Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sizce hangi web tasarım prg

sR-graphic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dreamweaver diyorum! front pege kullandım ama kalitesiz ve sıkıcı bi programdı benim için sevmedim dreamweaver dan memnun kalıcanı düşünüyorum

microshade

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba.
Mevzu web tasarımı olunca ilk yazdığım mesajıma kendi sitemin adresini de yazmıştım. Yasak olduğunu bilmiyordum çünkü yeni üye oldum.

Profesyonel web tasarım programları çok olmakla beraber benim gibi grafik tasarımcı olup da, kod, script bilmeyenler için basit olmasına rağmen mükemmel görünümlü siteler hazırlamaya elverişli bir program olarak ben "WYSIWYG Web Builder" kullanıyorum.

Tasarımda Flash, ActiveX, Java, Media player kullanmak da mümkün.

Program alışık olduğumuz grafik tasarım mantığı ile çalışıyor. Tasarım bittikten sonra HTML kodlarını, scriptlerini kendi hazırlıyor ve siteyi yayınlayacağımız yere yüklemeye hazır bir paket olarak bütün dökümanları bir araya getiriyor.

Herkese iyi çalışmalar...

hocam ben çok yeniyim bu programda siteyi kaydetmeyi çözemedim ;) bi tek bu kısmı tarif ederseniz çok yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler

masmavi_7

🏅Acemi Tasarımcı🏅
12-) İmzada, avatar bölümünde, forum genelinde, yapılan çalışmaların içeriğinde ve özel mesaj yolu ile site reklamı yapmak, Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat forumları, Blogları ya da Sosyal Grupları hariç (uzantısı olmasa bile bir site url'si olması), herhangi bir siteden bir link vermek, imzada resim kullanmak, dini içerikli ve aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak kesinlikle yasaktır.

dini içerikli yayınlamak yasak yazınızı okuduktan sonra sanırım baya bir detaya ineceğinizi düşünmüştüm ama mesajınız burada bitmiş. Ayrıca dini içerikli yasak deyip müstehcen içeriğin yasak olup olmadığını belirtmemeniz sitenin büyüklüğü ve kalitesine yakışmaış. benim mesajdan anladığım müstehcenlik içeren imzalar kullanılabilir!!!!

serbay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilgilendirici yorumlarınız için teşekürler arkadaşlar.

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
web tasarımcı olmak için en çok we etkliyeci olarak flash bilmem lazım + olarak programlama dili bilmen lazım en önemlisi şu an asp we php ye gölge düşürücek geleciğin dili asp.net dir
ki + bir program istyorsan dremweaver gayet basit we bu programla çok güsell şeyler çıkarabilirsin amas adece düzenleme editörüdür bunuda gözden çıkarmamam gerekir
o yüzden flashsız we programlama dili olmadan siteye site demiyorlar.Program bazında en iyisi photoshop+flash ile siteni yapman dremweaver,frontpage v.b programlarda düzenleyip .html olarak sunman:D

Web tasarımcı olmak için flash bilmek mi gerekiyor ?

Flash başlı başına bir uzmanlık alanıdır. İşin içine ActionScript ve yaratıcılık girdiğinde ne tasarımcı tanır ne programcı bunu unutmayalım.

Asp.net le php yi kıyaslamak doğrumudur ?

Kullanım alanları farklı değilmiydi ? :)

Ayrıca sana tavsiyem Öncelikle HTML den başlaman html Hem scripting dili olarak en basit olanı ve başlanması gerekeni hemde temel için en sağlam başlama noktasıdır. Ardından Basit PHP Sayfaları yaparak başlayabilirsin. Database e bağlanabilir bunun içinde Dreamweaver in kendi içerisindeki server bağlantı sistemilerini kullanıp kod bazını inceleyerek daha hızlı yol katedebilirsin.

Kolay gelsin.