Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Şisli'deki bir dürümcünün reklam broşüründen harfi harfine aktarılmıştır. ..

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
Diyet, perhiz, rejim gibi faaliyetler hedefte Türk delikanlılarının ve genelde de Türk milletinin devamını engellemek için dış mihraklar tarafından gündeme getirilmiş şuurlu bir düzmecedir. Gaye, eskiden bir koyunu, bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp, elde orak tarlada çalısmaya devam eden Türk kadınlarını ; kalori hesaplayan, hapşırınca yatağa giren, fitness ve aerobik yapan çıtkırıldım tiplere dönüştürmek ve büyük Türk ırkını Çinliler, Japonlar gibi sıska, zayıf ve sağlıksız bir ırk haline getirmektir.

Icabı halinde 240 kiloluk top mermisini tek başına namluya süren bir babayiğidin, kalori hesaplayan, yoğurtlu kebabı reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykırım olabilir mi?

İç yağının, kuyruk yağlarının, anamızın Vita yağının kolestrol yaptığı palavradır.

Kolestrol, kebapları yedikten sonra iki şişe soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur.

Sakın bu oyuna düşmeyin.

Feminizm, kadın hakları , çevre şuuru ve eşitlik adı altında Türk kızlarının akılları çelinerek, yemek yapmayı bilmeyen, bizim istikbalimiz olan yavrularımızı , abuk subuk yiyeceklerle yetiştirecek, damak zevki gelişmemiş , sunta kılıklı diyet bisküvilerini yiyecek sanan bir hale getirmişlerdir.

Ayrıca kör olası dış mihraklar, bu kızlarımıza kebap, soğan, çig köfte vb. Lezzetleri yiyen, bardak bardak şalgam suyu içen yiğitlerimize hanzo-kıro gibi sıfatlar takmayı ögretmişlerdir.

Ayrıca son yıllarda moda gibi gösterilmeye çalısılan Çin mutfağı diye bir şey yoktur. Bu sözde mutfak, acaip zerzevat ile acaip mahlukatın, wog adı verilen bir tencerede yarı pişmiş yarı çiğ olarak hazırlanıp insanlara eziyet olsun diye sopalarla yenmesinden ibaret bir hokkabazlıktır. Sakın kanmayın, sakın yemeyin. Helal değildir!

Unutmayın su uyur, düşman uyumaz!

:emo1:

Okumaya değer bişey =)

Moderatör tarafında düzenlendi:

schwarzmadchen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok önemli bi konuya değinilmiş bence.gerçekler bunlar.neden ona buna özeniyoruz ki kendimiz olsak daha iii değil mi?paylaşımın için teşekkürler.

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok ilginç miş ya şaka gibi:D:rofl:

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
kesinlikle şaka gibi teşekkürler.:)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bire bir orada bulunmuş olup, yemek yerken de bu yazıyı okumuştum :D

Gülsüm ÖZER

🏆Pro Tasarımcı🏆
"Miss gibi içli köftenin" (canım çekti :D ) tadını bilmeyen bir gençlik yetişiyor. Gerçekler bunlar...
Paylaşım için teşekkürler.

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Bunu yazan abimin ellerinden öpmek gerek.

Ahh ahh...

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
..."Ayrıca kör olası dış mihraklar, bu kızlarımıza kebap, soğan, çig köfte vb. Lezzetleri yiyen, bardak bardak şalgam suyu içen yiğitlerimize hanzo-kıro gibi sıfatlar takmayı ögretmişlerdir."

doğru söze ne denir ... :D

fatihtemel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fatihtemel.com
şimdi öğle yemeği yemek için hazırlanıyorum. daha az önce adana kebap söyledim. hemde çift ekmek:tongueout: :rofl:

