Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

SITEMIZIN (grafikerler.net) TASARIMI HAKKINDA!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FatihSenol

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fatihsenol.com
• Bu site gerçekten de biz grafikerler için önemli bi boşluk olan türkçe kaynak ve paylaşım sıkıntımızı gidermek için olması gerekli bi kaynak. Eyvallah.

• Tasarımcıların sektörde eski olanların bilgi birikimlerini aktardıkları, yenilerin ise bu birikimler ışıında kendilerini geliştirme azim ve gayrette olmaları gerekir. Bunada Eyvallah.

• 2ci maddede bahsettiğim misyonu üstlensin yada üstlenmesin bu sitenin Grafik Tasarımcılarına hitap ettiği gerçek. Bi Eyvallah da buna.

Peki arkadaşlar siz Görsel Sanatların çeşitli dallarında çalışan tasarımcılar olarak bu sitenin görselliğinden rahatsız olmuyor musunuz? Açıkcası ben rahatsız oluyorum. Ne Anasayfası, Ne banner alanları, Ne renk seçimleri, nede genel duruşu hoş değil bence!

Bu başlığı açıp birilerini rencide etmek yapılan bu güzelliğe gölge düşürmek değil amacım. Ama Tasarımcılara hitap eden bi site tasarlıyorsanız bunun da iyi tasarlanmış olması gerekir sadece bunu söylüyorum.

Diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum...

bixbite

🏅Acemi Tasarımcı🏅
doğru bir noktadan bakmışsınız. Tasarımı daha farklı daha orjinal bir hale getirmek lazım...

Operadevil69

Kreatif direktör
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.instagram.com
Haklısın fatih ama bununla ilgili bazı girişimlerde bulundular heralde taşınma ve yapım aşamasında olabilir.
o zaman senden de bir kaç fikirler alalım sonuçda tasarımcılara yönelik bir soruysa seninde çorbada tuzun olsun...
paylaşım alanımız nasıl olsun...?

bixbite

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tasarımcılar olarak hepimiz bu siteye birşeyler katabiliriz sanırım.... Beyin fırtınası yapmalı

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Fatih bey,
Merhaba,
Ben ocak ayında bu siteye üye oldum. İlk girdigim an bende sizin verdiginiz tepkiyi vermiştim. Nasıl yanı? herkes grafiker ve sonuç bumu? olmuştum. Bu sizin ilk mesajiniz... Uzun bir süre siteyi gözlemledinizmi merak ettim? Çünkü detaylara indiginizde burasını hızlı işleyen bir forum olduğunu fark edeceksiniz, tasarımdan çok forum işleyişinin pratikligine ilginiz kayacaktır diye düşüyorum. Bunların çokta ötesinde sitenin genel anlamda yenileceği günü bende sabirsizlikla bekliyorum. Herkes tasarımcı, ucundan kıyısından tutalım dimi? Şahsen ben tutmak istiyorum.

Grafikerler.net türkiyede bir ilk olmuş... Benzeri yok, ben taklidi ile karşilaştım... Bugun var olar bir meslek kuruluşumuz var. Fakat ne kadar var tartisilir. Ben büyük bir acıgın bu site ile kapantigini düşünüyorum ve var edenlere tesekkürediyorum.

Son düzenleme:

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
yapılanı elestirmekle beraber yeni biseyler üretip böyle olsa daha güzel olmazmı denilse daha iyi olmazmıydı

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın admin adına ufak bir konuya değineyim kendisi şu anda işleri yüzünden online olup size cevap verebilecek durumda değil.
Bu konuyu kendisine ilettim, ve aldığım cevap aynı şu şekildeydi.

"Günlük hiti olan "10.000 tekil ip" kişiyi ağırlayan büyük bir site olan grafikerler.net arayüzünü ve site tasarımını baştan sona el atacağız. Bu konuda bize yardımcı olabilecek tüm üyelere fırsat vererek büyümeye ve ileriye gitmeyi hedefliyoruz. Mayıs ayında kurulan grafikerler.net 1 yaşına giriyor 1 yaşını kutlarken yeni tasarımımızla seyircilerine güzel tatlar verecek dizaynı ile yayın hizmetine devam edeceğiz."

Bu güne kadar amacımız süslü sayfalarla insanların gözünü boyamak değil şu andaki gibi büyük bir kütüphane rolunu ele almaktır...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu arada konu ile alakalı olmayıp forum kuralları ile alakalı bir durumu belirtmek istiyorum.

Konunun yeri Temel Tasarım İlkeleri değil Forum Hakkında bölümü olmalıdır. Lütfen üye olurken okumakla sorumlu olduğunuz kuralları tekrar okuyarak gözünüzden kaçırmış olduğunuz ayrıntılara dikkat ediniz.

Konu tarafımca uygun bölüme taşınmıştır.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
• Bu site gerçekten de biz grafikerler için önemli bi boşluk olan türkçe kaynak ve paylaşım sıkıntımızı gidermek için olması gerekli bi kaynak. Eyvallah.

• Tasarımcıların sektörde eski olanların bilgi birikimlerini aktardıkları, yenilerin ise bu birikimler ışıında kendilerini geliştirme azim ve gayrette olmaları gerekir. Bunada Eyvallah.

