Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu sabah okuduğum Sabah Gazetesindeki bir haberi sizlerle paylaşmak istedim.

habermr7.gif

İnternet Alarmı

Explorer programında güvenlik açığı bulundu. Şifreler çalına bilir. Uzmanlar: “Programı değiştirin.”

Bilgisayar korsanlarının Microsoft’ un Internet Explorer programına sızıp, şifreleri çalabileceği ortaya çıktı. Explorer’ın tehlikede olduğunu Microsoft da doğruladı ve “Dikkatli olun” uyarısı yaptı.

Başka Program Önerildi

Microsoft, Explorer’daki güvenlik açığını kapatmak için özel yazılım hazırlıyor. Uzmanlar, Explorer’daki sorun giderilinceye kadar başka internet programı kullanılmasını önerdi.

Kaynak: Sabah Gazetesi
17 Aralık 2008 Çarşamba

.
Internet Explorer' a alternatif olarak kullanabileceğiniz yazılımlar:

firefox3yq4.jpg

Mozilla FireFox

Mozilla Firefox, Internet Explorer'ın en büyük rakiplerinden olan bir internet tarayıcısıdır. Hızı, sürekli yenilenmesi, güvenliği ve diğer birçok gelişmiş özelliği nedeniyle her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Firefox İndir

chrome21bg0.jpg

Chrome
Google Chrome, web kullanımını daha hızlı, güvenli ve kolay hale getirmek için minimal tasarımını son derece gelişmiş teknolojilerle birleştiren bir tarayıcıdır.

Chrome İndir

operalogo3dshadowmh7.jpg

Opera

Opera ile güvenle, hızla ve kolayca örütbağında sörf yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm özellikleri karşılayan Opera bütünleşik açılır pencere engelleyici, sekmeli gezinti özelliği, bütünleşik arama gibi gelişmiş işlevlere sahip olan, çığır açan e-posta yazılımı içeren, habercisi olan, IRC sohbet desteği bulunan, birkaç fare tıklamasıyla özelleştirebileceğiniz ve kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayan özelleştirme yetenekleriyle dikkat çeken bir ağ tarayıcıdır.

Safari, Apple'ın başta Macintosh işletim sistemi için ürettiği şimdilerde ise Windows'ta da çalıştırılabilen bir web tarayıcısıdır. Yalın görünüşü ve sade ayarları ile gelişmiş bir sörf imkânı sunan Safari RSS sayfalarını da okuyabiliyor. Apple, Safari internet tarayıcısının Windows sürümünü kullanıcıların beğenisine sunarken, Safari'nin diğer popüler tarayıcılardan daha hızlı olduğunu, dünyanın en iyi tarayıcısı olduğunu da iddia ediyor. Yaptıkları testler sonucunda Safari'nin Internet Explorer 7.0'dan 2 kat, Firefox 2'den de 1.6 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor. Yine Javascript ve uygulama çalıştırma testlerinde de diğer tarayıcılardan 2 kata kadar daha hızlı olduğu belirtiliyor.

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben çok uzun zamandır internet explorer i tavsiye etmiyorum zaten. Türkiyeye ilk giren browser olduğu için hala kullanan yoğun bir kitlesi mevcut ancak bu son zamanlarda gelişen sektörde gelişemeyen ve bir çok yerden açığı olan kötü bir program gözümde...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nedense hiç şaşırmadım bu habere.
Teşekkürler Volkan Tekin hem bilgilendirme hemde paylaşım için

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de hem hantal yapısı hem de açıklar sebebiyle Explorer kullanmayanlardanım.

Eklentileri ve açık kaynak kodu sebebi ile benim önerim Mozilla Firefox'tur.

Nedense hiç şaşırmadım bu habere.
Teşekkürler Volkan Tekin hem bilgilendirme hemde paylaşım için

Rica ederim...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de az ömce Haberlerde İzledim..
Sistemden yapılması istenenler:
* Güvenlik duvarının Yüksek seviyede tutulması
* Mozilla FireFox gibi alternatif yazılmların kullanılması
* Outlook kullanılmaması
* Sistemde Anti virüs kullanımı

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Mozilla ya geçiş yaptım :) Dikkate alınması gereken bir konu

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Popüler olması Explorer'ı çok güvenli yapmıyor.Eskiye nazaran bunun farkına varılmaya başlandı sanırım.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Popüler olması Explorer'ı çok güvenli yapmıyor.Eskiye nazaran bunun farkına varılmaya başlandı sanırım.

Evet... Aslında bizler uzun süreden beri bu konuyu her fırsatta dile getiriyoruz. Fakat şimdi durum sanırım daha da ciddi ki Microsoft bile kendi ürününün bir sonraki pakete kadar kullanılmamasını önermiş.

Sanırım bu açıklamadan sonra diğer alternatif programların kullanımı çok daha fazla artacaktır.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet... Aslında bizler uzun süreden beri bu konuyu her fırsatta dile getiriyoruz. Fakat şimdi durum sanırım daha da ciddi ki Microsoft bile kendi ürününün bir sonraki pakete kadar kullanılmamasını önermiş.

Sanırım bu açıklamadan sonra diğer alternatif programların kullanımı çok daha fazla artacaktır.
Başka bir örnek...

https://www.grafikerler.net/vistayi-birak-windows-7ye-bak-t29998.html

Bu açıklama bile çok şey ifade ediyor.Vista'nın bir türlü kabul görememesinin bir sonucu olsa gerek.