Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmin kenarlarını karartma [yardım]

hamit45500

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben ps yeni başladım resmin kenarlarını nasıl kararta bilirim yardımcı olurmusunuz

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Değerli arkadaşım.
12 dk önce konu açmışsınız. Lütfen biraz sabırlı olun.
Ayrıca bir örnek eklerseniz daha açıklayıcı olur.

Forum kurallarına riayet edin lütfen.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Resmin ortasından Elliptical Marquee Tool bir oval çiziyorsunuz (istediğiniz büyüklükte) sonra seçili oval alana Select>Modify>Feather'i seçip vermek istediğiniz derinliğe göre rakam giriyorsunuz sizin resminize göre 50 ve yukarı uygundur ok deyip sonra yine Select>İnvers'i seçip (ovalin dışı seçili olacaktır) File>Fill'i seçiyorsunuz Tools'taki üst renginiz siyah olarak seçili olmalı Fill işlemini isteğinize göre birkaç kez yapabilirsiniz.

Ayrıca Elliptical Marquee Tool kullanmadan karartmak istediğniz alanı Path ile de çizebilirsiniz veya Lasso Tool ile seçebilirsiniz.

hamit45500

🌱Yeni Üye🌱
Resmin ortasından Elliptical Marquee Tool bir oval çiziyorsunuz (istediğiniz büyüklükte) sonra seçili oval alana Select>Modify>Feather'i seçip vermek istediğiniz derinliğe göre rakam giriyorsunuz sizin resminize göre 50 ve yukarı uygundur ok deyip sonra yine Select>İnvers'i seçip (ovalin dışı seçili olacaktır) File>Fill'i seçiyorsunuz Tools'taki üst renginiz siyah olarak seçili olmalı Fill işlemini isteğinize göre birkaç kez yapabilirsiniz.

Ayrıca Elliptical Marquee Tool kullanmadan karartmak istediğniz alanı Path ile de çizebilirsiniz veya Lasso Tool ile seçebilirsiniz.

Teşekkürler çok güzel anlatmışın ama File>Fill'i bulamadım

hamit45500

🌱Yeni Üye🌱
Birde mümkünse resimdeki alevler falan sola doğru alevlenmiş onu nasıl yaparım?