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Süper bi şey bu :) Çok hoşuma gitti.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar konunun altında yatan özü kaçırıyorsunuz.
Bence hiç güzel değil son derece rahatsız edici.
Evet bizim mutfağı unutmamak ve tanıtmak devamını sürdürmek elbette gerekli; hatta bende çin mutfağı sevmeyenlerdenim.Ama bu onun haram olduğu anlamına gelmez ki.
Burde değil orda dünyaya gelmiş olsaydık bayıla bayıla yiyor olacaktık.
Bu seçim bize ait değilken nasıl olurda helal değildir denilebilir.
Asıl beyin yıkamak budur!!!
Ama bakın konu da geçen bazı ifadeler son derece çağ dışı ve çirkin.
Feminizimden; kadın haklarından dem vuruyor ve bunların kötülüğünden bahsediyor.
Böyle bir şey var mı ya?
Hanımlar bari siz yapmayın; biriniz bile fark etmemesine anlam veremiyorum!!!
Aslında kadınlara hak verilmemesini; sadece kocasına yada babasına itaat etmek zorunda olan yemek pişiren, temizlik yapan, sürekli doğurmak zorunda kalan bir köle olmasını savunan bu zihniyete nasıl güzel dersiniz?
Gerçekten anlamak mümkün değil!!!
Bu yazıyı yazan arkadaş; bir sene gitsin fitnees yapsın; bir sene sonunda oda kaldırır 160 kg topu; bu ne saçmalık yaa!!!
Ozaman oturup 1 koyunu yiyen yeniçeriler bütün gün nasıl bir enerji sarfedip güçlenmek için çalışmalar yapıyorlardı haberi var mı acaba?
Hem onlar seçilmiş özel insanlardı; bunun için yıllarca eğitim alıyorlar yani spor yapıyorlardı.
Bu nasıl bir mantık; pes doğrusu...
Ya tamam bende pek zayıf değilim; benimde fazla kilolarım var; bende ne bulsam yiyorum ama yinede kimseye böyle itamlarda bulunmuyorum.
Ne demek kadın haklarını yok saymak!!!Ne demek yaylada doğum yapıp sonra tarlada ırgatlığa devam etmek; bu sizce savunulur bir şey mi?Komik bir şey mi?
Kendi kendine doğum yaparken ölen kaç kadınımız var bu ülkede?
Biz bunu değiştirmeye yıkmaya çalışırken; böyle bir yazıyı desteklemek hiç doğru değil!!!
Esefle kınıyorum...

okcu06

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hepsi doğru adam gerçekleri 12 den vurmuş aynen katlıyorum
O DÜRÜMCÜYÜ TEBRİK EDİYORUM

AMA BİZ YİNEDE FAZLA KAÇIRMAYALIM NEDE OLSA ATALARIMIZ GİBİ
TARLAYA GİTMİYORUZ YÜRÜYEREK HİÇ BİR İŞE GİTMİYORUZ BU KADAR
HAREKETSİZ BİR YAŞANTIYLA DİKKATLİ OLALIM,,,,,,,

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne yani gerçekten benden başka rahatsız olan olmadı mı bu durumdan? :S

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Ne tarafından başliim bilemedim bende.
Aslında yeni dünya düzeninde, bedensel faaliyetlerin azalmış olması, herşeyi tek tuşla yapıyor, ediyor, ulaşıyor olmak, kısaca teknolojinin bize sağladığı dezavantajlar birçok olumsuzuğu da beraberinde getiriyor. Bu durum tüm ırklara tesirlerini gösteriyor, sen türksün sen hintlisin diye ayırmıyor.

Bizi o zamanlarda güçlü kılan, bu kadar katkı maddeli beslenmeyişimiz, her işi kendimiz görüyor olmamız, doğanın bize sunduğu çeşitlilik (zira sizde çinde yaşasaydınız deniz ürünleri dışında yiyecek alternatifi biraz zor bulurdunuz) vs. gibi birçok nedendir.
ayrıca en sağlıklı mutfak deniz ürünlerini bolca barındırandır. Bu bilgiye o kadarda uzak olmamalısınız, akdeniz mutfağına sahip bir ülkeyiz ve bizim yiyecek kültürümüz sadece kebaplardan oluşmamakta.
"Kolestrol, kebapları yedikten sonra iki şişe soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur." bu kısım cidden komedi konusu olacak nitelikte olduğu için geçiyorum :)
Bu bakış açısı kısmen doğrulukları da barındırmakla beraber genel erkek hegemonyası güdülü cümlelerde içermekte. yazar yazısına az kalsın "hanım dediğin gızın soyu sopu belli, saçı sırma telli, eti budu yerinde olmalı... alaya kattın mı, koluna taktın mı yakışmalı, duvara attın mı yapışmalı" diye devam edilesi bir tonlama katmış veya bana öyle geldi.
bu kişi acaba soğanları sarmısakları yedikten sonrada nuri alço gibi gülüp geğiriyormudur acaba? merak ettim.
Dünya değişiyor, o değişirken Türkiye'de hergün binlerce kadın dayak yiyor, sindiriliyor, okutulmuyor, töreye kurban gidiyor. Bir kısım ....... kesimse burada eleştiri konusu oluyor.
Hangi tarafımızla övüneceğiz, hangilerini sahipleneceğiz karıştırılmamalı. elbette kadın hakları diyeceğiz, çevre şuuru eşitlik gibi konularda kafa yoracağız..

