Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şeffaf ekranlı laptop yapımı

witchking

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çalışmamız sonunda böyle bir resim elde edeceğiz.

6212laptop.jpg

Eğer dizüstü bilgisayarınız varsa bunun resmini çekin. Yoksa bir laptop resmi bulun ve bu laptobu koyabileceğiniz (ekrandan laptobun arka kısmının gözükmesini istediğiniz bir yerin resmini çekin.

8501asus-laptop-vista.jpg

6054PC310003.JPG

Daha sonra masaüstünüzün rengini fareyi sağ tıklayıp özellikler-masaüstü seçeneklerinden silinmesi daha kolay olsun diye beyaz veya başka bir renk olarak belirleyin. Klavyenizdeki PrintScreen tuşu ile masaüstünüzün resmini çekin, bunu paint veya başka bir programa atıp jpeg olarak kaydedin.

4764masaustu.JPG

Bu masaüstü resminin magic eraser tool ile beyaz kısımları silin. Sadece ikonlar ve başlat menüsü gibi windows öğeleri kalsın.

9726adsiz.JPG

Sonra laptop resminin etrafını silin.

5833adsiz2.JPG

Sonra bu laptobu diğer resminizin üzerine taşıyın.

3854adsiz3.JPG

Laptobun ekranını da silin. Bunu magic eraser tool veya polygonal lasso tool ile ekranı seçtikten sonra eraser tool ile yapabilirsiniz.

2395adsiz4.JPG

Aldığınız masaüstü resmini de bu resim üzerine taşıyın ve sonra transform seçenekleriyle masaüstü resminizi laptobun ekranına uyumlandırın.

8279adsiz5.JPG

8199adsiz6.JPG

Laptobun ekranını polygonal lasso tool ile seçin ve yeni bir layer açın. Sonra seçim alanını açık mavi renkle boyayın ve opacitesini oldukça düşürün. Bu, laptop ekranının camdan ibaret olduğu görüntüsü verecektir. İşleminiz bitince arka plan hariç tüm layerları birleştirin ve oluşan yeni laptobunuza gölge ekleyin. Gölgeyi, laptobun olduğu layerı çift tıklayıp drop shadow seçeneğinden yapabilirsiniz. Ben sadece yüzeysel anlattım. Ayrıntılarla resminizi daha gerçekçi hale getirebilirsiniz.

4458adsiz7.JPG