Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

rotate

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar illustratorde rotate yaparken dönme merkezini belirleyebiliyoruz yalnız objenin merkezini belirleyip dönme açısını rakamlarla yazıp nasıl veririz ve bu yazdığımız rakamla kopyalattırırız. cevaplar için teşekkürler.

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
obje çiziyoruz, obje seçili olması lazım. Rotate Tool (R) centr markezi maus ile tutup istediğimiz yere taşıyoruz.

82728497eb9.jpg

daha sonra obje döndürmek ve aynı aynda copy almak için. ilk obje tutup daha sonra Alt tuşu ile berhaber sola ya da sağ taşıyoruz...

69354026vt0.jpg

öylece her yeni obje döndurmek için merkez nokta bilirmek için imkanımız var...

13673921xk5.jpg

Rotate Tool(R) iki kere üzerine tıklarsınız bu menü çıkar burda kaç derece döndürmek istiyorsunuz gösteriyor. anca centr merkezi her zaman ortada olacak.

80288323pq9.jpg

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
kasta095 cevabın için tşk ederim ama bunları yapıyordum asıl sorduum "rotate toola çift tıklayıp karşımıza çıkan pencereye rakam girip döndürdüğümüz gibi merkezi belirleyerek nasıl döndürürüz"dü. sanırım böyle bi özellik yok. tekrear tşk.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Rotate Tool içinde malesef bende bulamadım..bu konu için araştırma yapıyorum...beni da bu soru meraklandırdı.

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
kasta095 teşekkürler bilgi için... Sorulan soru buysa eğer;

çizimimizi yapıyoruz... sonra rotate tool aracını alıyoruz.. ÖNEMLİ KISIM, Rotate tool aracı ile merkezi belirlerken alt tuşuna basılı tutuyoruz... bıraktığımız anda karşımıza gelen panele kaç derece çevirmek istiyorsak değer giriyoruz ve copy diyoruz...

rotate1xr0.jpg

sonra komut+D tuşu ile çoğaltıyoruz...

rotate2uf3.jpg

saygılar..

Son düzenleme:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
evet. adamınbiri teşekkür ederim...

bedirhan70

🌱Yeni Üye🌱
adamınbiri teşekkür ederim. gerçekten çok faydalı oldu

bayeness

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu tarz ince nüansların cevaplarının altından genellikle alt tuşu ile mause iklisinin beraber kullanımı çıkıyor.

Angelus884

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu güzel özellik için teşekkürler...