Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

salkım logo

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
linki yenileyin
hatalı yüklemişsiniz
ve zahmet olmazsa içerikle ilgili kısa bir açıklamada yazın

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim gözükmüyor

salkim1cq7.jpg

galiba başardımm:):):)kendi kendime çalıştığım şarap logosu...önerilerinizi bekliyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
resmi net göremiyorum sadece yükleme sorunu CMYK olduğunu yüklemeyi olmuyorsa çalıştığınız CMYK moddan RGB moduna geçiniz umarım çıkar

transfer

🌱Yeni Üye🌱
bencede cok güzel, ama ben ilk görüste "Salkun" okudum

ertug69

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.divagrup.net
m harfinin sol dikey kuyruğunu yok edip, soldaki yaprağın köşelerini keskinleştirirseniz çok güzel olacak.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Logo güzel ancak:

Şarap üzüm yaprağından yapılmaz...Bunu şunun için söylüyorum;

Logoya bakar bakmaz akla şarap gelmiyor.Bağ yetiştiriciliği-sarma-Çınar(ki çınar ağacının yaprağı üzüm bitkisinin yaprağına çok benzer ve çınar yaprağı köklü bir yapıyı, ölümsüzlüğü temsil eder... gibi şeyler geliyor aklıma.

Ayrıca Antik yunan dönemlerinde mahrem bölgeleri kapatmak içinde 2 adet çınar yaprağı kullanılırmış (bu tip figürlere çok sık rastlıyoruz).

Hazreti Adem ve Havva'nında bu tip bir uygulamaya gittikleri rivayet edilir...

Şarap çağrışımına gitmekte fayda var...Yaprak bağ yaprağı ancak çağrışım farklı.
Yaprak kullanırken dikkat etmek gerekiyor...Yaprak bilgisi edinmekte de fayda görüyorum.(bu çalışma için değil tabiki)

Kolay gelsin...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
başarılı bir çalışma eline sağlık
"yoSa" mantıklı şeyler yazmş
ama ben yine de piyasada bu kadar detaylı düşünülerek logo çizildiğini düşünmüyorum
ayrıca bu detayları anlayacak vatandaş sayısı üçü beşi geçmez

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın Cahit Dülden Hoca'mın https://www.grafikerler.net/ziraat-bankasinin-canta-ve-kredi-karti-tasarimlari-t30751p3.html daki yorumundan alıntıdır;

Tartışmalar bir yana bir iki ufak eleştiride benden.

Çalışmayı denge açısından irdeleyince: Ufuk çizgisinin altın kesit kuralına uygun olarak yerleştirilmesi bilinçli ve uygun bir yaklaşım, 3/1 de gökyüzü 3/2 de uçsuz bucaksız gibi uzanan tarla görünümü amaca uygun yerleştirilmiş. Egemenlik ilkesi yerinde ve uygun kullanılmış.
Renk açısından irdelenince: Kullanılan sıcak renk varyasyonları olumlu etki yapıyor. Dolayısıyla hasat, yani kazanç çağrışımı yapıyorlar. Çalışmada Denge unsuru olarak farklı renklere yer verilebilirdi diye düşünüyorum.
Çalışmanın tek handikapı ön planda gözüken yabani yulafların buğday tarlasından daha etkili olması. Biliyorsunuzki yabani yulaf zararlı bir ottur ve ekonomik bir değeri yoktur.
Tabii bu konuda size hak veriyorum, çünkü bir grafikerin herşeyi bilmesi düşünülemez.
Bunu bu kartları dağıttığınız çiftçiler çok iyi algılayacaktır. Umarım benim düşündüğüm gibi düşünmezler.

İyi Çalışmalar kolay gelsin.

-------------------------------------------------

başarılı bir çalışma eline sağlık
"yoSa" mantıklı şeyler yazmş
ama ben yine de piyasada bu kadar detaylı düşünülerek logo çizildiğini düşünmüyorum
ayrıca bu detayları anlayacak vatandaş sayısı üçü beşi geçmez

Syn. Cahit Gülden neler düşünmüş neler...:)

Çok haklısın kopukhasan arkadaşım... Cahit Hoca'mda değinmiş zaten...Grafiker herşeyi bilmek zorunda değil...Ancak keşke bilsek, böylelikle daha kaliteli işler yapabilsek...

Unutmayalım ki bu sektörün nabzını bizler belirliyoruz...
Nekadar şiddetli atarsak ,kan okadar hızlı pompalanacaktır...

JiN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
budan çok güzel bir neon yazı olur:) güzel olmuş

interhalil_58

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıda bi arıza mı var desem ilk gözümeçarpan o olduda

muzzurr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürlerr... önerilerinizi dikkate alıyorum...