Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

renklerin ismi ve değerleri için yardım

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar hepinize merhaba.renklerin ismini ve değerlerini yine karışımları sonucunda hangi rengin oluştuğu hakkında herhangi bir arkadaşta belge veyahut bildikleri bir site var mı acaba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Tamamda çok geniş bir bir sorudur bu renk derken hangi mod dan bahsettiğinizide söylermisiniz ? Anlıyamadım açıkcası.. Tüm mod larımı kapsasınmı istiyorsunuz ? Birde karışımları sonrasındaki hangi rengi oluşturuyorsa onuda istiyorsunuz ?.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar hepinize merhaba.renklerin ismini ve değerlerini yine karışımları sonucunda hangi rengin oluştuğu hakkında herhangi bir arkadaşta belge veyahut bildikleri bir site var mı acaba. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

mouse yi renk paletinin üzerine getir bir şeye basma rengin adı çıkıyor zaten
birde ingilizce sözlük al orada yazanları bilmiyorsan sözlük yardımıyla uraşmadan renk isimlerii görebilirisin,

renk değerlerini görmek içinde;
56551703ym1.jpg

12815720bj3.jpg

Son düzenleme:

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
thematrix arkadaş söylediğin şey aklıma gelmemişti. doğru oradan faydalanabilir ama sanki o tam ihtiyaca cevap vermiyor mesela bir çalışmada yavruağzı rengini kullanmam gerekiyordu onun bir türlü renk değerini bulamadım. bir de hangi rengin karışımından hangi renk ortaya çıkıyor bunlar hakkında bilgi verecek bir şey lazım. her ne kadar renk bilgisi çalışa çalışa pratik
yapa yapa gelişse de bu konuda yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında yardım ederseniz sevinirim.hepinize iyi çalışmalar.

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
45313133fn0.jpg

65415427og4.jpg

Thematrix senin bunu en iyi görebileceğin yere yönlendirmiş arkadaşım.. Bu paleti kullanarak bakacaksın renklere. eğer bu programı kullanacaksan senin en iyi renkleri ve değişik kombinasyonları görebileceğin yer sadece burası. sen renk karışımlarını gözle göreyim ve aradan beğendiğim tonu kullanayım diyorsanda benim tarif ettiğim kısımlara bak ve ara renkleri gözle görüp seç. kolay gelsin.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
thematrix arkadaş söylediğin şey aklıma gelmemişti. doğru oradan faydalanabilir ama sanki o tam ihtiyaca cevap vermiyor mesela bir çalışmada yavruağzı rengini kullanmam gerekiyordu onun bir türlü renk değerini bulamadım. bir de hangi rengin karışımından hangi renk ortaya çıkıyor bunlar hakkında bilgi verecek bir şey lazım. her ne kadar renk bilgisi çalışa çalışa pratik
yapa yapa gelişse de bu konuda yardımcı olabilecek kaynaklar hakkında yardım ederseniz sevinirim.hepinize iyi çalışmalar.

ya öyle bir yer bilmiyorum tecrübeyle yapacaksın kendi dediğin gibi ;)

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
sağolun arkadaşlar yardımlarınız için.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Birde bunları freehandte bukadar basit anlatacak biri varmı onuda merak ediyorum açıkçcası birde yavru agzı filan renkleri elde etmek veya ona benzer renkleri elde etmek için zamanla çalıştıkça renk konusunda tecrübe edinirsin ancak baskı aşaması için orda dikkatli olmalısın çünkü ekran rengi aldatıcı olabilir...

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
Birde bunları freehandte bukadar basit anlatacak biri varmı onuda merak ediyorum açıkçcası birde yavru agzı filan renkleri elde etmek veya ona benzer renkleri elde etmek için zamanla çalıştıkça renk konusunda tecrübe edinirsin ancak baskı aşaması için orda dikkatli olmalısın çünkü ekran rengi aldatıcı olabilir...

evet bende zaten ekran renginin yanıltıcılığını çok yaşadığım için renk değerleriyle çalışmayı daha çok esas alıyorum.tabi kendi yaptığım şeyler için göz zevkime göre bir renk buluyorum başkalarının işlerinde daha çok bunu esas alıyorum.iyi çalışmalar.