Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şikayetçiyim arkadaş.

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar size bişey sormak istiyorum. uzun süreden beri bu foruma üyeyim. Makinalarda bi sıkıntı olduğu zaman ilk önce burdan bi feryat figan edip ortalığı ayağa kaldırıyosunuz, sonra servisi arıyosunuz. Bence bu yanlış hemde çok büyük bir yanlış. Tamam belki servisler sizden belli bir ücret istiyor olabilir. Tamam belki makinayı aldığınız firma ile aranız bozuk olabilir. Ama sizin yapacağınız yanlış bir müdehale makinanızda geri dönüşü çokzor olan bi arızaya da sebebiyet verebilir. Sizin kendi müdehaleniz durumunda makinanın garanti dışı kalacağını bilmeniz ve servis tavsiyesi olmadan yapacağınız her müdehalenin sorumluluğunun size yükleneceğini bilmeniz gerekir. Kendi müdehalenizin sonucunda istenmeyen sonuçlar doğarsa eğer kullanıcı hatasına bağlı bir arızaya dönüşebileceğinin farkında olun. Lütfen bir sıkıntı olduğu zaman ilk önce servisle irtibata geçin. Eğer servis çözemezse ki görülmüş şey değildir o zaman bu foruma beraber başvurun.

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu servis şikayeti mi kullanıcı şikayeti mi?

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kullanıcıyım hocam ama servisle biraz fazla içli sışlı oldum son zamanlarda. Adamlar bana dert yanıyo bende onlardan gaza gelip yazdım.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kullanıcıyım hocam ama servisle biraz fazla içli sışlı oldum son zamanlarda. Adamlar bana dert yanıyo bende onlardan gaza gelip yazdım.

Garantisi varken servise götürmeden makinayı kurcalamak pek doğru bir iş değil tabi.
Ama şunu da belirteyim servisler de (hepsi değil tabi) sütten çıkmış ak kaşık değil.

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
İyi diyonda servis adı altında iş yapan arkadaşları ne yapcaz makinayı satana kadar yok servisimiz şöyle iyi yok böyle iyi bi arızada 1 gün sonra ordayız diyipte aradığında gelmeyip telefon üzerinden çözmeye çalışanları napcaz makinayı ilk kurarken kafanın vidalarını kıran arkadaşları napcaz veyada bi kafa takmaya yol yemek konaklama hariç 250 $ para isteyen arkadaşları ne yapcaz lafım ortaya arkadaşlar üzerine alınan alınsın

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:) Garanti kapsamında olan zamanında f900 olan bir makina vardı..İstanbul dan servis elemanı uçakla getirtilir, minumum 4 yıldızlı otelde konaklatılır, çalışma 3 gün sürer 09:00-17:00 ofis içinde, 17:30 ile 24:00 izmir turu attırarak adamlara ben servis ederdim :) Tabi ki tüm masraflar şirkete ait olmak üzeredir..Yanlış anlaşılma olmasın :) Ha bir de üstüne para da veriyorduk..Günlük :)

Müşteri memnuniyeti yoktur..Servis ortamı vardır..Bıraksınlar ağlaşmayı..

ergdgl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi diyonda servis adı altında iş yapan arkadaşları ne yapcaz makinayı satana kadar yok servisimiz şöyle iyi yok böyle iyi bi arızada 1 gün sonra ordayız diyipte aradığında gelmeyip telefon üzerinden çözmeye çalışanları napcaz makinayı ilk kurarken kafanın vidalarını kıran arkadaşları napcaz veyada bi kafa takmaya yol yemek konaklama hariç 250 $ para isteyen arkadaşları ne yapcaz lafım ortaya arkadaşlar üzerine alınan alınsın

dogru diyorsunuz cok para ben ve tanıdığım diğer bir kaç iyi servis arkadasımda 200 $ calisiyoruz gittiğim yerdede gezinme tozunma sevmem hiç olmadıda şimdiye kadar .işimi yaparim kimsenin çözemediği işleri çözerim.yaptığım makina dan sikayet eden olmadi çok dua aldım üstüne 1300 dolarlık kafayı elimize emanet edip sorumluluğu bize yüklerseniz bununda bi karşılığı var o kadar yol tepip 50 lıraya 100 lıraya iş yapılmaz vede 50 100 150 lira arasında iş yapan insanların işlerinide gördük arka subtankları hava walfini söküp makina sahibinin eline sırınga verip abi sen bana 100 lira ver ben gidiyim boya bittikce buradan sırınga ile doldur diyip sonra bi sey olursa tekrar gelirim diyenleride gördük.nasrettin hocanın damdan düşme hikayesi gibi damdan düşmeden dediğimi tam anlamız zor olacak herkese hayırlı işler

