sorun olmadığını göreceksin en azından benim karşılaştığım bu şekilde idi ;)

demidevran

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım ama benim quarkxpress sayfasından alıp worde aktarmam lazım... yani wordun bir ayarı yapılmamış olabilir?.. öyle tahmin ediyorum... yani hazır yapılmış sayfadan ben daha sonra almak zorundayım... bu konuda yardımınızı rica ediyorum

tepeajans

🌱Yeni Üye🌱
sana dopdf programını tavsiye ediyorum...

ben de corele aktarırken kullanıyorum.

demidevran

🌱Yeni Üye🌱
olmadı arkadaşım...yaa tam olarak benim istediğim macosx word ayarları...yada QuarkXPress 6.5 ayarları...burdan hallolacak...cünkü QuarkXPress 5 te hiç sprun olmadan çalısıyordum...

tepeajans

🌱Yeni Üye🌱
hımm senin prog. sorun var ozaman sen ayarları halledebilirsen düzelir ama bilmiyorum diyorsan en iyisi yeniden kurmak programı... benimde quark bilgim fazla değil çünkü.