Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Spectra Kafa Ile Su Bazli Boya Basmak

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Kumaşa baskı için solvent makineleri inceledik ama bi sonuca varamadık spectra kafaların bir kaç modeli(nova vs) bu su bazlı boyalara uygun fakat hiç bir üretici bu konulardan bi haber çinden alcagımız ucuz spectra kafalı bi makineyel polyester kumaşın üzerine baskı yapabilirmiyiz bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyoruz tşk

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tekstil baskı için Epson kafa kullanman gerekiyor ayrıca çinde tekstil üzerine geliştirilmiş bir makina yok ağırlıklı olarak Roland , Mimaki ve Mutoh ların Eco solvent modelleri tekstil baskı makinasına modifiye ediliyor. Modifiye sistemlerinde ise İtalyanlar birinci sırada.Son fuarda Roland bile tekstil makinası yapmayı becemeyip İtalyan firmalardan modifiye konusunda destek aldı. Digital Tekstil makinaları ile ilgili www.atpcolor.com u inceleyebilirsini.

cengavermert

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,

yazdıklarına cevap yazmak istedim.Son Fuarda Roland bile kumaşa baskı için italya işbirliği ile modifiye yaptığını yazmışsın.Konuyu şöyle özetleyeyim,Roland FJ-740 sublime baskı makinesi zaten vardı,bu makine sublime boya ile kağıda basıp transfer etmek için üretilmiştir.ATPcolor'un bir aparatı ( buda bir Fixe dir.)Roland ile birleştirilerek ve herhangi bir modifiye yapılmadan iki ayrı makine birleştirilmiştir.Böylelikle kumaşa basar hale gelmiştir.
Gerçektende performansı iyi.

İyi akşamlar

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Epson kafalı makinalarda sublime boyalar ile transfer kağıdına baskı yapıp kumaşa zaten transfer yapılabilir. İşin içine fikse ve blanket girdiği zaman Caponların kafalarının durduğu nokta o oluyor. Bu işide İtalyanlar düzgün yaptığı için genelde İtalyanlarla işbirliğine gidiyorlar veya İtalyanlar bu tarz eco solvent makinaları alıp kendi sistemlerine uyumlu hale getiriyorlar.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
epson kafalı makineleri ve modifiyeleri gördüm ve çalıştıgımı mimaki texjet seriside var ama ebat önemli 3.20 civarında spectra kafalrla baskı yapmak istiyorum özellikle maliyetlerin çok önemli oldugu bu ortamda çinden alacagımız spektra kafalı bir makineyle baskı yapıp yapamıycagımızı smerakla bekliyorum umarım yardımcı olucak arkadaşlar vardır ii çalışmalar

Ahmet Çelebi

🌱Yeni Üye🌱
Değerli dostum ,

Adam gibi bir makina istiyorsan MIMAKI başka bir tercih yapma gerçekten çok üğraşır durarsın .

Saygılar

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gandinnovations Markasının su bazlı mürekkep için özel üretilmiş 24 adet Spectra 128 baskı kafası kullanan Aquajet modeli var. 3.3m baskı eni 6 renk 400dpi çözünürlükle saatte 60m2 hıza sahip olan bu makina son fuarda sergilenmişti. Dahili fikse ünitesi ve ısı ile kesim yapan bıçaklarıyla diğer bahsedilen makinelere göre biraz profesyonel kalıyor.
3324 Aquajet RTR - Gandinnovations

gookbey63

🏅Acemi Tasarımcı🏅
maxima baskı makinasıyla transfer baskı yapabilirmiyiz, ne kadar sağlıklı olur
transfer baskı lazım büyük işler yapmayı planlıyorum maxmima makina aldım sıfır bana yardımcı olurmusunuz