• 2ci maddede bahsettiğim misyonu üstlensin yada üstlenmesin bu sitenin Grafik Tasarımcılarına hitap ettiği gerçek. Bi Eyvallah da buna.

Peki arkadaşlar siz Görsel Sanatların çeşitli dallarında çalışan tasarımcılar olarak bu sitenin görselliğinden rahatsız olmuyor musunuz? Açıkcası ben rahatsız oluyorum. Ne Anasayfası, Ne banner alanları, Ne renk seçimleri, nede genel "duruşu hoş değil bence!

Bu başlığı açıp birilerini rencide etmek yapılan bu güzelliğe gölge düşürmek değil amacım. Ama Tasarımcılara hitap eden bi site tasarlıyorsanız bunun da iyi tasarlanmış olması gerekir sadece bunu söylüyorum.

Diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum...

Bu sitenin kuruluş aşamasından itibaren, grafikerler.net'te yöneticilik yapıyorum.
Sözünü ettiğiniz konulardan rahatsız olanların başında
gelenlerden biride benim. Sandığınız gibi bir arayüz değişikliği, ile 10.000
hit alan bir siteyi sağlıklı bir işlerlikle sürdürmek son derece zor,
işin sonu ne yaparsanız yapın maddiyata dayanıyor. Kaldıki bugünkü
hali ile bile biz kısıtlı imkanlarla bu siteyi yürütüyoruz. Arkamızda ne güçlü
bir sponsor, nede cebimizde bu tarz işleri karşılayacak güçlü bir sermaye
var. Arkamızda sadece siz değerli üyelerimiz var. Biz onların takdirini
ve beğenisini almak için çalışıyoruz. Ama herşeye rağmen biz tüm imkanlarımızı
zorlayarak Gökhan beyinde duyurduğu gibi yeni bir arayüz ile mayıs ayında
grafikerler. net'in birinci kuruluş yıldönümünde yayına başlayacağız.

Arayüz konusuna tekrar dönecek olursak. Bu konuda sadece eleştirildik.
"Pöh grafik tasarım alanında yayın yapan şu sitenin haline bak" denildi.
Ama bir Allahın kuluda gelip bizi karşısına alıp gel kardeşim, hep beraber
şu siteyi geliştirelim demedi. Herkes nerde çıkar varsa oraya koştu.
Emeğini enerjisini bu topluluk insanlarına veya Türk toplumuna bedava
vermek işine gelmedi. Bu site 5-10 tane gönüllü insanın omzunda duruyor,
çünkü onlar siteye sitemiz dediler zamanlarını ayırdılar, insanları yönlendirdiler.
Bu anlayışımız sayesinde bu site büyüyerek bugünlere geldi. Hedeflerimiz
bu geldiğimiz yerin çok çok ötesinde, eğer fırsatımız olursa çok daha güzel
işler yapacağımızı herkes görecektir.

Eleştiri olmadan ilerleme olmaz.
Bu nedenle eleştirisini açık yüreklilikle dile getiren, üstelik bunu sitemizde
dile getiren Fatih beye yürekten teşekkürlerimi sunarım.

FatihSenol

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fatihsenol.com
İlk mesajımda da belirttim "Bu başlığı açıp birilerini rencide etmek yapılan bu güzelliğe gölge düşürmek değil amacım."

diye yazmıştım. öncelikle bunu belirtmek isterim. Lütfen konu "çok biliyosan yap"a gelmesin! Ben siteyi önemsiyorum ve bir özeleştride bulunuyorum. Eğer bu görselliğin geliştirilmesi noktasında bizlerden bişeyler bekleniyorsa bunu yapmaya vaktim müsait olduğunca hazırım. Eminim benim gibi birçok arkadaşımız bulunmaktadır. Takdir edersinizki; bu iş olmamış bakın ben bişey tasarladım bunu kullanın demek en hafif ifadeyle "etik" olmaz. Bu sitenin geliştirilmesi noktasında bu siteden faydalanan herkesin üzerine düşeni yapması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca eleştirimi ciddiye alan ve cevap yazma nezaketinde bulunan tüm üyelere teşekkür ederim.

KamiLOwen

Acemi Tasarımcı
Web sitesi
www.pgh.com.tr
Bir çok forum sitesine göre grafikerler.net gene kendi yaptığı doğal bir bulletin temasına sahiptir. Gökhan dostuma ben sadece bannerlardan yana bir konuyu danışmıştım. Ama duydum ki şuan herşey baştan tasarlanıyor.

[konu dışı]
Bu arada bu insanlar neler pahasına bu siteyi ayakta tutmaya çalışıyorlar sanırım yöneticiler haricinde bir ben bilirim. Biliyorsunuz ki 10.000 tekil hitli bir site 200 liralık bir hostingde barındırılamıyor. :)

Fakat adım gibi eminim ki bu arkadaşlar ektiklerini fazlasıyla biçecekler. Tabi burada kimse çıkar amaçla bu siteyi kurmadı. Amaç Grafikerler'in mesleklerine sahip çıkması ve mesleklerine verdiği önemi bir topluluk halinde topluma simgelemek.
[/konu dışı]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...