(ha bu arada tüm o bahsedilen soğan sarmısaklı mamaları kızlarda yiyor, bu sevmeme tripleri tamamen yalandır, ayrıca o kro hanzo dedikleriyle de bir bir evleniyorlar. çokta takmamak lazım bu triplere yani:) )

Son düzenleme:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne tarafından başliim bilemedim bende.
Aslında yeni dünya düzeninde, bedensel faaliyetlerin azalmış olması, herşeye tek tuşla yapıyor, ediyor, ulaşıyor olmak, kısaca teknolojinin bize sağladığı dezavantajlar birçok olumsuzuğu da beraberinde getiriyor. Bu durum tüm ırklara tesirlerini gösteriyor, sen türksün sen hintlisin diye ayırmıyor.
Bizi o zamanlarda güçlü kılan, bu kadar katkı maddeli beslenmeyişimiz, her işi kendimiz görüyor olmamız, doğanın bize sunduğu çeşitlilik (zira sizde çinde yaşasaydınız deniz ürünleri dışında yiyecek alternatifi biraz zor bulurdunuz) vs. gibi birçok nedendir. ayrıca en sağlıklı mutfak deniz ürünlerini bolca barındırandır. Bu bilgiye o kadarda uzak olmamalısınız, akdeniz mutfağına sahip bir ülkeyiz ve bizim yiyecek kültürümüz sadece kebaplardan oluşmamakta.
"Kolestrol, kebapları yedikten sonra iki şişe soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur." bu kısım cidden komedi konusu olacak nitelikte olduğu için geçiyorum :)
Bu bakış açısı kısmen doğrulukları da barındırmakla beraber genel erkek hegemonyası güdülü cümlelerde içermekte. yazar yazısına az kalsın "hanım dediğin gızın soyu sopu belli, saçı sırma telli, eti budu yerinde olmalı... alaya kattın mı, koluna taktın mı yakışmalı, duvara attın mı yapışmalı" diye devam edilesi bir tonlama katmış veya bana öyle geldi.
bu kişi acaba soğanları sarmısakları yedikten sonrada nuri alço gibi gülüp geğiriyormudur acaba? merak ettim.
Dünya değişiyor, o değişirken Türkiye'de hergün binlerce kadın dayak yiyor, sindiriliyor, okutulmuyor, töreye kurban gidiyor. Bir kısım ....... kesimse burada eleştiri konusu oluyor.
Hangi tarafımızla övüneceğiz, hangilerini sahipleneceğiz karıştırılmamalı. elbette kadın hakları diyeceğiz, çevre şuuru eşitlik gibi konularda kafa yoracağız..
ha bu arada tüm o bahsedilen soğan sarmısaklı mamaları kızlarda yiyor, bu sevmeme tripleri tamamen yalandır, ayrıca o kro hanzo dedikleriyle de bir bir evleniyorlar. çokta takmamak lazım bu triplere yani:)

Bir kişi oldu sonunda beni destekleyen...
Teşekkürler Dolores

okcu06

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
asıl ben teşekkür ederim hemcinslerine gösterdiğin hassasiyetten dolayı cnm :)

yazılanlarda kadınları aşağlama söz konusu değil
bilakis biz millet olarak cennet annelerin ayağı altındadır
sözleriyle büyütülürüz kişisel hatalar her toplumda vardır