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
dogru diyorsunuz cok para ben ve tanıdığım diğer bir kaç iyi servis arkadasımda 200 $ calisiyoruz gittiğim yerdede gezinme tozunma sevmem hiç olmadıda şimdiye kadar .işimi yaparim kimsenin çözemediği işleri çözerim.yaptığım makina dan sikayet eden olmadi çok dua aldım üstüne 1300 dolarlık kafayı elimize emanet edip sorumluluğu bize yüklerseniz bununda bi karşılığı var o kadar yol tepip 50 lıraya 100 lıraya iş yapılmaz vede 50 100 150 lira arasında iş yapan insanların işlerinide gördük arka subtankları hava walfini söküp makina sahibinin eline sırınga verip abi sen bana 100 lira ver ben gidiyim boya bittikce buradan sırınga ile doldur diyip sonra bi sey olursa tekrar gelirim diyenleride gördük.nasrettin hocanın damdan düşme hikayesi gibi damdan düşmeden dediğimi tam anlamız zor olacak herkese hayırlı işler

Emege deger biçmek zor iş piyasada servisim diye gezen çok insan var benim makinamıda servis kurdu kafanın vidalarını içinde kırmış 4 kafa takılıyor gerisi takılamıyor aynı iş 50 lirayada yapılır 500 lirayada mühim olan düzgün yapmak

bukalemunreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben konuşmayayım :) butun teknık servısler ustume zıplar :) cunku konusmaya deyecek 2-3 fırma harıcı fırma yok varım dıyen varsa yanıma gelsın görelım ne bılıyor....

bukalemunreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu işler makıne kurup elındekı guzel donelerı bastırıp bak begendınmı demekle olmuyo.. Gelsınler yanıma ben bır dokuman vereyım ... Bassınlar sonra dogruluguna bır bakalım .. Bakalım neler olacak :) kolay gelsın

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Benim anladığım kadarıyla bu servislerin en büyük çakallıkları makinayı kurduktan sonra bukalemunreklamın da dedği gibi elindeki yuksek çözünürlüklü doneleri basması. Arkadaşlar bence yapılması gereken olay şu makina kurulumlarında:
- makina almadan önce en çok kullandığınız renklerden oluşan bi pantone yada o renkleri içeren orta çözünürlükteki bi imajı satıcı firmaya gönderin yada imkanınız varsa kendiniz gidip birlikte baskı yapın. Istediğiniz renkleri alamıyosanız zorlamanın bi mantığı yok.
- Makina alırken satıcıdan makinanın iyi özelliklerini dinledikten sonra birde kronik sorunlarını sorun. İdda ediyorum ki bütün makinaların mutlaka bir yada daha fazla kronik sıkıntısı vardır. Eğer size anlatılmayan ancak kurulumdan sonra karşınıza çıkan her türlü sıkıntı için teknik personele ekşiyebilirsiniz.
- Makina almadan önce alacağınız firmanın teknik personelini bi müşterisinde sıkıştırın. Eğer teknik personel yalan söylerse müşterisi büyük ihtimalle o yalanı ortaya çıkartacaktır.
- Makinada hız en üst seviyedeyken kaliteyi mükemmel olarak beklemeyin.
Sanırım bunları yaptıktan sonra makinanın arızaları için teknik servisinizi gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz.

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:) Garanti kapsamında olan zamanında f900 olan bir makina vardı..İstanbul dan servis elemanı uçakla getirtilir, minumum 4 yıldızlı otelde konaklatılır, çalışma 3 gün sürer 09:00-17:00 ofis içinde, 17:30 ile 24:00 izmir turu attırarak adamlara ben servis ederdim :) Tabi ki tüm masraflar şirkete ait olmak üzeredir..Yanlış anlaşılma olmasın :) Ha bir de üstüne para da veriyorduk..Günlük :)

Müşteri memnuniyeti yoktur..Servis ortamı vardır..Bıraksınlar ağlaşmayı..

