Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland SP-540V için Boya Tavsiyesinde Bulunurmusunuz?

optimum

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sürekli Boya sorunu yaşıyorum sorunsuz bi boya arıyoruz Teşekkürler.

Benzer konular

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
dostum ben şimdi evdeyim boyanın adı eps di sanırım ben onu kullanıyorum aynı makişna var bende eps di sanırım boyanın adı folpa dan alıyorum boyayı sorun yaşamıyorum

Graviko

🌱Yeni Üye🌱
orjinal boya kullanmanı tavsiye ederim diğer türlü muhakkak sıkıntı yaşarsın eninde sonunda hem test alayım renk tuturayım derken yine aynı hesaba geliyor

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
mega ink kullanıyorum baya bi zamanda oldu sadece kırmızıyı tam olarak almakta zorlanıyoduk onada % 10 yada 15 siyah katarsan baskı öncesi sorunu çözersin

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
orjinal japon roland boyasını 50 eurodan veriyorum özelden iletişime geçebilirsiniz tam anlamıyla tonlamaları yakalayabilirsiniz sorunsuz bir boyadır...

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Roland ın orjinal litrelik boyası yok arkadaşım. bir yanlışın olmasın. makinemize bir zarar verme gibi bir dezavantajı yok mu ? Makinemin garanti süresi dolmamış bu boyayı kullanınca garantiden çıkacak ??

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
makinayı aldıgınız firmanın tafsiye ettigi boyaları kullanın arkadaşlar.diger türlü her konuda sıkıntı yaşarsınız ve boyayı makinayı aldıgınız yerden alın başka alternatifler arasanız makina satıcınız ile soun yaşarsınız buda makinanızın grantiden çıkması söz konu olabilir.böyle bir durumda servisden men edilebilirsiniz.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
boya olarak şuan bir boya deneniyor izmirde uzun şişede bir boya ismi belli degil.ama sıkıntısız bir boya diye bilirim.kırmızıyı tam veriyor kafa tıknaması çok nadir.ama geçiş sürecinde sıkıntı yaşıyorsunuz damperlerde makina alışana kadar yani.bu boyayı xcde kullanıyoruz.aj-1000 boyası farklı tam solvent.

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
orjinal japon boyası demek istemiştim makinana da zarar vermez kullanan kişiler var oyüzden rahat ol ama sen garanti dışına çıkacak diyorsan zaten boyayı değiştirdiğinde makinanı aldığın firma bunun anladığında sana zorluk çıkarır ki bunu sende biliyorsun o yüzden iyi düşünmen lazım gerçi boya arayışınada girdi isen bu riski de göz önüne almışsın

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım zaten makinayı aldıgında dökme boyaya geçmek istiyorum dediginde firma sana imkanlar sunuyor zaten dökme boyayıda makinayı aldıgın yer veriyor.onun izni ile alabiliyorsun.başka türlü makinaya ne boya koyabilirsin nede makinayı başka bir servise baktıra bilirsin.Biz izmirde BÜrmak'ın alt bayisiyiz.rolandcılara yardımcı olmak isteriz.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kesinlikle makinayı aldıgınız bölgedeki servisten boya ve bakım hizmeti alınız.başka kişilere makinanıza bakmasına izin vermeyiniz makina servisiniz alfonorm tarafından iptal edilir.zaten duyduguma göre bursa bayii olan procolor'un bayiligi iptal edildi diye biliyorum.

esoydan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benimde tavsiyem boya ve teknik servis konusunda kesinlikle satıcınızla irtibatta olunuz. boyadan 3 kuruş kısıp kâr elde edelim derken daha büyük sorunlarla karşılaşabiliriz. bende sp540 kullanıcısıyım. bir sıkıntım olduğunda alfanormla iletişime geçiyorum ve bugüne kadar hiç yarı yolda bırakmadılar beni.. çok memnunum... doldurulabilen boya kartuşlarını bile hiç almayı düşünmedim. orjinal boya kullanıyorum, bence riske girmeyin arkadaşlar...

handsfree___

🌱Yeni Üye🌱
Roland için en iyi boya orjinalidir ama orjinal olarak roland kartuş boya üretir boda maliyetlidir. artı bu boyalar ekomax serisidir dış mekanlarda çizilir. çizilir diyorum ama kötü olduğundan değil boya ecolojik sebeplerden dolayı bileşenleri hafifletildiğinden dolayı folyo yada branda ya fazla işlemez. açık boya kullanıçaksanız eğer yetkili servisi boya temin ediyor mega ink ama ondada kırmızı sorunu yazanıyor magenta cok yoğun kırmızı alınamıyor. ucuz boya tavsiye etmiyorum. size maliyeti 2 adet kafa olur 700 x 2 = 1400 $ artı kdv artı servis artı yol falan filan :) yani sonuç roland makinelerde kaliteli boya kullanın size daha ucuza gelir.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya procolorun bayiliği devamış bizim bölgeyede gelmişlerdi ondan sorun olmuş ama halen devammış arkadaşlar yannış bilgi için kusura bakmayın ya inş procolorcularda duymamıştı bi yannış anlama olmuş kızmazlar inşallah valla ne dicemi bilemiyom. hatam için kusura bakmayın. sölenti kulaktan kulağa haber yannış daalmış

zlatka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.plotterservis.com
:) sende her duyduğunu yayma. alfanorm procolordan vazgeçmez. sadece ufak bir sorun vardı. alfanorm yeni bayi arayışlarına girdi. sonra sorun cözüldü sanırım. Boya Konusuna gelince Ben "ITL" kullanıyorum ingiliz malı 3 yıldır kafalar orjinal hala kullanıyorum.

ERKAN38

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım bende de SP-540V var ben Argon marka kullanıyorum ve dış mekanda 5 yıl solmama garantisi var.