Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cenkreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaslar solvent bazli dijital baski makinasinin tikanmis kafalarini nasil acabiliriz bilgisi olan varmi?ben kafalara solvent basiyorum ama tikali kafalari bir türlü acamiyorum baska bir yöntemi varmi?bilen arkadaslardan yardim bekliyorum

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla dostum tum kafayı söküp şırınga ile devamlı solvent bas ama açılma olasılığı çok az.. bir makine varmış ama ben görmedim devamlı kafaya solvent vererek açıyormuş ama görmediğim için bişi diyemem..

Slayerrr

🌱Yeni Üye🌱
bir makine varmış ama ben görmedim devamlı kafaya solvent vererk açıyormuş ama görmediğim için bişi diyemem..

Sanırım bahsettiğin makine Xerox 8390
Biz bu makineyi almayı düşünüyoruz ve satıcıların söylediğinde göre makine açık kaldığı sürece -ki gece de açık bırakmamız söylendi- belirli periyotlarla baskı kafalarını kendisi temizliyormuş. Bu arada makine mild-solvent

baserreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.baserreklam.com
ben solventin uzun süre temasından dolayı kafaların bozulabileceğini sanıyorum
çünkü solvent hortumları zamanla elastikiyetini kaybettiriyor kemikleşmesini sebep oluyor kafadaki plastik parçalarıda sertleştirebilir

iso87

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim devamlı yaptığım çok kafa açtım kafaları sökücen çay bardağının yarısına kadar solvent koy kafaların ucu giricekderecede bi şekilde o şekil ayarlar mesela kafaların ucu durmadı için pamuk falan koy kıyılarına kafaların ucu girsin sonra sabaha kadar bırak tak makinaya solvent bas ve şırngılada bas o zaman bak gör cinnop gibi açılıcaktır

maxsimus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kafalar için daha kuvvetli solvent olması lazım. malzemecilere sorarsan daha ii bilirler. ama ankarada veya istanbuldaki malzemecilere sor.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Xaar 128 Printhead Cleaner (Xaar 128 Baskı Kafası Temizleyici)
20061214231241330.jpg

Automatic print head cleaner (Otomatik Baskı Kafası Temizleyici)
2007413102542.jpg

Bahsettiğiniz makinalar bunlar galiba arkadaşlar

simgebayrak sezai

🌱Yeni Üye🌱
o resim deki makineye fazla güvenmeyin eğer kafanın içindeki ateşleme devrelerinde sorun olduysa istediğiniz kadar solvent basın yine de açamazsınız

ZAZAEGE

🌱Yeni Üye🌱
Kafalarin Tikanmasini İstemİyorsan Ayda Bİr Kalİtelİ Modda Baski Yap Kafalar ÇaliŞsin ArkadaŞim

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yav bizdeki makinanın (infinity 1232 C 320cm) siyah 2 kafa sizlere ömür,

4 ayönce değiştirdiğim sarı kafaları solvente yatırmıştım, tıkanan siyah kafaların yerine taktım, fakat nafile, tümden iflas etmiş kafalar, oysaki 4 aydır solwentte,
en son kafa içlerindeki elektrik dewrelerinden şüpheleniyorum
Kafa tozutu abicim :D elektrikte almıyo :D

Son düzenleme:

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
xaar kafalarda tıkanmama gibi bir durum söz konusu degil...
hem serilik hem tıkanma sorununun ortadan kalkması hemde kaliteli baskılar için tek bir seçenek var oda SPETRA kafa... spetra kafaların bakımı zar kafalara göre daha basit zaar kafalarda tıkanıklıgı açabilmek için tek tek seçenek var oda şırınga ile solvent basmak... spetralarda ise kafayı parçalara bölüp temizledikten sonra kolay bir şekilde toplama avantajı var...

konica ve seıko kafalar hakkında bir bilgim yok spetra kullanıcıları arayışlara girmedikleri için bu diger kafalardan pek haberdar olmaz :D

hakans

🌱Yeni Üye🌱
hocam ben 7 senedir bu işi yapıyorum..
kafalar zamanla tıkanır bu doğaldır..
eğer kafalar yeniyse ve tıkalıysa bunun bir çok sebebi vardr.. ama en önemli sebeblerinden biri kalın boyadır ..
sana tavsiyem devamlı denediğim ve mükemmel sonuç aldığım, 1 su bardağının içine yarı solvent doldur--öbür yarısınada aseton ( bildiğimiz aseton ) farkı hemen anlayacaksın.. o kurumuş boyayı ancak aseton çıkarıyor...

daha detaylı yardım almak isteyen varsa ( elektronik olarakta yardımcı olurum )

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
Yukarıdaki resimlerdeki ilk makine elimde mevcut fakat tıkalı kafa açmak için çok işe yaramaz .. makine sadece xaar kafalara ateşleme sinyali gönderiyor.. bu makine ile birlikte ultrosonic cleaner ve solvent devirdayım yapmak için birde boya pompası kullanman gerekli.. aytıntılı bilgi için pm atarsan yardım etmeye çalışırım... Kolay gelsin

tuncay06

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım su dolu bi kabı ısıt sonra içine biyarım şaşal koy içi solvent olsun içine kafayı at 5 dk tamam açılır

reklamci1

🌱Yeni Üye🌱
plotter ın dediği makina xreox değil bazı sovlent makinalarda otomatik temizleme var düğmeye basıyorsun kafaları kendi temizliyor aynı zaman çoğu makina gibi değil kapatsan bile içindeki boyayı boşaltıyor kafayı sovlent temizleyemediyse başka bişey kolay kolay temizlemez şırınga ile bas sovlentti çıt çıt diye ses geliyorsa zaten bitmiş demektir boşuna uğraşma
bide spekra kafalar sadece spekra makinalara olur değiştirme şansın yok

myzaza

🌱Yeni Üye🌱
slm xaar 500 kafalarda bazı nozullar tıkalı solvent yada sonic işe yaramıyo ne yapmak lazım

hakans

🌱Yeni Üye🌱
elimde 6 tane xjaar 500 kafa var
demo makinelerde kullandığım
yani kafalar sıfır sadece jelatininde değil
satılık...
tanesi 1200 usd + kdv
eğer en ufak bir çizik yada tıkanma varsa hemen iade edebilirsiniz
özel mesaj ile irtibata geçiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mançoloji1

🌱Yeni Üye🌱
benim çalıştığım yere özak ziyarete geldi
bizi bir yöntem söyledi kafalar tıkanırsa kafaların altına buhar uygulayın öyle kurumuş boya pıhtıları dökülüyormuş sizin fikirleriniz nedir acaba?

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kuyumcuların kullanmıs oldukları bir makine var piyasadaki makinelerle aynı işi görüyor kafanın içerisindeki pislikleri alıyor gözle görünür şekilde sen ne kadar solvent sıkarsan sık cıkmaz ama kuyumcuların gümüş ve altın parlatmak için kullandıgı makineden herhangi bir kuyumcudan ödünç alıp makinenin içine kafaların hizasını gecmeyecek sekilde az solvent koyacaksın sonrada kapagını kapatıp 5-10 dk bekleteceksin o şekilde de acılmazsa Çöpün Yolu Uzak Degil gibime geliyor

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
HP kafaların sorunları içinde makina varmı bana çok lazım :) patron gelecek aldık dedi ama varsa bildikleriniz inceleyelim burda