Hocam bende aynı şekilde servisleri çok duydum. Mutlaka haklılık payın var. Ama bence hepsini aynı kefeye koymanın mantığı yok. Ama seninkiler cidden ayıp etmişler.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Servis gelmeden önce devam eden sıkıntılarımız servis gelip gittikten sonra da devam ediyor desem burada feryat figan etmek için yeterli bir sebep sayılır sanırım. Yani diğer bir deyişle bizi bu hale servisler getirdi. Makinenin markasını yazmıyorum ki ağzımdan kötü bir kelime çıkmasın ...

ergdgl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorununuz nedir acaba makinada ?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
sorununuz nedir acaba makinada ?

Makinenin tablası eğri baş-orta-son arasında 8 mm kadar bir eğrilik var bu sebeple kafa yüksekliği istenilen seviyede ayarlanamıyor. Bağlantı (usb) çıkışları çok kötü koptu kopacak şekilde duruyor daha önce değiştirdik ve zarar gelmemesi için dokunmuyoruz. Purge ye gönderirken purge tarafına yakın olan tarafta yapması için sayıyı çift rakama ayarlamak gerekiyor ki makine boş yere gidip gelmesin ama çift rakamda uzak tarafta kalıyor mecburen tek ayarlayıp iki seferdebir tur boşa gidip gelmesini beklemek zorunda kalıyoruz. Baskıda beyaz olan bölümleri basmadan (kafa gidip gelmeden) geçme özelliği var ama boş yerleri geçince baskı hatalı çıkıyor. Kare kare şekiller oluşuyor. Yan taraflara atılan color bandı tek tarafa attığında veya kaldırdığımda yanyana konmuş işlerde baskı hatalı çıkıyor mecburen iki tarafa da color band atmak durumda kalıyorum. Kulanılan programın ilk versiyonunda (makinede 8 kafa takılı) 4 kafayla çalıştırma özelliği vardı programı güncellediler bu özellik kayboldu kafalardan birinde sorun çıktığı zaman makine komple boşa çıkıyor. Bu bahsettiğim sorunlar geldiği günden bu tarafa devam ediyor servis geliyor kafaları temiz tutmak gerekli nutuklarını atıyor kafaları ve komple sistemi temizliyor (biz hiç temizlememişiz gibi yapıyor) ya sorunlar? dediğimde "ona bakıp sizi ararım" cevabıyla beraber servis ücretini alıp gidiyor. Kısaca anlatmaya çalıştım umarım bir çaresi vardır ...

ergdgl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Makinenin tablası eğri baş-orta-son arasında 8 mm kadar bir eğrilik var bu sebeple kafa yüksekliği istenilen seviyede ayarlanamıyor. Bağlantı (usb) çıkışları çok kötü koptu kopacak şekilde duruyor daha önce değiştirdik ve zarar gelmemesi için dokunmuyoruz. Purge ye gönderirken purge tarafına yakın olan tarafta yapması için sayıyı çift rakama ayarlamak gerekiyor ki makine boş yere gidip gelmesin ama çift rakamda uzak tarafta kalıyor mecburen tek ayarlayıp iki seferdebir tur boşa gidip gelmesini beklemek zorunda kalıyoruz. Baskıda beyaz olan bölümleri basmadan (kafa gidip gelmeden) geçme özelliği var ama boş yerleri geçince baskı hatalı çıkıyor. Kare kare şekiller oluşuyor. Yan taraflara atılan color bandı tek tarafa attığında veya kaldırdığımda yanyana konmuş işlerde baskı hatalı çıkıyor mecburen iki tarafa da color band atmak durumda kalıyorum. Kulanılan programın ilk versiyonunda (makinede 8 kafa takılı) 4 kafayla çalıştırma özelliği vardı programı güncellediler bu özellik kayboldu kafalardan birinde sorun çıktığı zaman makine komple boşa çıkıyor. Bu bahsettiğim sorunlar geldiği günden bu tarafa devam ediyor servis geliyor kafaları temiz tutmak gerekli nutuklarını atıyor kafaları ve komple sistemi temizliyor (biz hiç temizlememişiz gibi yapıyor) ya sorunlar? dediğimde "ona bakıp sizi ararım" cevabıyla beraber servis ücretini alıp gidiyor. Kısaca anlatmaya çalıştım umarım bir çaresi vardır ...
makina kafası seiko yada konıca mı ? makina yapılmadan servis ucreti almam :) anlastık mı

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Xaar 18 kafa ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Mesajı kontrol etmeden yazıp çıkmıştım 2 tuşu basmamış aptalça bir mesaj olmuş Doğrusu Xaar 128 kafa ...