Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Seçim Çerçevesi İçindeki Nesneleri Seçme

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Merhaba gönderdiğim resimde sorunu belirttim ama burayada yazıyorum yine...
nesneleri seçerken sadece seçim çerçevesi içindeki nesneleri seçmek istiyorum

[url=https://hizliresim.com/Q7YZnv] [/URL]

Benzer konular

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
shift basılıyken seçmek isterdiğiniz nesneleri seçebilirsiniz

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Malesef shift basılıykende aynı sorun oluyor

Find

🌱Yeni Üye🌱
Kırmızı noktalardan birini sectiğinizde turuncu ve yeşil secili hale geliyorsa gruplanmış olabilir grubu çözün

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
grafi5907 dediğiniz yöntemle seçebiliyorum ancak ben sadece seçim çerçevesi içindeki kısmın seçili olmasını istiyorum aynı corelDraw programındaki gibi

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
seçilmesini istemediğniz nesneleri shift basılıyken seçip kilitleyin sonra coreldeki gibi seçim yapabilirsiniz ya da seçim çizgisini sadece seçmek istediğiniz nesneleri içine alacak şekilde başka nesnelere değmeyecek şekilde yapmalısınız ayrıca illustratorda coreldeki gibi seçim yapamazsınız corelde seçim yapmak için nesnelerin tam olarak seçim dikdötgeninin içinde kalması gerekiyor, değmekle seçilmiş olmuyor, illustratorda değmesi yeterli oluyor

Son düzenleme:

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evett işte benimde anlatmak istediğim bu seçim dikdörtgeninin içinde kalanlar seçilsin sadece Değenler seçilmesin istiyorum mümkün mü ?

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
malesef değenler mutlaka seçilir illustratordaki seçim corele benzemez corelde milyarda biri bile dışarda kalsa seçilmez aksine illustratorda milyara birine bile seçim çizgisi değse o nesne de seçilir çaresi yukarda da anlattığım gibi ya nesnekleri seçerken shift basılı tutulacak ya da seçilmelerini istemediklerinizi kilitleyeceksiniz